DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Abp Vigano: Chrystus Król został zdetronizowany

Abp Vigano: Chrystus Król został zdetronizowany
Abp Carlo Maria Vigano REUTERS/Gregory A. Shemitz /Forum

„Odnówmy naszą wiarę w powszechne panowanie naszego Boskiego Zbawiciela. Jest On Królem wszechświata, to znaczy: posiada On absolutną suwerenność względem wszelkiego stworzenia, całej rasy ludzkiej, nad wszystkimi ludźmi, także nad tymi, którzy znajdują się poza Jego owczarnią – świętym, powszechnym i apostolskim Kościołem rzymskim” – podkreśla arcybiskup Carlo Maria Viganò w rozważaniach przygotowanych dla redakcji serwisu LifeSiteNews.com.

 

Hierarcha, wychodząc od ewangelicznego obrazu przemienienia Pańskiego, podkreśla, że każdy z nas należy do Boga, Jemu zawdzięczamy nasze istnienie, nasze ciało i duszę. To prawda o człowieku; także wówczas gdy myślimy o tworzonych przez nas społecznościach. „W istocie samo istnienie społeczeństwa zgodne jest z Bożym zamysłem, określającym naszą naturę jako społeczną. Stąd wszyscy ludzie, wszystkie narody – począwszy od tych prymitywnych aż po najbardziej cywilizowane, od najmniejszych aż po najpotężniejsze – podlegają Boskiej suwerenności i są w obowiązku uznać to słodkie, niebiańskie panowanie. Jak wielokrotnie poświadcza to Pismo Święte, Bóg-Ojciec powierzył to panowanie swemu Jednorodzonemu Synowi” – tłumaczy duchowny.

 

Jezus Chrystus otrzymał władzę wszelkiego sądzenia, jest naszym Królem także i z tego powodu, że jest jedynym pośrednikiem między nami, a Bogiem-Ojcem. Misją Zbawiciela było ustanowienie Królestwa Bożego pośród ludzi. Jest także Królem wskutek urodzenia, jako potomek Dawida. „Jezus poświecił swą publiczną działalność głoszeniu i ustanowieniu swego Królestwa, nazywając je czasem Królestwem Bożym, a kiedy indziej Królestwem Niebieskim. Podążając za wschodnią tradycją Pan Nasz posługując się fascynującymi przypowieściami przekazując ideę i naturę Królestwa, które przyszedł ustanowić. Jego cuda mają na celu przekonanie ludzi, że Królestwo to już nadeszło; już teraz znajduje się wśród ludzi. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże (Łk 11, 20)” – czytamy. To właśnie realizacja tej misji podsunęła wrogom Chrystusa pomysł, aby oskarżyć Go o występowanie przeciwko cesarzowi. Z tego też powodu Chrystus w rozmowie z Piłatem potwierdza, że naprawdę jest On Królem.

 

„Królowanie” Chrystusa nie jest jedynie przenośnią. „Na kartach Pisma Świętego Jezus zdaje się wykonywać prerogatywy suwerennej władzy królewskiej, określa prawa i określa kary wobec tych, którzy je łamią. Można powiedzieć, że w słynnym Kazaniu na Górze ogłosił On prawa swego Królestwa. Jako prawdziwy władca oczekuje posłuszeństwa względem Jego nakazów pod groźbą kary w postaci wiecznego potępienia” – zauważa duchowny. Chrystus jako Król jest więc źródłem pokoju i dobroci dla ludzi dobrej woli, nikczemnym przynosi strach i przerażenie.

 

„Wściekłość wroga, nienawidzącego cały rodzaj ludzki, skupia się przede wszystkim na doktrynie Królowania Chrystusa, bowiem królowanie to jest w Osobie naszego Zbawiciela, prawdziwego Boga i prawdziwego Człowieka. Napędzany przez masonerię sekularyzm XIX wieku odniósł sukces przemieniając się w jeszcze przewrotniejszą ideologię, która przeczy królewskim prawom Zbawiciela nie tylko w sferze społecznej, ale także i w samym Ciele Kościoła. Atak ten zakończył się wraz z chwilą, w której papiestwo zrzekło się samej koncepcji papieży będących wikariuszami Chrystusowami, sprowadzając w ten sposób żądania demokracji i parlamentaryzmu do samego serca Kościoła; żądania, które już w przeszłości wykorzystano w celu nadszarpnięcia autorytetu władcy i kondycji narodów. II Sobór Watykański znacznie osłabił papieską monarchię przez pośrednie zaprzeczenie Boskiego Królowania Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To mistrzowski cios zadany instytucji broniącej dotąd chrześcijańskich społeczeństw przed sekularyzacją. Suwerenność wikariusza Chrystusowego została osłabiona, po czym stopniowo przeczyć zaczęto suwerenności Chrystusa wobec Jego Mistycznego Ciała” – ocenia arcybiskup Viganò. Jak dodaje, symbolicznym potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest zmiana tekstów mszalnych uroczystości Chrystusa Króla i jej przeniesienie na koniec roku liturgicznego.

 

Następnie były nuncjusz stawia retoryczne pytania: czy ojcowie soborowi, którzy przyjmowali deklarację „Dignitatis Humanae”, zdawali sobie z konsekwencji tego czynu? Czy dostrzegali, jakie skutki niesie z sobą dekret o stosunku wobec religii niechrześcijańskich?

