DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski: Chrystus jest gwarantem, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego

Abp Marek Jędraszewski: Chrystus jest gwarantem, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego
Abp Marek Jędraszewski. FOT.Archidiecezja Krakowska/YouTube

Jest z nami Chrystus i On jest gwarantem tego, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego dniem i nocą. Modlą się, to znaczy trwają przy Nim pełni wiary i miłości, którzy błagają o pomoc nie swoim wielomówstwem, ale tym, że pogłębiają w sobie poczucie tego, że są Jego dziećmi – mówił abp Marek Jędraszewski po zakończeniu wieczornej modlitwy Różańcowej w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.


We wtorek o godzinie 20:30 modlitwie Różańcowej w intencji chorych na COVID-19, zmarłych, pracowników służby zdrowia oraz władz państwowych i samorządowych przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W czasie nabożeństwa skorzystano z rozważań św. Jana Pawła II, który wielokrotnie modlił się w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.


Po zakończeniu Różańca odśpiewano Apel Jasnogórski, a abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w ten sposób włączono się w modlitwę całego narodu, wielu wspólnot, które o tej porze jednoczą się w kaplicach i w domach prosząc Boga „o pomoc, o ratunek, o pokój dla naszych serc”.


Arcybiskup odwołał się do dwóch fragmentów Ewangelii według św. Marka i św. Łukasza, w których kroczący po jeziorze Jezus mówi do wystraszonych uczniów: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!” (Mk 6,50) oraz wykłada naukę o wytrwałej modlitwie: „A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę (Łk 18, 7-8).


Jest z nami Chrystus i On jest gwarantem tego, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego dniem i nocą. Modlą się, to znaczy trwają przy Nim pełni wiary i miłości, którzy błagają o pomoc nie swoim wielomówstwem, ale tym, że pogłębiają w sobie poczucie tego, że są Jego dziećmi. Jest z nami, uczy nas o Ojcu, wzywa do wiary – mówił arcybiskup.


Kończymy tę modlitwę odwołaniem do słów Pana Jezusa, by trwać nadal na modlitwie, by prosić o coraz bardziej głęboką wiarę dla nas i żeby dzięki tej wierze zostały wysłuchane nasze modlitwy o ustanie pandemii, o powrót do normalnego życia, do tego, byśmy mogli się spotykać ze sobą bez ograniczeń, a przede wszystkim żebyśmy byli ocaleni od choroby i nieszczęść. Prośmy Pana Boga o to jeszcze dziś i w kolejnych dniach tego szczególnego Wielkiego Postu, który dał nam Pan – zakończył metropolita krakowski. Po błogosławieństwie odśpiewano Suplikację.


W czwartek abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice Mariackiej w uroczystość św. Józefa, patrona Krakowa.

 


KAI
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-03-19 10:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czemu arcybiskupie nakazałeś komunię św. do ręki. To jest profanacja Pana Jezusa. Czemu to zrobiłeś?
6 miesięcy temu / nkn
 
Only Jesus loves You!
6 miesięcy temu / Dr. P. Kopetzky
 
"Jam, Jahwe, jestem z Tobą wszędzie!". Holy Bible.
6 miesięcy temu / Dr. P. Kopetzky
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.