DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Arcybiskup Vigano: „Młody Austriak jest bohaterem. Stanął w obronie Przykazań”

Arcybiskup Vigano: „Młody Austriak jest bohaterem. Stanął w obronie Przykazań”
Fot. Reuters / Forum

Jak donosi portal Church Militant, arcybiskup Carlo Maria Viganò, autor świadectw ujawniających skandal tuszowania nadużyć obyczajowych przez wysokich hierarchów Kościoła, uznał za bohatera młodego Austriaka, który wrzucił do Tybru figurki bożków Pachamama.

 

Podobnie jak wielu innych, w tym biskup Athanasius Schneider i profesor Roberto de Mattei, myślę, że ten młody człowiek jest bohaterem – powiedział ksiądz arcybiskup Robertowi Moynihanowi. – Jest osobą, która chciała bronić Pierwszego Przykazania – dodał hierarcha.

 

Alexander Tschugguel ujawnił swoją tożsamość w poniedziałek. Austriacki katolik przyznał, że to on zabrał kilka wizerunków Pachamamy z kościoła Santa Maria del Traspontina w pobliżu Bazyliki Świętego Piotra i zrzucił je z mostu Świętego Anioła do Tybru. Stało się to na tydzień przed zamknięciem synodu amazońskiego.

 

Wideo z tego zdarzenia stało się bardzo popularne, zdobywając setki tysięcy wyświetleń, a także zbierając zarówno pochwały, jak i ostrą krytykę – przypomina Church Militant. „Sam papież przeprosił w ostatnim dniu roboczym Synodu Amazońskiego tych, którzy zostali urażeni tym aktem. Zwrócił uwagę, że część figurek Pachamamy została odnaleziona przez włoskich carabinieri i zastanawiał się nad możliwością wystawienia ich w Bazylice Świętego Piotra podczas Mszy zamykającej synod” – czytamy w korespondencji. Na szczęście, nie doszło do tego, według informacji kath.net, dzięki zdecydowanemu sprzeciwowi części biskupów, którzy zagrozili opuszczeniem Mszy.

 

- Ten młody człowiek działał zgodnie ze swoim katolickim sumieniem – powiedział o Alexandrze Tschugguelu ksiądz arcybiskup Viganò. – Przybył do Rzymu, odwiedził kościół Najświętszej Marii Panny w Traspontinie i zobaczył to, co tam się znajdowało. Był głęboko zaniepokojony, ale nie zareagował natychmiast. Wrócił do swojego domu w Wiedniu, przez kilka dni modlił się i zastanawiał. Potem zdecydował, że jego obowiązkiem jest działać. A teraz miał odwagę ujawnić swoje imię i udzielić wywiadów – opisywał postawę Austriaka hierarcha. Wyraził on ogromne uznanie dla tego czynu.

 

Sam Tschuguell spotyka się z wdzięcznością tych, którzy doceniają jego czyn, broniący czci Bożej w obliczu świętokradztwa. W wywiadzie dla Church Militant podkreślił, że otrzymuje ogromne wsparcie od Amerykanów, a także od Niemców, Austriaków, Francuzów, Brytyjczyków i Włochów.

- Ludzie mają tak bardzo dość, że naprawdę chcą coś zrobić, naprawdę chcą się wypowiedzieć –  powiedział Tschuguell. – Chcą być katolikami. Chcą tylko być katolikami, ponieważ Kościół katolicki jest Kościołem misyjnym. Nie ukrywamy naszej wiary – zadeklarował.

 

O wykorzystaniu przez Watykan posągów Pachamama podczas liturgii powiedział: – Byłem oczywiście bardzo zaskoczony, że [przedstawiciele Watykanu] tak bardzo otwarcie przyznawali, że te posążki to Pachamama. W pewnym sensie nawet popchnęli mnie we właściwą stronę pokazując, że nie pomyliłem się, uznając je za pogańskie posążki – opisywał.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

RoM

 

  

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2019-11-06 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To co mądrze napiszesz, pewnie że popieram. A wracając do poprzednich wpisów, czyli przyznajesz że łatwa jest twoja walka na klawiaturze kłamstwami?
9 miesięcy temu / @Second
 
Kto zakończy wspolne modly katolików i muzułmanów? Walka na klawiaturze jest łatwa. Może czas coś zrobić. Popieracie?
9 miesięcy temu / Second
 
Jaki pomysł Franciszka? Ten papież jest bezradny i nie broni wiary.
9 miesięcy temu / DNA
 
Warto byłoby poznać nazwiska tych biskupów, którzy zablokowali pomysł papieża Franciszka.
9 miesięcy temu / karmel
 
Jeden młody Austriak, a u nas 20 000 tysięcy ludzi pod krzyzem, wszędzie Polaków pełno, odwiedzają przecież te kościoły w Watykanie i co??? Może świadomość wiary za mała?...
9 miesięcy temu / Elle
 
Kłamiesz że Kościół odrzucił drugie przykazanie, kłamiesz że oddajemy cześć figurkom. Wj20,3 wyraźnie mówi o CUDZYCH bogach. My nie czcimy żadnych cudzych bogów. Zamiast przestrzegać przykazań, dalej piszesz oszczerstwa, a przypominam: oszczercy nie odziedziczą Królestwa Bożego.
9 miesięcy temu / @Second
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.