DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Antykatolicki „Kler” w polskich kinach. Zobacz raport PCh24

Antykatolicki „Kler” w polskich kinach. Zobacz raport PCh24
KinoSwiatPL/YouTube+PCh24

W piątek, 28 września, na ekrany polskich kin wszedł film Wojciecha „Wojtka” Smarzowskiego pt. „Kler” – obraz wywołujący emocje jeszcze przed premierą. Powód jest jeden: fanatycznie antyklerykalny przekaz obecny zarówno w zwiastunie, jak i wypowiedziach reżysera.

 

Polecamy Państwu raport PCh24 na temat filmu „Kler”.

 

Rzeczpospolita Smarzowska

Polaków przez niezliczone pokolenia wychowuje Kościół, logicznie przeto – wedle smarzowskiej optyki – należy wnioskować, iż nie skądinąd, jak z kościelnej kruchty wynoszą oni całe właściwe sobie zło. I tak oto domyka się realizowany od piętnastu lat projekt „Zelżyj Polaka, napluj na Polskę”. A rodzimy podatnik cały czas ciepłą rączką buli na to grube miliony swych ciężko wypracowanych złotych – skąd bowiem w przeciwnym wypadku miałby się dowiedzieć, jakie z niego bydlę.

 

Cała prawda o Smarzowskim! Twórca „Kleru” w rozmowie z „Wyborczą” ujawnił swoje poglądy

Czego można spodziewać się po dotykającym tematyki kościelnej filmie, którego reżyser deklaruje w rozmowie z lewicowo-liberalnym pismem znanym z antyklerykalnych fobii, że jest ateistą? Agresywnej indoktrynacji ideologicznej czy obiektywnego podejścia do tematu?

 

Lekcje religii w szkole, liczba Mszy, wysokie krzyże i egzorcyści – to oburzyło Smarzowskiego

Wojciech Smarzowski stwierdził, że do stworzenia filmu „Kler” zachęciły go m.in. lekcje religii w szkole jego dzieci, wysokie krzyże, które mijał na co dzień, oraz zbyt duża jego zdaniem liczba egzorcystów. Reżyser „ubolewał” także nad finansami Kościoła i liczbą Mszy w kościołach. Przyznał również, że jest ateistą.

 

Smarzowski i turbosłowianie? Z dusznej Polski do czasów Światowida

Jest szansa, że kolejny film „Wojtka” Smarzowskiego okaże się wyjątkiem i nie pokaże mieszkańców krainy położonej nad Wisłą jako pijaków, chciwych prymitywów i ogólnie – moralnych degeneratów. Z bardzo lakonicznej wypowiedzi, odnoszącej się do kolejnych planów autora „Wesela”, „Drogówki”, „Domu złego” czy – przede wszystkim – „Kleru” wywnioskować można, że zajmie się on, i to w pozytywnym świetle, ludami, które żyły na terenie Polski przed początkiem naszej państwowości.

 

Urbanowi po drodze z „Klerem”. Rzecznik reżimu Jaruzelskiego pojawił się na premierze filmu

Symboliczny fakt: postkomunistyczny weteran walki z Kościołem – były rzecznik reżimu Jaruzelskiego i założyciel zjadliwie antykatolickiego tygodnika „Nie” pojawił się na premierze „Kleru”.

 

Szkoła odcina się od wicedyrektora - scenarzysty „Kleru”: to prywatna działalność Wojciecha Rzehaka

Zarząd Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego oraz Dyrekcja Szkół Reja w Krakowie wydała komunikat, w którym zdecydowanie odcięła się od prac Wojciecha Rzehaka nad scenariuszem do filmu „Kler”. Ich zdaniem, zaangażowanie dyrektora w produkcję filmu nie reprezentuje w żaden sposób wartości promowanych przez edukacyjną placówkę.

 

Tak było z dofinansowaniem „Kleru”. Krzysztof Zanussi ujawnił motywy działań PISF

Wchodzący niebawem na ekrany film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego otrzymał w 2017 r. dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł. Dotację przyznało poprzednie kierownictwo Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

„Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia”, napisali w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, którzy wezwali do zbojkotowania najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”.

 

Protest w miejskiej radzie przeciwko projekcjom „Kleru”

Radny z Ełku zaprotestował przeciwko wyświetlaniu w należącym do miasta kinie antykościelnego „Kleru”.

 

Ostrołęka rezygnuje z wyświetlania „Kleru” w miejskim kinie

W miejskim kinie "Jantar" w Ostrołęce nie będzie można zobaczyć nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”. Wszystko wskazuje na to, że decyzję o braku akceptacji dla wyświetlania ekranizacji wydało kierownictwo miejskiego ośrodka kultury, który jest nadzorowany przez władze miejskie.

