DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Archidiecezja wyprosiła „Tygodnik Powszechny” z lokalu należącego do Kościoła

Archidiecezja wyprosiła „Tygodnik Powszechny” z lokalu należącego do Kościoła
Fot. Wojciech Matusik / Archiwum Forum

„Tygodnik Powszechny” wyprowadza się z ulicy Wiślnej 12. Archidiecezja Krakowska wymówiła lewicowo-liberalnemu pismu wynajem kościelnego lokalu, który od lat był siedzibą redakcji.

 

 

„Nowy Rok – od nowa. Hasło z naszej okładki znalazło jeszcze jedno potwierdzenie w rzeczywistości. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12” – czytamy w poniedziałkowym wpisie zamieszczonym na stronie „Tygodnika Powszechnego”.

 

Chociaż pismo wciąż formalnie identyfikuje się z katolicyzmem, niezmiennie wspiera lewicowo-liberalne nurty i ideologie, podważając nauczanie Kościoła m.in. w istotnych kwestiach etycznych. W ostatnim czasie tendencja ta jeszcze bardziej się nasila. TP otwarcie promuje na przykład homoseksualny styl życia, zaś w trakcie protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z 22 października zeszłego roku, opowiada się za prawem do zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Mimo konsekwentnej postawy kontestowania nauczania Stolicy Apostolskiej, tygodnik, pozbawiony jeszcze w 1991 roku asystenta kościelnego, nie przestaje określać się jako „katolickie pismo społeczno-kulturalne”.

 

 

Źródła: tygodnikpowszechny.pl, PCh24.pl

RoM

 

 


DATA: 2021-01-05 15:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
47
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przeniosą centralę do Gazety Wyborczej, przepływ idei z GW do "katolików postępowych" będzie jeszcze szybszy;
10 dni temu / nie płakałem
 
@ale: Jak się pisze, co ludzie chcą usłyszeć - 2 Tm 4,3-4 - liberalna opinia publiczna jest bogiem, to znajdą się popierający.
11 dni temu / M.
 
Ta lewacka oficyna ma czelność przywoływać Jerzego Turowicza i Karola Wojtyłę jako swoich redaktorów, autorów i współpracowników. Przecież te osoby przewracają się w grobie, słysząc, co z pisma zostało: ateizm, pederastia, akceptacja dla skrobanek i eutanazji, negacja 10 przykazań. Nie tylko należy ich wyrugować z miejsca adresu, lecz też z wszelkich praw, jakie przez zasiedzenie im się ostało. Pozostali jeszcze autorzy z niewątpliwym autorytetem i zdaje się dużą dozą naiwności -- pozostanie ich w piśmie razi niewinnych i prostodusznych czytelników zgorszeniem, a tych, którzy zgorszenie lekceważą -- przypomnijcie Pismo: to łajdactwo najwyższej miary. Wiwat Jerzy Turowicz i Karol Wojtyła -- nigdy więcej szumowin Piotra Mucharskiego i Adama Bonieckiego.
11 dni temu / nick
 
Jeszcze bardziej zdecydowane działania należy podjąć. Może jakaś oficjalna wypowiedź biskupów miejsca o niekatolickości tego pisma?
11 dni temu / mm
 
w 24 godziny zebrali 100tys zł ,widać maja poparcie
11 dni temu / ale
 
Super ???? Bardzo się cieszę!
11 dni temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.