 

„Zdetronizowanie Chrystusa nie tylko w społeczeństwie, ale i w Kościele, było największą zbrodnią, jaką tylko splamić mogła się hierarchia, zawiodła bowiem w roli strażnika nauczania pozostawionego przez Zbawiciela. Wskutek nieuniknionych konsekwencji tej zdrady władza przekazana przez naszego Pana Księciu Apostołów zasadniczo zaniknęła” – czytamy. „Słodkie jarzmo Chrystusowe zostało zastąpione nienawistną tyranią Innowatorów, którzy narzucają nową doktrynę, nową moralność i nową liturgię, w której wzmianka o Królowaniu Chrystusa jest postrzegana jako kłopotliwa spuścizna innej religii i innego Kościoła. Czynią tak z autorytaryzmem bliskim ich odpowiednikom działającym w sferze świeckiej. Jak powiedział św. Paweł, Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu (2 Tes 2, 11)” – pisze arcybiskup Viganò.

 

To jednak, co uległo zniszczeniu, dziś może zostać odbudowane, nowe pokolenie kapłanów i wiernych z gorliwością pracuje na rzecz odnowienia Kościoła i zbawienia dusz. Człowiek może stać się narzędziem w ręku wszechmocnego Boga, konieczna jest jednak pokora. „Nie możemy zapominać, że w planach Bożej Opatrzności u boku Boskiego Króla zasiada Jego Matka, Przenajświętsza Dziewica Maryja, nasza Matka i Królowa. Św. Ludwik Maria Grignon de Montfort przypomina nam o Niej, że jest naszą Pośredniczką przed Tronem Syna, jako Królowa wstawia się za nami u Króla. Przesłanką triumfu Boskiego Króla w społeczeństwach i pośród narodów jest Jego panowanie w naszych sercach, duszach i w naszych rodzinach. Niech króluje w nas Chrystus, a wraz z Nim Jego Przenajświętsza Matka!”.

 

Źródło: LifeSiteNews

 

mat

 


DATA: 2020-08-20 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozalia nie jest żadnym źródłem wiedzy katolickiej. Ewangelia nam podała, że: Gdyby Królestwo moje było z tego świata . . . Jeżeli chcesz sprawdzić moją wiedzę to zapraszam w cztery oczy, a nie na podstawie kilku zdań, które sobie tak prowokacyjnie podałem za śmiałą TEZĘ, a nie twierdzenie! Wiadomo, że jak ktoś kija szuka, to go zawsze znajdzie . . .
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
śmieszni ci politycy Swoją mocą całe narody może skazać na zatracenie Nie będą się dalej rozpowiadać
2 miesiące temu / TAKI TAM
 
do Andrzeja - slaba masz wiedze Andrzeju,bo P.Jezus jest Krolem ale tytul ma od samego Boga, niestety ludzie Go zdetronizowali.Odsylam Cie do notatek Rozali Celakowny i bedziesz wszystko wiedzial.Najlepiej wejdz na strone Intronizacja.pl.Pozdrawiam.
2 miesiące temu / popierajaca Int
 
Postawię śmiałą tezę, że jeżeli już w tytule brzmi prawda o detronizacji Pana Jezusa, to oczywistym jest, że musiał być Królem, bo jakże by inaczej można go było DETRONIZOWAĆ?! W tym świetle, cała ta nagonka na Jego kolejną INTRONIZACJE powinna być jeszcze raz , gruntownie , przemyślana!!! Może teraz trzeba po prostu przegonić tylko tych co go za wszelka cenę chcą ZDETRONIZOWAĆ! - i sprawa wróci na swoje Święte Miejsce?!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Detronizacji dokonuje sie w umyslach wiernych poprzez wylewanie wody swieconej packanie spirytusami rak,rozdawanie biletow do Kosciola przez kobiece gestapo i nekajace wiernych posluszne sanepidowi dewotki wymuszajace na wiernych stanie koniecznie an czerwonej kropce na posadzce Kosciola,przez maskarade i niszczenie poboznosci ,kult bozka zdrowia kosztem zycia wiecznego gang olsena w bialych kitlach obrabia kosciol z resztek sacrum a hierarchia ramie w ramie z partia walczy z pandemia ktorej nigdy nie bylo.
2 miesiące temu / Koniecswiata
 
NARADY KOMITETU ZJEDNOCZONYCH W WYCISZENIU KOSCIOLA KATOLICKIEGO A WIEKSZOSC WROGICH USTAW PRZEPROWADZA SIE W PIERWSZE PIATKI TO NORMA I UKLON SATANISTYCZNY I TAK JEST W CALEJ UNII EUROPEJSKIEJ PODPALANE SWIATYNIE SA ZAWSZE ZWIASTUNEM NOWEGO ATAKU DLA MIEDZYNARODOWEJ MASONERII TAK TEZ WYWOLANO WIRUSA A MAKSYMA BY OPANOWAC KOSCIOL TO NALEZY DO NIEGO WEJSC A PMIETACIE MYCHNIKA NA MSZACH ? TO KLASYCZNY PRZYKLAD
2 miesiące temu / olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.