DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: w Japonii przez 200 lat nie było księży, a mimo to wiara tam przetrwała

Abp Jędraszewski: w Japonii przez 200 lat nie było księży, a mimo to wiara tam przetrwała
Zdjęcie ilustracyjne. Abp Marek Jędraszewski. Fot. Piotr Guzik/FORUM

Bardzo często, niestety, chrześcijanie znajdowali się w sytuacji, w której nie było kapłana, Eucharystii, sakramentu pojednania, a oni trwali w wierze – mówił w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w programie „Gość Wiadomości” abp Marek Jędraszewski.

 

Hierarcha podkreślał, że właśnie teraz wiele osób uświadamia sobie jak ważna jest pomoc dla najbardziej potrzebujących, a przede wszystkim osób starszych. – Otwieramy się na życie, które daje nam Chrystus, dzięki temu otwieramy się na innych. Im więcej będzie otwarcia na drugiego człowieka, tym bardziej piękne będą dla nas te Święta – zaznaczył.

 

Okoliczności, w których przyszło nam borykać się z tymi trudnościami, mówią o tym, jak święte jest życie, każde życie, każdego człowieka, od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci – dodał.

 

Pytany o sprawę komunii świętej i braku Mszy, mówił o doświadczeniach historycznych chrześcijan, którzy też nie mogli przyjmować sakramentów. – Patrząc na doświadczenia chrześcijan w minionej, dalszej i niezbyt odległej historii, doskonale wiemy, że bardzo często niestety znajdowali się w sytuacji, kiedy nie było kapłana, nie było Eucharystii, nie było także sakramentu pojednania, a oni trwali w wierze Eucharystii. Jakże przejmujące jest świadectwo Japończyków, którzy pod koniec XVI w. przyjęli chrześcijaństwo z rąk św. Ksawerego, a potem nastąpiły prześladowania. Proszę sobie wyobrazić: przez 200 lat nie mieli żadnego księdza – podsumował abp Jędraszewski.

 

Źródło: TVP Info

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-04-13 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dlaczego to ''nowe Credo'' zostało dopiero po 2000 lat zmienione?! Nawet w Łacinie konsekwentnie stoi jak BYK : KATOLIKOS! jest taki Wykład ks.Olewińskiego, który teologicznie udowadnia, że takie tłumaczenie jest NIE DOPUSZCZALNE!!! Więc, każdy może jak chce, chcesz być powszechniakiem to sobie bądź, ja pozostanę Katolikiem do śmierci, i nikt tego nie zmieni!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Słowo Katolicki pochodzi od greckiego słowa katholikos, które tłumaczymy właśnie jako ? powszechny.
7 miesięcy temu / do AndrzejBR
 
od tego? nie wierzę ze ktoś jest tak powierzchowny i płytki w wierze
7 miesięcy temu / do KMS
 
Módlmy się na Różańcu i zamawiajmy msze w intencji nierozpowszechnienia się skandalicznej praktyki przyjmowania Komunii św. na rękę. Od tego zaczął się upadek kościoła na zachodzie a razem z kościołem całego społeczeństwa.
7 miesięcy temu / KMS
 
qaz-Ty wierzysz w kościół powszechny, ja w Katolicki! Ta niby subtelna różnica czyni miedzy nami poważną przeszkodę porozumienia, bo Katolicki znaczy od zarania: Jedyny,powszechnie uznany za prawdziwie objawiony! Natomiast powszechniacy powstali na SWII i tak uparcie trwają w ignorancji, uzbrojonej różowymi okularami i miłością miłosierną, która ogłosiła że grzech już nie istnieje . . . Powszechny to New Age, i cała ta mistyfikacja!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Komentarze to jedno biadolenie. Zastanawiam się, do jakiego kościoła wy chodzicie, skoro papież, wszyscy biskupi i księża w waszej ocenie są do niczego. Czy aby na pewno wierzycie jeszcze w Kościół Powszechny - grzeszny, ale Święty ?
7 miesięcy temu / qaz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.