DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Ambasada Izraela zawiesza swoją działalność w Polsce. Chodzi o pieniądze

Ambasada Izraela zawiesza swoją działalność w Polsce. Chodzi o pieniądze
fot. pixabay.com

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesiła funkcjonowanie placówki - poinformowało przedstawicielstwo tego kraju w środę. Według serwisu polsatnews.pl dyplomaci są niezadowoleni z „niedostatecznego finansowania izraelskich placówek dyplomatycznych na świecie”.

 

„Zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia funkcjonowania naszej placówki. Wynika to z decyzji Ministerstwa Finansów Izraela, która naruszyła porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów 21 lipca 2019” – czytamy w komunikacie.

 

Ambasada izraelska w Warszawie pozostanie zamknięta, usługi konsularne nie będą świadczone, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone.

 

„Dyplomaci izraelscy zawsze działają na rzecz dobra swojego kraju. Niestety wspomniana decyzja Ministerstwa Finansów nie pozostawia nam wyboru, ponieważ narusza podstawowe interesy Państwa Izrael. Mamy nadzieję na rychłe rozwiązanie tego kryzysu” – brzmi oświadczenie ambasady.

 

 

 

Wszystkie placówki zawiesiły działalność o godz. 1 w nocy czasu izraelskiego (północ w Polsce) – informuje portal The Times of Israel.

Portal wyjaśnia, że spór dotyczy kwot wypłacanych izraelskim dyplomatom i attache wojskowym pełniącym misję za granicą, pokrywających szeroki zakres wydatków, w tym poniesionych w związku z organizowanymi wydarzeniami czy transportem. Ministerstwo Finansów dąży do zmiany sposobu zwracania poniesionych kosztów i do naliczania podatków od tych sum. Taki ruch poważnie uderzyłby w dyplomatów i attache, którzy od dawna skarżą się na niskie zarobki i złe warunki pracy. 

 

Źródło: Facebook, dorzeczy.pl, polsatnews.pl, Polsat News, TVP Info

TK


DATA: 2019-10-30 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zwykle i jak zawsze idzie o pieniądze.
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Hip hip hura. I niech tak zostanie na zawsze.
8 miesięcy temu / GR
 
Może o to chodzi? 28 października 2019 r. wieczorem ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że izraelskie misje dyplomatyczne na całym świecie podniosły poziom alertu antyterrorystycznego z powodu obaw związanych z działalnością Iranu.
8 miesięcy temu / Kamila
 
ja bym dopowiedział, to co red Kratiuk powiedział, w krótkim zdaniu wrealu24 na ten temat, że chodzi o pieniądze. Dopowiedziałbym tylko, że jeśli w Izraelu kończą się pieniądze, tzn tyle, że szykują się do wojny, tzn tyle, że jeśli coś planują, to akurat likwidacja ambasad byłaby wskazana, bo jakby coś że tak powiem "walnęło" to te ambasady poszłyby z dymem, ale jeśli chodzi tylko o jedną ambasadę tzn w Polsce, tzn tyle, że przygotowują się do wojny ideologicznej, czyli wyłudzenie od nas bilionów 447, likwidacja Konfederacji, walka z "antysemityzmem" czyli Polacy macie być lewakami i najlepiej wyznawać kościół multi-kulti tzw różowy, walka z tradycją, nieustanne prowokacje i dezinformacje, Johnny Daneels odwiedzi wszystkie media w Polszy i przekona ich o pokojowych zamiarach oraz prześladowania, wszystkich, których J.Daneels nie odwiedzi.
8 miesięcy temu / axe
 
Scenariusz. USA "morduje" przywódców isis. Rosja zaprzecza prawdziwości tych doniesień. Następują ataki "terrorystyczne" na ambasady Izraela jako rzekomy odwet za śmierć przywódców PI. Wprowadza się wszedzie stan wyjątkowy. Szczegóły do uzgodnienia między beneficjentami.
8 miesięcy temu / nobel
 
Niepokojąca informacja
8 miesięcy temu / Ajot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.