DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Ambasador RP w Wielkiej Brytanii wzywa Polaków na Wyspach: rozważcie powrót

Ambasador RP w Wielkiej Brytanii wzywa Polaków na Wyspach: rozważcie powrót
Arkady Rzegocki, Fot. Milosz Kluba / Foto Gosc / FORUM

Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki zaapelował do mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków, aby zadbali o uzyskanie statusu osoby osiedlonej lub rozważyli powrót do Polski.

 

Status osoby osiedlonej jest wymogiem legalnego przebywania w Wielkiej Brytanii po przeprowadzeniu Brexitu, czyli opuszczenia Unii Europejskiej. Z danych przywołanych przez ambasadora Rzegockiego wynika, że taki status uzyskało jedynie ok. 27 proc. Polaków mieszkających obecnie w Wielkiej Brytanii.

 

W liście skierowanym do Polaków dyplomata, oprócz wezwania do uzyskania statusu osoby osiedlonej, zachęca także rodaków do „poważnego rozważenia powrotu do Ojczyzny”, podkreślając, że „szybko rozwijająca się gospodarka naszego kraju stwarza obywatelom coraz większe możliwości na rozwój i dobre warunki do życia w kraju”.

 

List ambasadora odbił się szerokim echem w brytyjskich mediach. – Wezwałem polskich obywateli w Wielkiej Brytanii do działania i zwróciłem się do nich, by się zarejestrowali, wystąpili o status osoby osiedlonej – albo po prostu rozważyli powrót do Polski – wyjaśnił Rzegocki w stacji BBC 4 w programie „Today”.

 

Dyplomata wyjaśnił, że ponieważ ta organizowana przez ambasadę kampania informacyjna dopiero się zaczęła, na razie nie można jeszcze mówić o reakcjach na jego list. Zapytany o kwestię powrotów do Polski podkreślił, że jej gospodarka nieustannie się rozwija i stwarza coraz lepsze możliwości, poziom życia jest wyższy niż jeszcze 5-10 lat temu, więc są to świetnie okoliczności do powrotu. – To było jednym z naszych marzeń, że indywidualne osoby będą decydować, gdzie chcą mieszkać. Sądzę, że obecnie jest możliwe osiągnięcie swoich celów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce – powiedział ambasador.

 

 

Źródło: tvp.info / BBC / londyn.msz.gov.pl

TK

 

 


DATA: 2019-09-20 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jakie było bezrobocie przed wejściem do UE? Teraz Ci Polacy mają wracać. OK. Ale ciekawe czy znajdą pracę skoro rząd daje ją Ukraińcom i Hindusom co robią za najniższą krajową? Gdyby nie sprowadzali emigrantów to może by i była dobrze płatna praca dla Polaka.
8 miesięcy temu / trooper
 
kwota wolna od podatku w Polsce 3091zł, uk 11850 funtów czyli 59 000zł i corocznie podwyższana:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
@Druh Ryszard: U Kurskiego w tvp w relacjach przedwyborczych wymienia się jedynie listy nr 1,2,3,5 z pominięciem listy nr 4. Ona dla tych komuchów nie istnieje. Podobnie na debaty wyborcze w radio, tv oraz do wywiadów w prasie mafia okrągłostołowa świadomie nie zaprasza Konfederacji. Na zarzuty o stosowanie bezprawia odpowiadają jak pijany po 3 flaszkach. Zmowa milczenia i oszczerstw panuje od pis do lewaków. To oznacza zmowę w łajdactwie.
8 miesięcy temu / tykwa
 
@ tykwa. Głupoty Waszmość prawi, to nie system PO - PiS ma dopuścić do "władzy" Konfederację, tylko przy urnie wybór Polaków.
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
PiS rozwija programy socjalne i podnosi podatki dla zarabiających na swój rachunek dokładnie tak, jak robił to rząd Argentyny. W Argentynie finansjera właśnie zdecydowała o bankructwie tego państwa. Niebawem Polskę spotka to samo... Po co wracać? Żeby stracić wszystko?
8 miesięcy temu / lelumpolelum
 
A do czego mają wracać? Do Polin? Do pracy przy kiblach? Do prześladowania prowadzących działalność przez system POPiS? Do biedy? Dopóki POPiS nie dopuści Konfederacji do władzy Polak nie ma tu czego szukać.
8 miesięcy temu / tykwa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.