DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Abp Jędraszewski podziękował za modlitwę w jego intencji. „Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce”

Abp Jędraszewski podziękował za modlitwę w jego intencji. „Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce”
Abp Marek Jędraszewski, fot. Piotr Guzik/FORUM

Metropolita krakowski ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował uczestnikom i organizatorom sobotniego czuwania oraz pielgrzymom za modlitwę w jego intencji. Ponadto w homilii podczas Mszy św. sprawowanej na zwieńczenie 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej mówił, że „nie wolno nam się lękać” oraz apelował, by nie poddawać się duchowi kłamstwa i konformizmowi. – Musimy dawać świadectwo naszego jednoznacznego sprzeciwu wobec wszelkich usiłowań deprawacji polskiego narodu – mówił. Na Jasną Górę dotarło 8,5 tys. pątników z Wawelskiego Wzgórza.


Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra zapewnił abp. Marka Jędraszewskiego o duchowej solidarności i wyraził wdzięczność „za zdecydowany głos Kościoła, jasny przekaz nauczania ewangelicznego, nauczania Kościoła wobec ideologii uderzającej szczególnie w małżeństwo i rodzinę”. Pątnikom krakowskim dziękował za świadectwo przywiązania do Chrystusa.


W homilii abp Marek Jędraszewski apelował, by nie poddawać się duchowi kłamstwa i konformizmowi, choć „dzisiejszy świat mówi – bądź egoistą, wsłuchuj się we własne popędy, wszelkie niskie pragnienia i za nimi podążaj, co jest prawdziwe od ciebie zależy, bo ty jesteś panem porządku moralnego”. Zauważył, że ci i wszyscy, którzy opierają swe życie na popędach, którzy uważają, że sami mogą decydować co dobre, co złe, budują dom na piasku, doświadczają płynności, w której się zatopią.


Wskazał na pielgrzymów, ludzi wierzących jako tych, którzy doświadczają fundamentu, trwałości, czegoś, co reguluje „cały sposób myślenia, przeżywania, świat uczuciowości, całą naszą nadzieję”, a jest to wiara, która pokazuje Boga.


Abp Jędraszewski wskazując na świadectwo pielgrzymiego trudu, Jasną Górę nazwał trwałym fundamentem Polaków.


Przypominając słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii nawoływał, by wyzbyć się lęku, by za św. Janem Pawłem II otwierać drzwi Chrystusowi. Zachęcał pielgrzymów, by pomnażali skarb wiary i się nim dzielili, by budowali Kościół XXI wieku w Polsce, w Europie, w świecie.


Metropolita krakowski apelował, by stać na straży swojej chrześcijańskiej tożsamości, „chrześcijańskiego ja”, by nie dać się zawładnąć duchowi kłamstwa i by nie ulegać konformizmowi, odrzucać błąd antropologiczny, który nam zagraża w postaci dwóch wielkich ideologii: gender i LGBT – przestrzegał kaznodzieja.


Abp Marek Jędraszewski podziękował pielgrzymom krakowskim za modlitwę za wielkie sprawy narodu, za Ojczyznę. Dziękował im za duchową łączność z uczestnikami modlitewnego czuwania w sobotę na Franciszkańskiej 3 w jego intencji.


Metropolita krakowski podziękował także wszystkim uczestnikom i organizatorom sobotniego czuwania oraz wszystkim, którzy w Polsce i na świecie „szlachetne się zjednoczyli w obronie naszych najświętszych praw”, którzy dali wyraz swej odpowiedzialnej i głębokiej miłości do Kościoła i Ojczyzny.


Do wszystkich zaapelował: nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie!


Abp Jędraszewski zwrócił się do ludzi wierzących, by dawali świadectwo jednoznacznego sprzeciwu wobec wszelkich usiłowań deprawacji polskiego narodu. – Brońmy naszej autentycznej wolności. Brońmy Ojczyzny! Brońmy Kościoła w naszej Ojczyźnie – nawoływał duchowny.


Pielgrzymkę Krakowską tworzyło 48. grup wychodzących promieniście z różnych miejsc archidiecezji. Najmłodszy pątnik miał zaledwie 3 miesiące, najstarszy 84 lata. Posługę duszpasterską na pielgrzymce pełniło 109 kapłanów, 30 kleryków, 8 diakonów i 32 siostry zakonne.

 

 

KAI

MWł

 

 

Polecamy również:

 

 

 

Stanęliśmy murem!
Można więc pokusić się o przypuszczenie graniczące z pewnością, że również z morza grzechu, w jakim tonie współczesny świat, Pan Bóg wyprowadzi jakieś dobro. Nawet z pełnej kłamstwa, nienawiści, bluźnierstw i pomówień wojny ideologii LGBT z Kościołem o duszę polskiego narodu, która rozgrywa się na naszych oczach. Zresztą – już wyprowadził! Czyż bezpardonowy atak na księdza arcybiskupa Jędraszewskiego podjęty przez homo-aktywistów i ich kamratów, nie wywołał dobrej reakcji katolików, nie obudził wielu, dotąd uśpionych i nieświadomych skali i natężenia dziejącego się na naszych oczach zła?

