DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Antypolonizm jak antysemityzm. Mateusz Morawiecki o walce o dobre imię Polski

Antypolonizm jak antysemityzm. Mateusz Morawiecki o walce o dobre imię Polski
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Z antysemityzmem walczymy od kilkudziesięciu laty na całym świecie. Z antypolonizmem dopiero zaczynamy walczyć – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” premier Mateusz Morawiecki.

 

Ostatnie lata pokazały, że poprzez zdecydowaną walkę o prawdę za granicą można doprowadzić do ogromnej poprawy postrzegania prawdy historycznej – ocenił premier Morawiecki.

 

Szef polskiego rządu odniósł się do podpisanego kilkanaście miesięcy temu porozumienia z premierem Izraela dotyczącego m.in. walki z przejawami antypolonizmu w kontekście ostatnich wydarzeń. Chodzi o organizowane przez Yad Vashem uroczystości upamiętniające „wyzwolenie” niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie nie wyrażono zgody na przemówienie polskiego prezydenta.

 

Polityka i podejście do historii nie powinny dzielić nas i Izraela. Oba narody padły ofiarą tych samych zbrodniarzy. Głównie niemieckich zbrodniarzy, ale również sowieckich, komunistycznych, czego w dużej mierze doświadczyli Polacy. Łączą nas wspólna historia i wspólne cierpienia – tłumaczył premier.

 

Zmiany w świadomości narodów, państw, przedstawienie własnej prawdy historycznej po 60 czy 70 latach gwałtu na polskiej duszy, zakłamywania historii i przedstawiania jej w sposób niezgodny z polską racja stanu nie dzieją się z dnia na dzień – tłumaczył Morawiecki. – Ostatnie lata pokazały jednak, że poprzez zdecydowaną walkę o prawdę za granicą można doprowadzić do ogromnej poprawy postrzegania prawdy historycznej – dodał.

 

Pan prezydent mając do czynienia z jawnym lekceważeniem i takim podejściem podjął decyzje, że nie może tam pojechać i milczeć w obecności prezydenta Putina, który będzie rzucał kalumnie, jak to robił w ostatnich tygodniach, próbując zmienić historię według aktualnych interesów Kremla. Mamy słuchać kłamstw, kiedy nie możemy powiedzieć prawdy? Nie. To już minęło – oświadczył szef polskiego rządu.

 

Zapytany czy spodziewa się kolejnych ataków, szef rządu powiedział, że „musimy być na nie przygotowani”. – I jesteśmy. W momencie, kiedy pogarsza się sytuacja społeczna w Rosji, tak jak się dzieje teraz, gdy maleje poparcie dla władzy, co koresponduje z kłopotami na arenie międzynarodowej i ze zmiana całego rządu w Rosji, szuka się wroga zewnętrznego, by skupić społeczeństwo wokół wyrazistego celu – wskazał premier.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK


DATA: 2020-01-20 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SzP,trzeba premierowi ciagle przypominać jak walczył Pan o dobre imię polski i Polaków ,ustawa o IPN jeszcze nie zdążyła wejść i już w tym samym dniu była taka jak powinna być ,potrzebowaliscie na nią kilkanaście godzin,i weszła wżycie po prostu kosmos. Następna sprawa ,może się p pochwali ile to banków przejęliście ,i jak się wiedzie temu biednemu bankowi którego pan sprowadził do polski B Morgan cisza ,jest to jeden z największych banków świata dlatego było go trzeba dofinansować,bo podobno dawał dużo miejsc pracy. Jeszcze jedna sprawa sprawa nachodzcow p pr Kopacz chciała przyjąć o ile pamietam 7000 nachodzcow,wiec krzyczeliście na wszystkie strony świata a dziś ma p p pr sukces na skale światowa ,bodajże w2017polska prześcignęła nawet Stany Zjednoczone,było to ponad milion,i żeby było śmiesznie ta sytuacja trwa nadal,dalej sprowadzacie w100tys. Polacy za 5 euro nie będą nabijać kabz tym pracodawca musza sami się wziąć za prace.
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
W 1996 roku Israel Singer wypowiedział słowa... Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy... Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym. W 1996 roku... Panie Morawiecki, dlatego Putin robi co robi, dlatego usłyszycie z ust nie tylo prezydenta Rosji, ale i premiera Izraela to co usłyszycie. Nogami się nakryjecie. I co Pan wtedy powie? Sprtzeci się słowom premiera Izraela? Ambasador Izraela zmienił wam ustawę o IPN w 24 godziny, w podskokacj zmienialiście. Amerykanie dali wam rozkaz zrobienia wojny z Rosją i wy to zrobicie. Utopicie Polskę w krwi, a wojska USA będą tu stać i na to patrzeć. Warto o tym mówić, żeby Polacy wiedzieli co chcecie zrobić.
1 miesiąc temu / donek
 
Zestawienie "Antypolonizm jak antysemityzm" jest nie bardzo trafne. Antypolonizm ma kształt realny, podczas gdy tzw. antysemityzm nie jest sprecyzowany ? nie wiadomo co nim jest a co nim nie jest ? oraz często jest wytworem środowisk pragnących podgrzewać temat "antysemityzmu" ? potrzebny dla scalania środowisk żydowskich. Zatem ? zestawienie to wprowadza w błąd.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Panie Mateuszu to nie chodzi o antysemityzm.Władymir wykonuje coś na zasadzie zaklinania kobry, paraliżuje całą sytuacje,by nieopacznie nie wyłączyć jego ludzi!!! Sędziowie chcą się oczyścić inaczej boją się swoistej schizofrenii /przepiłować 13/ Są jego ludzie którzy nadają ton np. Carex,Berman i inni. Ministrowie boją się o życie. W jakiś sposób jest to newralgiczny moment że Władimir tak o to zabiega mimo Iranu,Chin i innych punktów które musi obserwować,zresztą druga str. też. Należy zaznaczyć że grupa sędziów występuje przeciwko polskiemu rządowi i państwu polskiemu i to nie tylko kartonowym czołgiem.
1 miesiąc temu / Bo.Bu
 
Dzisiaj Robert Bąkiewicz wraz z innymi Polakami złożył w Sejmie petycję stop447 z minimum 200 tysiącami podpisów ! Zobaczymy co na to posłowie PIS i polskie władze !
1 miesiąc temu / Spostrzegawczy
 
Morawiecki dal nam sie poznac w przeszlosci kim on jest. Przed wyborami chce nas bronic? Dajcie spokoj. nie dajmy sie znowu oglupiec. To jest odgrzewany stary kotlet. Zobaczmy jego twarz ona nam mowi wszystko za niego. Nie jest juz taki ladny jak kiedys. Robi sie z niego brzydal. My zaslugujemy na kogos ladniejszego, abysmy sie mogli pochwalic przed swiatem jacy nasi mezowie sa urodni.
1 miesiąc temu / Stella
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.