DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Alarmujące dane GUS. W roku 2018 rozpadło się co trzecie małżeństwo

Alarmujące dane GUS. W roku 2018 rozpadło się co trzecie małżeństwo
Fot. theswedish / freeimages.com

W świetle danych GUS liczba rozwodów w Polsce stanowi jedną trzecią spośród zawieranych małżeństw w danym okresie. W 2018 roku zawarto nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich, a rozwiodło się prawie 63 tys.

 

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w 2018 roku zawarto w Polsce nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich, podobnie jak w 2017 roku. Natężenie zawierania małżeństw obserwowane na przestrzeni lat jest nieco wyższe na wsi.

 

W tym samym roku rozwiodło się prawie 63 tys. par małżeńskich, a w przypadku kolejnych ok. 1,3 tys. małżeństw orzeczono separację. Korzystny jest fakt, że w 2018 r. rozwodów było o ponad 2 tys. mniej niż w 2017 r., a separacji o 0,3 tys. mniej niż rok wcześniej.

 

GUS zwraca uwagę, że liczba rozwodów w miastach jest prawie 3-krotnie wyższa niż na wsi. W 2018 r. w miastach rozwiodło się ponad 45 tys. małżeństw. Z kolei liczba separacji w miastach jest ponad 2-krotnie wyższa niż wśród mieszkańców wsi.

 

KAI

TK


DATA: 2019-06-19 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyczyna leży w nieprzystającym do dzisiejszych warunków Kodeksie Rodzinnym iOpiekuńczym.
5 miesięcy temu / gandalka
 
W ogóle to mnie dziwi, że mężczyźni zawierają tę skrajnie niekorzystną dla nich umowę prawną. Mężczyźni zawierajcie ślub przed Bogiem bo ten państwowy to tylko masoński wynalazek na niszczenie rodzin. Jeszcze ta uwolniona hipergamia kobiet jak otwarcie puszki pandory katastrofa.
ponad 1 rok temu / Marcin B.
 
Ludzie myślą że małżeństwo to wieczna bajka a bywa paskudnie dlatego szybko różowe okulary spadają z oczu.
ponad 1 rok temu / klementyna
 
Przyczyn zjawiska jest wiele, ale gdyby wszystko postarać się sprowadzić do wspólnego mianownika, to określiłbym to jako egocentrystyczne podejściem do życia, gdzie "ja i moje potrzeby to priorytet ponad wszystko", a z tym są ściśle powiązane i poniekąd stąd też wypływają takie zjawiska, jak niska skłonność do kompromisów lub jej brak, skupienie na sobie, a nie na drugim człowieku, wygodnictwo i niechęć do poświęcenia się samoograniczenia się dla drugiej osoby, hedonizm, porzucenie dotychczasowych wzorców kulturowych, jako archaicznych, nieatrakcyjnych- żeby nie rzec frajerskich. Pozornie te zmiany kulturowe są postępowe i "pozytywne", ale w dłuższej perspektywie czasowej oznaczają stagnację, albo i upadek społeczeństw, kultur. Wydaje mi się, że kościół katolicki słusznie upatruje we współczesnym konsumpcyjnym modelu społecznym potężne zagrożenie dla całych społeczeństw, a jest to instytucja, która jest jeszcze w stanie opóźniać te procesy. Widzę to jako ateista
ponad 1 rok temu / Jacek68
 
Bez Boga małżeństwo jest nie do udźwignięcia. Z Jego łaską odnajduje ono sens. Gdy nie zaprasza się Ducha Św. to cóż się może udać?
ponad 1 rok temu / marcin
 
to i tak dobrze,że nie co drugie lub każde;przecież w świwetle obowiązującej od 2005 roku! ustawy o przemocy w rodzinie,rodzina/małżeństwo to organizacja przestępcza,w której z natury,wedle prawa,panuje przemoc,obowiązkiem której,z kolei,ze strony państwa jest tę przemoc tropić,a potencjalnych przestepców wsadzać do więzenia;przemocą,wedle zapisów, jest praktycznie każde konfliktowe zachowanie,toteż prokuratury i sądy mają pełne ręce roboty;życie w małżeństwie to po prostu ryzyko poniesienia odpowiedzialności karnej!,egzekwowanie której instytucje nadgorliwie się zajmują,niszcząć rodziny/małżeńśtwa. Polska jest jeszcze społeczeństwem w większości,nominalnie,katolickim,ale państwo ma charakter republikański,ergo masoński,ergo satanistyczny,w którym obowiązują demoniczne prawa diabolicznej wolności,np.tzw.aborcja,etc.Całe zło przyszło z Zachodu a ponieważ wszyscy politycy są "pro"zachodni,uchwalają "zachodnie" wzorce i nie zamierzają ich zmieniać.
ponad 1 rok temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.