DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: czerwona zaraza już nie chodzi po Polsce, ale pojawiła się nowa – tęczowa

Abp Jędraszewski: czerwona zaraza już nie chodzi po Polsce, ale pojawiła się nowa – tęczowa
fot. flickr.com

Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski podczas homilii z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

Uroczysta Msza Święta odbyła się o godzinie 17.00 w Bazylice Mariackiej na Rynku Głównym w Krakowie. W homilii, arcybiskup zaznaczył, że Księga Wyjścia opisuje wędrówkę Izraelitów w kierunku wolności, do Ziemi Obiecanej. Bóg zażądał od swojego ludu, aby zbudowano Namiot Spotkania – szczególny znak Jego obecności, w którym spoczywać będzie Arka z Dekalogiem. – To Bóg określa rytm zmierzania do Ziemi Obiecanej (…) Jest pośród swojego ludu, jest jego życiem – zaznaczył.

 

Metropolita podkreślił, że przed wejściem do świątyni wierni zatrzymali się na kilka minut, czcząc w ten sposób pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego i oddając hołd obrońcom stolicy. – Ten święty czas znajduje przedłużenie w Domu Bożym, kiedy słuchamy Bożego Słowa, a nasze modlitwy łączymy z ofiarą Chrystusa, który nas powołał do wolności. Jesteśmy strażnikami pamięci o tamtych ludziach (…) To, co się wtedy wydarzyło, wyznaczyło dla nas święty czas pamięci, która zobowiązuje.

 

Na koniec homilii, metropolita krakowski odniósł się do toczącej się współcześnie walki. - Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – zaznaczał. Po homilii w bazylice rozległy się gromkie brawa.

 

Źródło: diecezja.pl

PR


DATA: 2019-08-08 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
39
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielkie dzięki biskupie Krakowa za powiedzenie prawdy.
6 miesięcy temu / Mkj
 
Dziękujemy za homilię, arcydzieło o człowieczeństwwie Wielkich naszych Bohaterów, zanurzone w Prawdzie!!!
11 miesięcy temu / Zbigniew: Pozan
 
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - godny następca św. Stanisława i św. Jana Pawła II.
11 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Wielki głos odważnej prawdy niesie oczyszczenie i wyzwolenie z plagi zła. Boże daj nam więcej takich proroków prawdy Bożej dla Kościoła i Narodu. Dziękujemy ks. Arcybiskupowi i popieramy tę prawdę o zagrożeniu.
11 miesięcy temu / marianka
 
Czym jest owa tęczowa zaraza? To nie tylko gender i lgbt! 80-90% ruchu tęczowych to zwolennicy ideologii CHILD FREE, czyli antynatalizmu. Aby niedopuścić do rozlania się tej ideologii - trzeba doprowadzić do karania propagandy i praktyk homoseksualnych. Abp Jędraszewski powinien być ikoną kontrrewolucji obyczajowej.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Obserwując Naszych hierarchów kościelnych, postawa i nauka abp Marka Jędraszewskiego nie tylko przez pryzmat ostatnich dni zasługuje na podziw i uznanie. Jako Poznaniak widzę z bliska działalność Metropolity Poznańskiego czy ks. Prymasa z Gniezna i ręce załamuję. Na pierwszym planie ekumenia i ekumenia oraz polit-poprawność. Potrzebujemy powrotu do nauki Chrystusa, trzymając się sztywno dogmatów Naszej wiary, a nie ciągłe ich zmiękczanie i rozmywanie oraz dostosowywanie się do zmieniających się czasów. Za chwilę kobiety będą celebransami, celibat będzie zniesiony - to tylko przykłady. To droga donikąd ! Obudźmy się w końcu !!!
ponad 1 rok temu / on
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.