DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Arcybiskup Paglia: nie znaliśmy poglądów aborcjonisty w Akademii Pro Vita

Arcybiskup Paglia: nie znaliśmy poglądów aborcjonisty w Akademii Pro Vita
Arcybiskup Vincenzo Paglia. Fot. LifeSiteNews

Papieska Akademia Pro Vita jest i zawsze będzie przeciwna wszelkim formom aborcji – zapewnił arcybiskup Vincenzo Paglia, odnosząc się do skandalu, jaki wybuchł w ostatnich dniach po ujawnieniu proaborcyjnych poglądów jednego z nowych członków Akademii.


 

W 2011 r. prof. Nigel Biggar, wykładowca anglikańskiej teologii moralnej na uniwersytecie w Oksfordzie w dialogu z innym proaborcyjnym etykiem stwierdził, że nienarodzone dziecko nie zasługuje na takie samo traktowanie, jak rozwinięty człowiek. Przyznał, że opowiada się za aborcją do 18. tygodnia ciąży, kiedy można zauważyć pierwsze oznaki aktywności mózgu, a zatem i świadomości.

Arcybiskup Paglia zaznaczył, iż poglądy prof. Biggara nie odzwierciedlają opinii Akademii. Przyznał on, że w chwili nominacji nie znał tej wypowiedzi. Stolica Apostolska skontaktowała się z prof. Biggarem, który zapewnił, że w przyszłości nie będzie już podejmował dyskusji na ten temat. Abp Paglia ujawnił, iż kandydatura oksfordzkiego moralisty została wysunięta przez prymasa Wspólnoty Anglikańskiej abp. Justina Welby’ego, który pół roku temu został poproszony o zaproponowanie swego reprezentanta. Abp Paglia przypomniał, że rozszerzenie składu Akademii o przedstawicieli innych wyznań i religii stanowiło osobiste życzenie Papieża Franciszka.

 

Źródło: KAI/RV

RoM

DATA: 2017-06-17 20:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Gdy więc ujrzycie ?ohydę spustoszenia?, o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry!" (Mt 24,15). Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia" (Mt 24,9). "A ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu" (Mt 24,12).
ponad 2 lata temu / Hmmm
 
Rany julek nie znali jego pogladow, to ci dopiero afera. Watykanska Academia Zycia. Przepraszam czy to moze jakis cyrk, czy jak?
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Wypowiedz Pana arcybiskupa ( jeżeli byłaby prawdziwa ) jest zniewagą wszelkiej logiki oraz obrazą inteligencji wybierających.
ponad 2 lata temu / Grusza
 
Wypowiedź Pana biskupa ( gdyby była prawdziwdziwa ) jest obrazą wszelkiej logiki oraz inteligencji wybierających.
ponad 2 lata temu / Grusza
 
OKRYCI SĄ HAŃBĄ I WCALE SIĘ TEGO NIE WSTYDZĄ....kim są Watykaniści?... Czy Bóg istnieje w ich życiu?....Bo pobożności i bojaźni u nich nie widać....Dzień dobry....i do widzenia...z Placu św Piotra niezmiennie słychać......
ponad 2 lata temu / Megi
 
krwawe żniwo SV II...o czym pch24 nie chce pisac, bo cenzurowali mnie juz w tym "temacie"...ciekawe jak bedzie teraz...
ponad 2 lata temu / delgado
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.