DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Albo Europa będzie chrześcijańska, albo ostatecznie upadnie. Mocne słowa Victora Orbana

Albo Europa będzie chrześcijańska, albo ostatecznie upadnie. Mocne słowa Victora Orbana
Viktor Orban. FOT.REUTERS/Laszlo Balogh/File Photo/FORUM

My, Węgrzy, żyjemy tu, w Kotlinie Panońskiej, od tysiąca lat i chcielibyśmy przez co najmniej kolejne tysiąc lat tu pozostać i zachować nasze granice. Chcielibyśmy, by następne pokolenia, nasze dzieci i wnuki mogły tak samo swobodnie decydować o swoim życiu jak my – powiedział w piątek premier Węgier Victor Orban, który zaprezentował nowy siedmiopunktowy plan walki Budapesztu z nielegalną imigracją.

 

Szef węgierskiego rządu w mocnych słowach skrytykował eurokratów, a przede wszystkim na czele z Jeana Clauda Junckera i lansowaną przez Brukselę politykę imigracyjną. Zdaniem Orbana kraje UE powinny samodzielnie zajmować się tą kwestią, co oznacza, że muszą odebrać wszelką decyzyjność w tej sprawie brukselskim urzędnikom. – Na żadnym kraju nie można wymuszać przyjęcia migrantów wbrew jego woli. (…) Na teren Unii Europejskiej nie powinno się wpuszczać nikogo, kto nie ma przy sobie ważnego dokumentu tożsamości – podkreślił.

 

W ocenie Victora Orbana Bruksela „nie powinna więcej dawać pieniędzy organizacjom amerykańskiego finansisty George’a Sorosa”. Zamiast tego powinna przeznaczyć większe fundusze na na ochronę granic Unii Europejskiej.

 

Premier Węgier podkreślił również, że w Europie „nikogo nie powinna dotykać dyskryminacja” tylko dlatego, że jest chrześcijaninem, co niestety staje się na Zachodzie normą. Dodał, że jeśli w majowych wyborach do PE zwyciężą siły, którym przeszkadza wiara w Jezusa Chrystusa będzie to oznaczać koniec zachodniej cywilizacji. – Czy przywódcy Unii będą proimigracyjni czy antyimigracyjni oraz czy Europa będzie nadal należeć do Europejczyków? Czy UE odda pole multikulturalizmowi i kontynent zostanie przekazany tłumom napływającym z innych cywilizacji? – pytał.

 

Źródło: niezalezna.pl

TK


DATA: 2019-04-06 11:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet jesli cywilizacja europejska w obecnej formie upadnie to powstanie nowa jakosc.Tak jak np.w Wenezueli biali,czarni i indianie wymieszali sie i powstala nowa jakosc,narod tak moze nastapic i w Europie.W malym stopniu juz to nastepuje.Widze europejki ktore caluja sie z murzynami,obsciskuja publicznie.Zatem mimo oskarzen o rasizm jakie czasem wystepuja nastapily znaczne zmiany skoro autochtonki publicznie okazuja uczucie emigrantom.Zmiany zawsze wywoluja niepokoj ale to normalne.Moze dokona sie w wymiarze etnicznym to co dokonalo sie w wiekszosci krajow Ameryki poludniowej.Ludzie wymieszaja sie.Bardziej niebezpieczny jest upadek cywilizacji europejskiej w obecnej formie.Wtedy powstanie cos nowego co obecnie jest nie do przewidzenia.
3 miesiące temu / Homosapiens
 
Przegońmy w końcu tych neorzymian z Brukseli, ponieważ inaczej podzielimy los cesarstwa zachodniorzymskiego i fala wstecznictwa znowu nas zaleje na 1000 lat!
ponad 1 rok temu / S. Piotr Dalaj
 
Wazny Apel do Autokratow! Wszystko przed nami czy bedzie my zyc w Europie chrzescijanskiej czy poza ni?. Chrzescijanie zaczynaja byc przesladowani w Europe!
ponad 1 rok temu / Ewa
 
EUROPA MUSI BYĆ HRZEŚCIJAŃSKA.
ponad 1 rok temu / Prawda
 
Święte słowa!
ponad 1 rok temu / Roman
 
Słuszna teza premiera Orbana! Tylko ostatni głupcy mogą to kwestionować. Cywilizacja łacińska i bizantyjska to jest testament pokoleniowy Europejczyków.
ponad 1 rok temu / Maro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.