Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Antykatolicki hejt, diabelska furia – mało znane oblicza pandemii. Sławomir Skiba w „Prawym Prostym”


Odtwórz w YouTube
 

Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga – mówi w „Prawym Prostym” wiceprezes Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba zauważając, że owe zjawiska nie są niczym nowym. Na program zaprasza Łukasz Karpiel.

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-04-08 20:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Kochani, trochę nie rozumiem o czym Wy mówicie. oczywiście, że Komunię należy przyjmować godnie, ale to jest stan wyjątkowy i to, że Kapłan nie chce się narazić na zarażenie koronawirusem traktujecie jako zdradę? a nie uważacie, że przyjmowanie Pana Jezusa do ust jest po prostu nie zgodne z rozsądkiem a co dalej idzie za tym z brakiem miłości do drugiego? czytałam ostatnio książkę o Piotrze Cudrine - założyciel Sercanów Białych, który w czasach rewolucji Francuskiej odprawiał Mszę świętą przy użyciu zwykłego chleba i używając normalnych naczyń, bo nie miał innej możliwości, a został świętym długo przed Soborem Watykańskim II. teraz jest tak jak wtedy - czas wyjątkowy, więc wydaje mi się, oczywiście nie podejmę za Was decyzji, ale wydaje mi się, że lepiej po prostu w ogóle nie chodzić na Eucharystię i modlić się gorliwie w domu lub przyjmować Ciało Pańskie na rękę niż być powodem śmierci lub choroby współbrata lub współsiostry z ławki obok.
21 dni temu / jadzia
 
Ola - żaden kapłan nie ma prawa odmówić tobie Pana Jezusa, jeśli chcesz Go przyjąć na klęcząco i do ust, o tym wyraźnie mówi Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Redemptionis Sacramentum nr 91. Gdy kapłan nie stosuje się do tego jest to wielkie nadużycie! Masz prawo powiedzieć "Non possumus!" Tak, dzisiaj trzeba być odważnym katolikiem.
21 dni temu / Kinga
 
a ksiądz który tak boi się zarazić wirusem dając komunię nie może nałożyć sobie na ten czas maseczki na usta i założyć białych rękawiczek? podobno kiedyś własnie w nich udzielano komunii
21 dni temu / Maria
 
Gorsza jest współczesna obojętność, obecna letniosc, masowe otumanienie.
21 dni temu / Paweł K.
 
Hejt Kościół może wzmocnić. Niestety, księża niszczą kościół bardziej. Biskup napisał o MOŻLIWOŚCI Komunii Świętej na rękę, w mojej parafii było tak do niedzieli. Niestety w poniedziałek zostaliśmy poinformowani, że TYLKO na rękę. Nie mogę przyjąć zgodnie z moją wolą do ust ale "na rękę, albo wcale". Gdybym wiedziała wcześniej poszłabym do innego kościoła Niestety, zostałam oszukana, zadano mi gwałt - strasznie to przeżyłam. Dziś byłam w innej parafii. Dlaczego zostaliśmy zmuszeni? - co kierowało księdzem z głupkowatym uśmiechem ma twarzy? Uważam to za haniebne dla dwóch względów: 1. Religijnych nie będę się rozpisywać 2. Higienicznych: wyszłam z bloku z 87 mieszkaniami kilkuset mieszkańców - jak cała wieś: drzwi do windy, przyciski, poręcze, kolejne drzwi..w kościele znów kilka klamek, brudne ławki - ręce brudne, a umywalek brak! Jestem celowo narażana?
22 dni temu / Ola
 
bardzo dobre przedstawienie faktów i rzeczywistości....
22 dni temu / bjhu
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 134 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.