DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Amerykańscy pediatrzy ignorują badania w sprawie "homomałżeństw"

Amerykańscy pediatrzy ignorują badania w sprawie "homomałżeństw"
fot.bagigio1/sxc.hu

Amerykańska organizacja skupiająca pediatrów zignorowała badania naukowe, świadczące o niezwykłej szkodliwości wychowywania dzieci przez lesbijki oraz pederastów i poparła skandaliczne „małżeństwa” tej samej płci. Zignorowała przy tym kilka dobrze udokumentowanych badań.

 

Maggie Gallagher, prezes Instytutu na rzecz Małżeństwa i Polityki Społecznej, skrytykowała American Academy of Pediatrics (Amerykańską Akademię Pediatrii) za celowe ignorowanie dowodów, świadczących o szkodliwości wychowywania dzieci przez partnerów tej samej płci. Gallagher zwróciła uwagę, że Akademia zignorowała co najmniej cztery dobrze udokumentowane badania.

 

21 marca Amerykańska Akademia Pediatrii opublikowała oświadczenie pod tytułem „Promowanie dobrobytu dzieci, których rodzice są gejami lub lesbijkami”, jak również sprawozdanie, w którym stwierdzono, że tzw. homoseksualne małżeństwa, jako alternatywne struktury „rodziny” są rzekomo korzystne dla dzieci. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

 

W oświadczeniu powołano się wyłącznie na jedno, niereprezentatywne badanie przeprowadzone wśród aktywistek i aktywistów homoseksualnych wychowujących dzieci zrodzone w związkach heteroseksualnych, w którym stwierdzono, że „nie ma związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy orientacją seksualną rodziców a dobrem dzieci”.

 

Gallagher skrytykowała oświadczenie. Powiedziała, że Akademia całkowicie zignorowała co najmniej cztery badania potwierdzające, iż dzieci wychowywane przez partnerów tej samej płci cierpią na liczne zaburzenia.

 

 – Akademia nie może cytować odosobnionych badań naukowych przedstawiających dzieci homoseksualnych rodziców, jako lepsze pod każdym względem niż dzieci wychowywane przez heteroseksualne małżeństwa – dodała Gallagher.

 

Latem ubiegłego roku, prof. Mark Regnerus z Uniwersytetu w Teksasie opublikował pierwsze badanie oparte na dużej, reprezentatywnej próbie dzieci wychowywanych w różnych sytuacjach. Wielu naukowców na całym świecie było zaskoczonych tak dużą próbą losową. Regnerus i jego współpracownicy dowiedli, iż dzieci wychowywane przez pary tej samej płci narażone są na mniejszą stabilność i cierpią z powodu licznych zburzeń. Gorzej się uczą, maję problemy ze znalezieniem pracy w życiu dorosłym, są mniej zaradne w życiu dorosłym w porównaniu z dziećmi wychowywanymi w rodzinach złożonych z ojca i matki. Cierpią też na liczne choroby psychiczne.

 

Wkrótce po tym badaniu lobby homoseksualne zaatakowało naukowca. Zarzucano jemu i jego współpracownikom uchybienia etyczne i naukowe. Jednak oficjalne dochodzenie przeprowadzone przez uniwersytet uwolniło uczonych z zarzutów. Uznano je za bezpodstawne.

 

Regnerus, w artykule dla „National Review Online”, napisał, że nie jest zaskoczony oświadczeniem American Academy of Pediatrics. Zaznaczył, że nie wie, jak dużo pediatrów w Ameryce rzeczywiście identyfikuje się z nową polityką Akademii. Ostrzegł jednak, że wielu zwolenników przyznania homoseksualnym parom prawa do adopcji kieruje się przeświadczeniem, że dziecko powinno mieć jakąkolwiek „rodzinę”, byle tylko nie musiało przebywać w domu dziecka.

 

 

Źródło: NCR, AS.


DATA: 2013-03-26 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Homorodzice tez przyprowadzają dzieciaki do lekarza...
ponad 7 lat temu / Trololo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.