DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Abp Vigano napisał list do Trumpa o Covid-19, zamieszkach i walce z siłami ciemności

Abp Vigano napisał list do Trumpa o Covid-19, zamieszkach i walce z siłami ciemności

Kryzys koronawirusa i zamieszki wywołane na gruncie śmierci George'a Floyda są częścią duchowej bitwy między siłami dobra i zła - wskazuje abp Carlo Maria Viganò w liście do prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

Były nuncjusz apostolski w Waszyngtonie, abp Carlo Maria Viganò, wysłał list do prezydenta Donalda Trumpa. W piśmie datowanym na 7 czerwca hierarcha ten wskazuje, że kryzys wokół epidemii koronawirusa oraz zamieszki wstrząsające dziś całymi Stanami są elementem wielkiej duchowej bitwy między siłami dobra i zła.

 

„W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami formowania się dwóch przeciwnych stron, które nazwałbym biblijnymi: dzieci światłości i dzieci ciemności” - napisał hierarcha. Ci pierwsi stanowią większość, drudzy są w radykalnej mniejszości, ale zarazem pełnią często prominentne funkcje w administracji, polityce, ekonomii i mediach. „W niewytłumaczalny sposób dobrzy stali się zakładnikami nikczemników i tych, którzy im pomagają gwoli własnego interesu lub ze strachu” - dodał.

 

„W społeczeństwie, Panie Prezydencie, te dwie przeciwne rzeczywistości współistnieją jako odwieczni wrogowie, tak jak odwiecznymi wrogami są Bóg i szatan. Wydaje się, że dzieci ciemności - które możemy łatwo identyfikować z głębokim państwem, któremu mądrze się Pan sprzeciwia i które toczy dziś przeciwko Panu zajadłą walkę - a zatem wydaje się, że dzieci ciemności zdecydowały się, by tak rzec, położyć karty na stół i ujawnić swoje plany” - wskazał.

 

Według abp. Viganò wkrótce może się okazać, że kryzys koronawirusa był kolosalną operacją społecznej inżynierii przeprowadzoną przez ludzi, którzy chcą decydować o losie ludzkości i roszczą sobie prawo do działania wbrew woli obywateli oraz ich reprezentantów w rządach na całym świecie.

Hierarcha sądzi też, że zamieszki w Stanach Zjednoczonych, które miały swój początek w śmierci czarnoskórego George'a Floyda, zostały sprowokowane przez tych, którzy dostrzegając nieunikniony kres epidemii Covid-19 koniecznie potrzebują wzniecenia niepokojów społecznych dla realizacji swoich planów.

 

„Jest całkiem jasne, że protesty uliczne są instrumentalnie wykorzystywane po to, by w nadchodzących wyborach prezydenckich wybrany został ktoś, kto uosabia cele głębokiego państwa i kto jest gorliwym i przekonanym wyrazicielem tych celów” - wskazał.

 

„Nie będzie zaskoczeniem jeżeli za kilka miesięcy dowiemy się znowu, że za tymi aktami wandalizmu i przemocy kryli się ci, którzy mają nadzieję na czerpanie zysków ze zmiany porządku społecznego tak, by zbudować świat bez wolności: Solve et Coagula, jak mówi masońskie porzekadło” - dodał.

 

Według abp. Viganò istnieje wszakże nie tylko głębokie państwo, ale także głęboki kościół.

 

„Są wierni pasterze, którzy troszczą się o trzodę Chrystusa, ale są też niewierzący najemnicy, którzy chcą trzodę rozproszyć i wydać owce na pastwę drapieżnych wilków. Nie jest zaskoczeniem, że ci najemnicy są sojusznikami dzieci ciemności i nienawidzą dzieci światła: tak jak istnieje głębokie państwo, tak istnieje też głęboki kościół, który zdradza swoje obowiązki i wyrzeka się przed Bogiem swojego powołania” - napisał.

 

Następnie hierarcha wskazał, że prezydent Donald Trump jasno pokazuje, po której chce być stronie: broni dzieci nienarodzonych, mówi o prześladowaniach chrześcijan, wspiera wolność religijną obywateli. Arcybiskup ubolewał w związku z tym, że prezydent Trump stał się przedmiotem ostrego ataku po tym, jak odwiedził Narodowe Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie.

 

„Jest niepokojące, że są biskupi, którzy dowiedli swoimi słowami, że są sprzymierzeni z przeciwną stroną. Służą głębokiemu państwu, globalizmowi, urawniłowce myśli, nowemu porządkowi świata, do którego dążą w wielkim zapale w imię uniwersalnego braterstwa, które nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, a które przywołuje na myśl masońskie ideały ludzi chcących zdominować świat wyrzucając Boga z sądów, szkół, rodzin i być może nawet z kościołów” - wskazał.

 

Na końcu abp Viganò wezwał do modlitwy za prezydenta Donalda Trumpa, za Stany Zjednoczone i za całą ludzkość wystawioną na niebywałe ataki szatana.

 

„W obliczu mocy modlitwy na nice obrócą się wszystkie kłamstwa dzieci ciemności, ich knowania zostaną ujawnione, ich zdrada stanie się jawna, ich przerażająca siła stanie się niczym, wyciągnięta na światło i ukazana tym, czym jest: piekielnym oszustwem” - napisał.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-06-07 20:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
47
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam sie z prawda
4 miesiące temu / Zenobia
 
Wg mnie Abp Vigano otrzymal od Ducha Swietego laske odwagi, madrosci i rozumu. Jego ocena sytuacji jest niezwykle trafna i z wielkim zrozumieniem czasu. Trzeba byc konkretnym w dzisiejszych czasach i uswiadamiac to ludziom, ktorzy sa letni i nijacy. Brak reakcji na zlo ktore sie szerzy byloby jego popieraniem. Chrzescijanie i tak maja zawsze pod gore ale na koncu drogi czeka nagroda. Nie oczekiwana od ludzi ale przez Boga, ktory wszystko ma w swoich rekach i tak prowadzi, ze prawda zawsze sie obroni i zwyciezy. A wiec dobro nigdy nie przegra. Nie lekajmy sie...
4 miesiące temu / agnieszka
 
"Przeklęty kto pokłada nadzieję w człowieku" - pisał prorok Izajasz.
4 miesiące temu / t
 
Mieszanie religii i polityki nigdy nie wychodzi tej pierwszej na dobre. Lepiej dbać o zbawienie dusz niż o walkę w ratowanie upadającej cywilizacji
4 miesiące temu / Ppp
 
Niektórzy zarzucają prezydentowi Trump?owi ,że odszedł od żony nie wiedząc kto odszedł od kogo i dlaczego. Arcybiskup Vigano dobrze wie co i do kogo pisze,wszystkie swoje ruchy podejmuje po przemyśleniach,a szczególnie po modlitwach.
4 miesiące temu / Jana
 
Brawo Arcybiskupie!Popieram
4 miesiące temu / wyszogród
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.