DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Arcybiskup Depo wezwał do śpiewu Suplikacji w odpowiedzi na zagrożenia

Arcybiskup Depo wezwał do śpiewu Suplikacji w odpowiedzi na zagrożenia
Fot. Bożena i Marian Sztajner / Niedziela / Episkopat News

Zgodnie z zaleceniem arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, począwszy od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w czasie Mszy Świętych oraz nabożeństw: Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie archidiecezji częstochowskiej mają zostać odśpiewane Suplikacje, jako odpowiedź na klimat moralny naszych czasów, wyzwania cywilizacyjne oraz w związku z zagrożeniami na granicy życia i śmierci, spowodowanymi także epidemią „koronawirusa”.

 

„Wkraczając w Wielki Post, zanurzamy się w atmosferę, modlitwy, pokuty i nawrócenia. Jest to jednocześnie czas łaski płynący ze Słowa Bożego i sakramentów świętych. Każdego dnia zacznijmy od prostego znaku Krzyża. Czyńmy go starannie bez pośpiechu i z ufną miłością miłosierną, objawioną przez Chrystusa. Albowiem ten znak od początku dnia aż do jego zakończenia ustawia nas odpowiednio na drodze wiary i powołania” – napisał ksiądz arcybiskup w słowie do wiernych archidiecezji.

Metropolita częstochowski przypomniał, że „Krzyż Chrystusa jest znakiem naszej tożsamości. Znakiem życia, Zmartwychwstania oraz wieczności”

„Dlatego wybierajmy Chrystusa jako naszą codzienną Drogę, wczuwając się w cały klimat moralny naszych czasów, w różne wyzwania cywilizacyjne, jak również zagrożenia na granicy życia i śmierci, spowodowane także epidemią koronawirusa – podkreślił abp Depo i zaapelował: „Mając to wszystko na uwadze wzywam, aby od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w czasie wspólnych nabożeństw: Eucharystii, Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, śpiewać pieśń Suplikacji: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny”.

Słowo arcybiskupa Depo zostanie odczytane w Środę Popielcową lub Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji częstochowskiej.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-02-26 18:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Suplikacje są ważne,zresztą każda modlitwa jest niezwykle konieczna.Ale,czy ks. biskup nie zauważa innych czynników,które wpływają na ten przeogromny kryzys w Kościele?Od pewnego czasu uczęszczam na msze św.trydenckie,ale dzisiaj byłam na mszy novusowej ze względu na intencję znajomych. jestem przerażona.Ksiądz owszem, starał się, jak mógł,co przyznam niewielu już tak potrafi,ale to siedzenie na "tronie" tyłem do tabernakulum tak mnie raziło,że gdyby nie znajomi i ta intencja, to pewnie wyszłabym z kościoła.I ten krzyż na novusowym ołtarzu z Chrystusem zwróconym do wiernych.To ja się pytam,komu kapłan składa ofiarę?Kogo ma przed oczyma?Ludzi w kościele?Po ponad roku trydenckich mszy św.dopiero teraz zauważam te błędy,nazwę to po mojemu-improwizowaną-mszę św.,w której nie widzę tej głębi i prawdziwego przezywania jej przez kapłana.Ta msza to taka rozmowa księdza z wiernymi.Jakoś dawniej tego nie zauważałam.Może abp Depo będzie pierwszym,który w Episkopatem wstrząśnie
4 miesiące temu / Mela
 
Koronawirus to kara za: aborcje, za wprowadzanie w wielu krajach eutanazji, za idiotyczne ideologie,w ktorych brak Boga, za bezsensowne wojny...teraz jest ostatnia godzina milosierdzia,a potem pod sąd..jeden z jeźdźców apokalipsy to zaraza!!!
4 miesiące temu / artiols
 
@ot co.Zachęcam .Łacina nie straszna, a zresztą modlimy się sercem.
4 miesiące temu / ena
 
Może oprócz śpiewu, warto by ruszyć zatwardziałe sumienia sąsiadów i znajomych? Na niedzielne nabożeństwa chodzi już tylko 1/3 Polaków. Mniej więcej tyle przyjęło wizytę duszpasterską. Czy to nie Wieli Post i czas zagrożenia jest czasem by przemówić do ich sumień i udzielić braterskiego napomnienia?
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
@ot co Nie trzeba znać ani słowa po łacinie, aby wysłuchać Mszy Świętej. Dlatego właśnie tradycyjnie mówi się: wysłuchać Mszy Świętej, a nie "uczestniczyć". Zachęcam, by po prostu iść i nie zwlekać, a tym łatwiej będzie nauczyć się tych kilku łacińskich modlitw. Z Bogiem!
4 miesiące temu / Murem
 
A ja na przemyską.
4 miesiące temu / @Lusia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.