DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski zachęca do licznego udziału w procesjach Bożego Ciała

Abp Marek Jędraszewski zachęca do licznego udziału w procesjach Bożego Ciała
fot. flickr.com

„Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału”, napisał abp Marek Jędraszewski we „Wskazaniach w sprawie procesji Bożego Ciała” dla archidiecezji krakowskiej.

 

Powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów z 29 maja br. metropolita krakowski przypomniał, że zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od liczby ich uczestników, co stwarza możliwość zorganizowania tradycyjnych procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 

„Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału”, napisał abp Marek Jędraszewski w opublikowanych dziś „Wskazaniach w sprawie procesji Bożego Ciała”.

 

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że konieczne będzie zachowanie wymaganych środków bezpieczeństwa, to znaczy utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa.

 

Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie rozpocznie się Mszą świętą 11 czerwca o godz. 9.00 na Wawelu. Następnie traktem królewskim uda się na Rynek zatrzymując się przy czterech ołtarzach usytuowanych kolejno przy kościołach św. Idziego, św. Piotr i Pawła, św. Wojciecha i zakończy się przed bazyliką Mariacką.

 

„Niech doświadczenie obecności Boga w sakramencie Eucharystii będzie dla nas wszystkich źródłem radości, pokoju i miłości, które jako wspólnota Kościoła możemy ofiarować światu”, podkreśla abp Marek Jędraszewski.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-02 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do ewy Eucharystia to Jezus, Jezus to Bóg. Nie ma nic większego niż Bóg kroczący po ulicach miast ze Swiom Błogosławieństwem.
2 miesiące temu / Lila
 
Parafia Łobez zachodniopomorskie... Procesji nie będzie, po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu...ciekawe prawda ? Lenistwo czy posłuszeństwo ?
2 miesiące temu / Kreon
 
ale to prawda że zapomniano o ewangelizacji i przekazywaniu postaw moralnych i filozofii życia.Skupiono się szczególnie na obrządku .Procesje ,modły ,pielgrzymki, stroje obrazki ,gesty a ogólnie pustka dodatku pokryte skandalami.Tym chcemy wygrać z islamem np.?Nic nie da nawoływanie do utrzymania katolicyzmu ,to ten katolicyzm musi porwać i przekonać do siebie naszą młodzież
2 miesiące temu / do Kosmonauta
 
@ewa: Proponuję, żeby Pani skupiła się na niewierze a my się skupimy na wierze oraz obrzedach.
2 miesiące temu / Kosmonauta
 
gdzie w Biblii jest o procesjach ,piękne skądinąd zwyczaje ale może wy się skupcie na wierze a nie tylko obrzędach
2 miesiące temu / ewa
 
Nie wiem jakie są rozkazy we wszystkich 49 diecezjach Kościoła Rzymsko Katolickiego w Polsce; wiem, że abp Ryś w archidiecezji łódzkiej rozkazał, aby na procesji nie było, bro? Boże, więcej niż 150 wiernych, bo tak decydują świeckie moce ministra zdrowia. Coś mi się zdaje, że co niektórzy większość? hierarchów jest bez wiary i zdradza Boga i powierzonych sobie wiernych. Przykład poszedł z Watykanu i mamy rozłam i bałagan. Czy strona pch24.pl odważy się opublikować ten skromny komentarz z wnioskami, czy jak inne podobne komentarze cenzorski wykosi. Jeżeli tak będzie, będę ostrzegał rodzinę i przyjaciół, aby nie wchodzili na tę stronę i w jakikolwiek ją wspierali. Oby Bóg nie opuścił was i miał w swej opiece.
2 miesiące temu / Każdy wuj na s
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.