 

Prymas Czech popiera deklarację przewodniczącego KEP. „Tematy ideologii LGBT są rozszerzane o programy satanistyczne”

 

Przewodniczący KEP o krytyce abp. Jędraszewskiego: totalitaryzm światopoglądowy

 

Kardynał Zenon Grocholewski wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. „Wyrazy szczerego uznania”

 

Kard. Dziwisz, abp Depo i krakowscy biskupi pomocniczy. Hierarchowie wspierają abp. Jędraszewskiego

 

Abp Andrzej Dzięga: albo wybierzemy Drogę Prawdy, albo drogę pogańskiego bezbożnictwa

 

„Uznanie i podziw”. Biskup Mering o metropolicie krakowskim: nie poddał się poprawności politycznej

 

Biskup świdnicki Ignacy Dec o słowach abpa Marka Jędraszewskiego: ja się pod tym podpisuję

 

Dramatyczna modlitwa bp. Milewskiego: Maryjo, ocal nas od chorej ideologii LGBT

 

Franciszkanie wsparli Arcybiskupa: podziwiamy odwagę i zdecydowany głos w obronie wartości

 

Żołnierze Armii Krajowej Okręg Małopolska: stoimy murem za Arcybiskupem!

 

Kraków: Moc wiernych na spotkaniu pod „oknem papieskim”. Modlitwa w intencji Arcybiskupa

 

Katolicy na modlitewnej manifestacji: kapłani, nie bójcie się głosić Prawdy, obronimy was!

 

Zdecydowane słowa wobec polityków po manifestacji w obronie arcybiskupa Jędraszewskiego

 

Kraków: modlitewne wsparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego. Nie bójmy się głosić prawdy!

 

Wierni wsparli abp. Marka Jędraszewskiego. Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Modlitwa za Arcybiskupa. Nie byłeś? Zobacz! Byłeś? Pokaż znajomym! [GALERIA ZDJĘĆ, CZĘŚĆ DRUGA]

 

  


DATA: 2019-08-12 13:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ O\\ Papież Franciszek przywołał opinię papieża seniora Benedykta XVI, że obecnie "przeżywamy wydarzenie unicestwienia człowieka jako obrazu Boga i żyjemy w epoce grzechu wobec Boga Stwórcy." \\ Papież Franciszek podkreślił, że za tym kryją się ideologie. "W Europie, w Ameryce, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce, w niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich - mówię to jasno z imienia i nazwiska jest gender."\\ https://www.pch24.pl/czy-te-slowa-papieza-franciszka-zacytuja-glowne-media--ojciec-swiety-ostrzega-przed-ideologia-gender,45068,i.html
3 miesiące temu / Ryś
 
Idźmy za ciosem, niechaj ten plac przed oknem papieskim na Franciszkańskiej stanie się faktycznym miejscem przebudzenia, już czas myśleć o kolejnym spotkaniu. Zapewne liczniejsze będzie niż to sobotnie, a kolejne jeszcze bardziej liczne. Spotkamy się wówczas na Błoniach. Katolicy Polscy ! integrujmy się w działaniu bo Polska - Ojczyzna nasza to przecież Królestwo Maryi, a to zobowiązuje, czas położyć kres bluźnierstwu, profanacjom - jak mogliśmy do tego dopuścić - Panie Boże Wszechmogący przebacz nam ! i czas również położyć kres dalszemu rozkradaniu naszego dziedzictwa, które za wielką przecież cenę zostało nam podarowane, o tym zapominać się nie godzi !
3 miesiące temu / tak tylko
 
Jednak podstawowy jest ruch Episkopatu Polski. To państwo narusza konkordat, i Episkopat powinien na to odpowiedzieć. \\ Przecież Konkordat zawarty 28 lipca 1993 r. między Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską m. inn. podkreśla posłannictwo Kościoła katolickiego, rolę odegraną przez Kościół w tysiącletnich dziejach Państwa Polskiego oraz stwierdza "doniosły wkład Kościoła w rozwój osoby ludzkiej i umacnianie moralności". \\ DLATEGO państwo narusza konkordat, gdy popiera ruchy i programy nie tylko antykatolickie, ale po prostu amoralne.
3 miesiące temu / Ryś
 
I chwali się takie postępowanie katolików.Wiary się broni a Bóg jest z nami.
3 miesiące temu / Barbara
 
Ale już nie ma mowy o ZARAZIE tylko o IDEOLOGIACH, nawet DWU.
3 miesiące temu / Ryś
 
"Abp Jędraszewski zwrócił się do ludzi wierzących, by dawali świadectwo jednoznacznego sprzeciwu wobec wszelkich usiłowań deprawacji polskiego narodu. ? Brońmy naszej autentycznej wolności. Brońmy Ojczyzny! Brońmy Kościoła w naszej Ojczyźnie ? nawoływał duchowny." Co mogą zrobić SZARZY ludzie, jeśli rząd jest bewzględnym wyznawcą interesów amerykańskich, zaś Stany Zjednoczone Ameryki Północnej popierają tę deprawację na całym świecie, w Ojczyźnie naszej również. Co więcej, już parę lat temu rząd tzw. dobrej zmiany poparł tę deprawację na forum ONZ.
3 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.