DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Aktywistka LGBT i prof. Fuszara pozywają za sprzeciw wobec seksedukacji. Interwencja Ordo Iuris

Aktywistka LGBT i prof. Fuszara pozywają za sprzeciw wobec seksedukacji. Interwencja Ordo Iuris

Opinia Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza na temat kontrowersyjnych treści tzw. „edukacji antydyskryminacyjnej” rozesłana do dyrektorów szkół stała się przyczyną pozwów ze strony prof. Małgorzaty Fuszary czy Marty Konarzewskiej - działaczki LGBT usuniętej niegdyś za obsceniczność z Parady Równości. Pozwane Stowarzyszenie reprezentują przed sądem prawnicy Instytut Ordo Iuris. W jego obronie wystąpiły także organizacje opowiadające się za ochroną życia i rodziny.

 

W 2016 r. Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza wysłało pismo do dyrektorów szkół i ministra edukacji, wyrażający rodzicielską opinię o szkodliwym charakterze zajęć z edukacji seksualnej – tzw. warsztatów antydyskryminacyjnych i „kodeksu równego traktowania”. Eksperci organizacji w liście otwartym szczegółowo omówili treść, przebieg i sposób docierania do szkół programów „edukacji antydyskryminacyjnej”. W odpowiedzi na list otwarty środowiska zaangażowane w ten rodzaj zajęć, przy wsparciu „Gazety Wyborczej”, przeprowadziły zbiórkę pieniędzy na walkę prawną przeciwko prorodzinnemu Stowarzyszeniu.

 

Pozwy o naruszenie dóbr osobistych skierowali prof. Małgorzata Fuszara - współodpowiedzialna za przyjęcie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej, Marta Konarzewska - działaczka LGBT, uczestnicząca w akcji „Szturm na szkoły”, usunięta niegdyś za obsceniczność z Parady Równości oraz Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej, Kampania Przeciw Homofobii i Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej.

 

„List otwarty Stowarzyszenia zawierał informacje powszechnie dostępne w publikacjach i materiałach edukacyjnych «kursów antydyskryminacyjnych». Mimo to, zarzucono Stowarzyszeniu naruszenie dóbr osobistych i zażądano przeprosin oraz finansowego zadośćuczynienia. Zarzut jest tym bardziej bezpodstawny, że większość pozwów wniesiono w imieniu osób lub organizacji, które nie zostały nawet wymienione w treści materiałów opublikowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, które zostały wskazane w pozwie jako rzekomo naruszające dobra osobiste” – komentuje mec. Magdalena Majkowska z Ordo Iuris.

 

W Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie w tej sprawie. Do postępowania po stronie pozwanego Stowarzyszenia przystąpiły w charakterze organizacji pozarządowych Fundacja Pro-Prawo do Życia reprezentowana przez Mariusza Dzierżawskiego, Fundacja Życie i Rodzina reprezentowana przez Kaję Godek, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci reprezentowane przez Magdalenę Czarnik. Przyłączając się do sprawy przedstawiciele organizacji społecznych wyrażali swoje obawy o bezpodstawne ograniczanie wolności słowa środowisk rodzicielskich, które podnoszą kwestię zagrożeń jakie za sobą niesie „edukacja antydyskryminacyjna”. Po stronie prof. Małgorzaty Fuszary do postępowania przystąpiło Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, reprezentowane przez prezes Karolinę Kędziorę.

 

„Jednolite orzecznictwo sądów polskich i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jednoznacznie podkreśla, że osoby publiczne, takie jak pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, powinny liczyć się z krytyką z strony społeczeństwa obywatelskiego. Wyrazicielami takiej krytyki są przede wszystkim organizacje społeczne takie jak Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza. Serię pozwów odczytujmy jako próbę wywarcia trwałego efektu mrożącego wobec skutecznych działań organizacji występujących w obronie rodziców i dzieci” – komentuje mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

 

W stosunku do Stowarzyszenia toczy się łącznie sześć podobnych postępowań w związku z ostrzeżeniami dotyczącymi sprzeciwu wobec edukacji seksualnej. W sprawie z powództwa prof. Małgorzaty Fuszary rozprawa została odroczona do dnia 12 maja 2020 w celu prowadzenia dalszego postępowania dowodowego.

 

Ordo Iuris


DATA: 2020-02-24 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ @ Ryś Walka z religią, w znaczeniu z moralnością chrześcijańską rozwinięta jest obecnie jak nigdy w historii Polski. A co do wolności, to wolno bić brawa wiadomo komu, i tylko jemu.
1 miesiąc temu / Ryś
 
O co Ci chodzi z tym wpisem? Nie mama zamiaru nikogo hańbić. Napisałam, jak było za PRL-u, co nie znaczy, że jestem za komunizmem. Trzeba przyznać, że w tamtych czasach pod względem moralności oraz kultury w polityce i mediach było nieporównywalnie lepiej niż teraz. Natomiast brak wolności i walka z religią sprawia, że komunizm jest dla mnie nie do przyjęcia.
1 miesiąc temu / @ Ryś
 
@Ryś- nie leje krokodylich łez, miłośniku Imperium zła. W twojej matuszce Rosji zbrodnie dzieciobojstwa to " wódka powszednia "
1 miesiąc temu / Lustro
 
@przez łzy- kolejny " niepokalany " wystawiajacy swiadectwa " najprawdziwszego katolika"... coś jak faryzeusze wyreczajacy Pana Boga.Twoja opinia o "moim katolicyzmie" obchodzi mnie tyle co opinia KODu o praworzadnosci.
1 miesiąc temu / Darius
 
@ przez łzy @@myśl\\ Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
1 miesiąc temu / Ryś
 
@Ryś : Bo tubylcy chcą być w UE i tego samego chce masoński rząd POPiS. Oni uznają nadrzednosc UE nad Polską. To farbowanie lisy. Bardzo śmieszą mnie, przez łzy, wyborcy PO i wyborcy PiS gdy słyszę od nich "jestem katolikiem z krwi i kości". To częste zjawisko. Nic do nich nie dociera.
1 miesiąc temu / przez łzy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.