DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Amerykańscy pediatrzy popierają homozwiązki

Amerykańscy pediatrzy popierają homozwiązki
fot. haiinee / sxc.hu

Amerykańska Akademia Pediatrii popiera związki osób tej samej płci i przyznanie im pełnego prawa do adopcji dzieci. Jak pokrętnie tłumaczy, zajmując takie właśnie stanowisko w debacie polaryzującej także środowiska lekarskie, chce kierować się „wyłącznie” dobrem dzieci.

 

Oficjalne stanowisko organizacji zostało zaprezentowane w komunikacie zatytułowanym „Promując dobrostan dzieci, których rodzice są gejami lub lesbijkami”. Towarzyszy mu specjalny raport, który zostanie zaprezentowany w kwietniowym numerze „Pediatrii”. - Dzieci rozwijają się w stabilnych rodzinach, które stale zapewniają im bezpieczeństwo, a małżeństwo jest jedynym sposobem, w jaki można osiągnąć ten cel – twierdzi Benjamin Siegel, współautor komunikatu. – AAP uważa, że każda para powinna cieszyć się równymi szansami na ekonomiczna stabilność i otrzymanie federalnej pomocy, zapewnianej parom małżeńskim w celu wychowania dzieci – dodaje.

 

W 2002 roku organizacja pediatrów oficjalnie poparła adopcję dzieci w sytuacji, w której dokonuje jej homoseksualny partner jednego z rodziców. Polityka ta została podkreślona w roku 2010, poprzedzając debatę nad oficjalnym objęciem reszty przypadków bardziej tolerancyjnym stanowiskiem.

 

Najnowszy komunikat wraz z raportem otwarcie rekomenduje władzom instytucjonalizację związków osób tej samej płci, wraz z przyznaniem im pełni praw adopcyjnych. Ośrodki – ich zdaniem – w ogóle nie powinny brać pod uwagę kwestii orientacji seksualnej „partnerów”, którzy biorą udział w procedurze adopcyjnej. – AAP od dawna jest adwokatem wszystkich dzieci, a ta zaktualizowana polityka odzwierciedla naturalny postęp we wsparciu dla rodzin – twierdzi Ellen Perrin, współautorka oświadczenia.

 

mat


DATA: 2013-03-26 10:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli lekarze mający dbać o zdrowie I BEZPIECZEŃSTWO dzieci wpychają je w ręce dewiantów seksualnych to znaczy, że już zaczęły się czasy Sodomy i Gomory. Brakuje jeszcze tylko trendów Kaliguli. Po odrzuceniu Przykazań Bożych, świat zaczyna ogarniać szaleństwo. BOŻE, CHROŃ POLSKĘ.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Każde dziecko może tylko wtedy ukształtować prawidłowo swoją psychikę i przystosować się prawidłowo do ról społecznych związanych z posiadaną płcią, jeżeli będzie miało rodziców obojga płci. Dziecko już na najwcześniejszym etapie rozwoju postnatalnego ( o ile nie nastąpi już w życiu płodowym tego dziecka hormonalna zmiana wrażliwości oraz czułości na odmienne bodźce w określonych ośrodkach mózgowia czyli tzw. feminizacja lub maskulinizacja tych ośrodków w kierunku niezgodnym z odziedziczoną płcią genetyczną tego dziecka), zanim jeszcze nie ma kontaktów
ponad 7 lat temu / Psycholog
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.