DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: nie pozwólmy, aby komercja zdominowała czas Adwentu

Abp Jędraszewski: nie pozwólmy, aby komercja zdominowała czas Adwentu
fot.Piotr Guzik / FORUM.

Mszę św. z okazji patronalnego święta Kongregacji Kupieckiej odprawił dziś w kościele św. Barbary w Krakowie abp Marek Jędraszewski. - Czas Adwentu jest również okresem szczególnej komercji bożonarodzeniowej - przestrzegł metropolita krakowski. „Nie można dać się pochłonąć zabieganiu, które sprawia, że z horyzontu naszego myślenia i postępowania giną istotne sprawy”, zaapelował.

 

Hierarcha podkreślił, że oczekiwanie na przyjście Pana domaga się serca czystego i gotowego na wołanie Boże. - Na Jego spotkanie trzeba przyjść z osobistej świętości ducha i pobożności. Dlatego tak ważne jest to codzienne staranie, by być bez plamy i bez skazy, by być przepełnionym Bożym pokojem - powiedział metropolita krakowski.

 

Zachęcał do tego, by czas adwentowego oczekiwania był wypełniony nawróceniem i pokutą. - Chodzi o to, aby chwila, kiedy weźmiemy do ręki biały opłatek była momentem, w którym nie tylko ten opłatek będzie bez plamy i skazy, ale takie też będą nasze serca - powiedział.

 

Dodał, że najważniejszego wymiaru Adwentu nie może przesłonić tylko przygotowywanie wiktuałów oraz kupowanie prezentów. - Ważną rzeczą jest, by ten czas adwentowy nie był momentem, w którym trzeba pokonywać kolejne trudności, wznosić się i opadać oraz krążyć. Niech to będzie czas wypełniony staraniem o to, aby Bóg znalazł prostą drogę do naszych serc - podkreślił. Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że już obecnie w niektórych sklepach można usłyszeć słowa kolęd, dodając, że jest na to jeszcze za wcześnie.

 

Krakowska Kongregacja Kupiecka jest społeczną organizacją samorządu zawodowego przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Jest ona spadkobierczynią instytucji założonej w 1410 r. przez Jerzego Morsztyna, która skupiała najbardziej zamożnych kupców handlujących suknem, miedzią i ołowiem. Podstawowym jej zadaniem była obrona i popieranie kupieckich interesów.

 

Przypominamy, że już w poniedziałek ukaże się wywiad z abp. Jędraszewskim, którego metropolita udzielił PCh24.pl.

Więcej informacji TUTAJ.

 

KAI

TK

 

 


DATA: 2017-12-11 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

>Nie można dać się pochłonąć zabieganiu, które sprawia, że z horyzontu naszego myślenia i postępowania giną istotne sprawy? szczególnie te , które dotyczą REFORM niszczących Kościół Katolicki.
ponad 1 rok temu / Iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.