 

 

Polecamy również:

 

 

Od „zbrodniczego zabobonu” do „pijaka i pedofila”. Historia antyklerykalizmu

Zwykle zaczynało się niewinnie – postępowi filozofowie krytykowali „ciemnotę kleru”, wąskie horyzonty, a Wiarę traktowali niczym zabobon. Intelektualiści sugerowali oczyszczenie duchowieństwa i całego Kościoła z błędów. I zawsze kończyło się tak samo. Historia nowożytnego antyklerykalizmu to historia zakrojonych na szeroką skalę ludobójstw, tworzenia ubrań z ludzkich skór, topienia, ścinania, profanacji cmentarzy i Najświętszego Sakramentu oraz prób łamania sumień. Ostrze nienawiści do Świętej Wiary w pierwszej kolejności kierowane było wobec katolickich kapłanów.

 

Jesień 2018. Preludium do ostatecznej rozprawy z Kościołem
To nie będzie „złota polska jesień” jaką znamy i kochamy. I wcale nie chodzi o prognozy pogody. Na jesień Anno Domini 2018 przedstawiciele antychrześcijańskiej rewolucji przygotowali bowiem dla naszego kraju coś wyjątkowego – brutalne preludium do ostatecznej rozprawy z Kościołem.

 

  


DATA: 2018-10-01 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zerwanie z regułami praworządności, oparte na pogwałceniu Konstytucji odbyło się w atmosferze ciężkiego grzechu i przestępstwa ? od strony Dekalogu kłamstwa i oszczerstwa, od strony prawa kryminalne pomówienia w stosunku do sędziów. Ze strony autorów zmiany ustroju ? tej części duchownych rzymsko-katolickich, którzy poddali się herezji polskiego mesjanizmu ? nie słyszymy ani słowa potępienia zarówno tego grzechu jak i tego przestępstwa. Wręcz przeciwnie. Zwyczaj potępiania całych grup społecznych za grzechy kilku jest tradycją pośród kaznodziejów, katechetów, ba, teologów. Trudno nawet wyliczyć, kto w najnowszych czasach pada ich ofiarą. Obojętnie, czy są to uchodźcy z Afryki i Bliskiego wschodu, Żydzi, Muzułmanie, Niemcy, Rosjanie, Zachód, liberałowie, kobiety, młodzież itd. itd. całe nacje, rasy, religie i wyznania są ?workami do boksowania? dla nabożnych hipokrytów. Nie można się więc dziwić, że paniczny strach ogarnął ich wobec skandalu pedofilii pośród ducho
ponad 1 rok temu / Ks. Stanislaw Walczak
 
A wystarczy tylko, by funkcjonariusze KK żyli zgodnie z własną religią i Pismem Św. Bo "Kler" pokazuje tylko wierzchołek ogromnej góry lodowej.
ponad 1 rok temu / MaX
 
Uderz w pasterzy a owce się rozproszą. Nie dla antyklerykalnych fobii. Nie dla antyklerykalnego i jawnie antykatolickiego filmu jakiegoś reżysera, któremu przeszkadzają przydrożne krzyże, msze święte odprawiane w kościołach i lekcje religii w szkołach. Brońmy naszych kapłanów, którzy w swojej masie są oddani, wierni Ewangelii i uczciwi, a te jednostki zboczonych księży należy z kapłaństwa eliminować i surowo karać. Jeśli ateiści oczekują tolerancji, która im się należy, muszą być tolerancyjni także wobec ludzi wierzących, bo tolerancja działa w obie strony. Z negatywnymi i godnymi potępienia zjawiskami w kościele muszą sobie poradzić wierni, nie potrzebujemy do tego ateistycznych "uzdrawiaczy" - ludzi dalekich od kościoła. Nie potrzebujemy też do tego Gazety Wyborczej.
ponad 1 rok temu / Krzysztof
 
@samowolna: staramy się oceniać czyny, dzieła, a nie wydawać opinie sądząc z popularności nazwiska w mediach lub kształtu nosa.
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Jak Smarzowski robi film o Wołyniu to jest przez Was wychwalany, jak robi o kościele to piekielny. Włączcie myślenie indywidualne. Potraficie jedynie kopiować słowa innych z Waszego środowiska &żydzi fuj, Niemcy fuj, ruscy fuj. Kościół, rasizm, narodowcy, pławienie się w meczarnej Polsce -cacy.
ponad 1 rok temu / Samowolna
 
"Wojtek" to był niedźwiedź przyjęty do oddziału wojsk Andersa. Ale to akurat była potulna, oswojona bestia. Tak tylko się kojarzy...
ponad 1 rok temu / Emil M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.