DZIŚ JEST:   15   LUTY   2019 r.

Św. Klaudiusza la Colombiere
Bł. Michała Sopoćki
 
 
 
 

Ambasador Izraela: konferencja o Bliskim Wschodzie w Warszawie? Podoba się nam ten pomysł

Ambasador Izraela: konferencja o Bliskim Wschodzie w Warszawie? Podoba się nam ten pomysł
Anna Azari. FOT.Michal Dyjuk/FORUM

Polska jest dobrym miejscem na konferencję o Bliskim Wschodzie, bo jest neutralna w tej kwestii – powiedziała w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

 

Konferencja dotycząca bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie organizowana przez władze Polski i Stanów Zjednoczonych odbędzie się 13 i 14 lutego w Warszawie. Zdaniem przedstawicieli Iranu to tylko przykrywka dla rzeczywistych intencji Waszyngtonu, czyli wzmocnienia antyirańskich tendencji i dalszej stygmatyzacji „krajów Persów”.

 

W ocenie ambasadora Iranu w Polsce – Masuda Edrisi Kermanszahiego „Polska podjęła ryzyko polegające na zniszczeniu wzajemnych relacji z Iranem”. – A były one serdeczne i przyjazne od wielu wieków, można powiedzieć, że trwało to 540 lat – ocenił dodając, że jego zdaniem „rezultat tej konferencji na pewno nie będzie pozytywny”. – Podobnie było z innymi tego typu spotkaniami organizowanymi w przeszłości przeciwko Iranowi. (…) Pozostanie zła sława, którą okryje się Polska. I nieprzyjemne wspomnienia w irańskim społeczeństwie – dodał dyplomata.

 

Całkowicie odmienne stanowisko w tej sprawie zaprezentowała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. – Izrael uważa, że lepiej rozmawiać, niż walczyć. Czyli konferencja nam się podoba – powiedziała Azari.

 

Ambasador zapytana czy w konferencji weźmie udział przedstawiciel władz Izraela zasugerowała, że może to zrobić nawet Benjamin Netanjahu. – Jeśli udział potwierdzi duże grono ministrów spraw zagranicznych z krajów arabskich, to mam nadzieję, że premier Netanjahu do Warszawy przyjedzie. Ale to nie jest pewne – zaznaczyła Azari.

 

Azari skomentowała również obecne stosunki na linii Polska – Izrael. Jej zdaniem wróciły one do normy i ewentualny udział premiera Netanjahu w konferencji o Bliskim Wschodzie tylko to potwierdzi. – Myślałam, że po ogłoszeniu przyśpieszonych wyborów do Knesetu nie ma już szans, aby się tutaj pojawił za mojej kadencji, bo będę ambasadorem do początków września. A teraz jest taka szansa. Przyjazd premiera na konferencję bliskowschodnią byłby okazją do rozmów dwustronnych izraelsko-polskich. Tak po ludzku chciałabym, żeby za mojej kadencji zamknął się jakiś cykl w tych relacjach – powiedziała ambasador Izraela w Polsce.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2019-01-22 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wątpie że ci się to podoba.To co szkodzi Polsce zawsze wam się podobało.
22 dni temu / polak
 
@NY. I co? Jeszcze nie dymi siarką?
22 dni temu / agricola
 
"Stosunki na linii Polska ? Izrael." Wolne żarty. Jakie "stosunki" może mieć "Krowa" z "Właścicielem Obory"? O "Parobkach" nie wspomnę bo oni są tylko do "gnoju" i "udoju". A same "Krowy" "siana" szukają u "Bociana".
22 dni temu / agricola
 
@Kasandra: nielubienie żydow jest już w USA ustawowo zakazane.
23 dni temu / 672
 
I jak tu lubić żydów?
23 dni temu / Kasandra
 
Babcia wydrukowała zdjęcie Azari i położyła na nim różaniec.
24 dni temu / NY
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.