Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Antykatolicki hejt, diabelska furia – mało znane oblicza pandemii. Sławomir Skiba w „Prawym Prostym”


Odtwórz w YouTube
 

Im mniej posługi sakramentalnej, tym większe pole do działania złego, bo to jest walka, której nie widzimy, rozgrywająca się na poziomie nadprzyrodzonym i wielu wykorzystuje tę sytuację do hejtu przeciwko Kościołowi. (...) W tym jest jakaś diabelska przewrotność, zuchwałość i będziemy mieli do czynienia z narastającą agresją przeciwko Kościołowi, ludziom wierzącym i tym, którzy teraz przylgnęli mocno do Pana Boga – mówi w „Prawym Prostym” wiceprezes Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba zauważając, że owe zjawiska nie są niczym nowym. Na program zaprasza Łukasz Karpiel.

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-04-08 20:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Kochani, trochę nie rozumiem o czym Wy mówicie. oczywiście, że Komunię należy przyjmować godnie, ale to jest stan wyjątkowy i to, że Kapłan nie chce się narazić na zarażenie koronawirusem traktujecie jako zdradę? a nie uważacie, że przyjmowanie Pana Jezusa do ust jest po prostu nie zgodne z rozsądkiem a co dalej idzie za tym z brakiem miłości do drugiego? czytałam ostatnio książkę o Piotrze Cudrine - założyciel Sercanów Białych, który w czasach rewolucji Francuskiej odprawiał Mszę świętą przy użyciu zwykłego chleba i używając normalnych naczyń, bo nie miał innej możliwości, a został świętym długo przed Soborem Watykańskim II. teraz jest tak jak wtedy - czas wyjątkowy, więc wydaje mi się, oczywiście nie podejmę za Was decyzji, ale wydaje mi się, że lepiej po prostu w ogóle nie chodzić na Eucharystię i modlić się gorliwie w domu lub przyjmować Ciało Pańskie na rękę niż być powodem śmierci lub choroby współbrata lub współsiostry z ławki obok.
2 miesiące temu / jadzia
 
Ola - żaden kapłan nie ma prawa odmówić tobie Pana Jezusa, jeśli chcesz Go przyjąć na klęcząco i do ust, o tym wyraźnie mówi Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Redemptionis Sacramentum nr 91. Gdy kapłan nie stosuje się do tego jest to wielkie nadużycie! Masz prawo powiedzieć "Non possumus!" Tak, dzisiaj trzeba być odważnym katolikiem.
2 miesiące temu / Kinga
 
a ksiądz który tak boi się zarazić wirusem dając komunię nie może nałożyć sobie na ten czas maseczki na usta i założyć białych rękawiczek? podobno kiedyś własnie w nich udzielano komunii
2 miesiące temu / Maria
 
Gorsza jest współczesna obojętność, obecna letniosc, masowe otumanienie.
2 miesiące temu / Paweł K.
 
Hejt Kościół może wzmocnić. Niestety, księża niszczą kościół bardziej. Biskup napisał o MOŻLIWOŚCI Komunii Świętej na rękę, w mojej parafii było tak do niedzieli. Niestety w poniedziałek zostaliśmy poinformowani, że TYLKO na rękę. Nie mogę przyjąć zgodnie z moją wolą do ust ale "na rękę, albo wcale". Gdybym wiedziała wcześniej poszłabym do innego kościoła Niestety, zostałam oszukana, zadano mi gwałt - strasznie to przeżyłam. Dziś byłam w innej parafii. Dlaczego zostaliśmy zmuszeni? - co kierowało księdzem z głupkowatym uśmiechem ma twarzy? Uważam to za haniebne dla dwóch względów: 1. Religijnych nie będę się rozpisywać 2. Higienicznych: wyszłam z bloku z 87 mieszkaniami kilkuset mieszkańców - jak cała wieś: drzwi do windy, przyciski, poręcze, kolejne drzwi..w kościele znów kilka klamek, brudne ławki - ręce brudne, a umywalek brak! Jestem celowo narażana?
2 miesiące temu / Ola
 
bardzo dobre przedstawienie faktów i rzeczywistości....
2 miesiące temu / bjhu
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.