DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Abp Gądecki: tak zwana Europejska Karta Równości jest ogromnym zagrożeniem dla rodzin

Abp Gądecki: tak zwana Europejska Karta Równości jest ogromnym zagrożeniem dla rodzin
fot. episkopat.pl

„W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości” – napisał w specjalnym oświadczeniu abp Stanisław Gądecki.

 

Metropolita poznański powołuje się w nim na opinie „wielu poznańskich rodzin, organizacji pozarządowych oraz ekspertów”, w świetle których Karta „w poważny sposób ingeruje w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami”.

 

„Takim słowom jak rodzina, równość i tolerancja, nadaje nowe, zideologizowane znaczenie, kwestionując w ten sposób fundamentalną rolę rodziny dla życia społecznego i ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój”, pisze abp Gądecki.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zauważa, że dokument „stanowi ideologiczną ingerencję w rozwój ekonomiczny przedsiębiorstw i może być zagrożeniem dla wolności gospodarczej, ponieważ promocja zatrudniania pracowników z powodów innych niż kwalifikacje zawodowe stoi w sprzeczności z praktyką efektywnego zarządzania”.

 

„Dokument ten – poza godną pochwały wrażliwością na kwestię nierówności kobiet i mężczyzn w życiu publicznym – praktycznie stwarza okazję do promowania ideologii gender, a papież Franciszek uznaję tę ideologię za jeden z głównych przejawów zła we współczesnym świecie”, czytamy w oświadczeniu metropolity poznańskiego.

 

Abp. Gądeckiego niepokoi też fakt, iż dokument, który ma „regulować wszystkie obszary aktywności miasta, został przyjęty bez wystarczających konsultacji społecznych i bez uwzględnienia głosu sprzeciwu tysięcy mieszkańców Poznania”.

 

Metropolita poznański zwraca się do wiernych archidiecezji poznańskiej z prośbą o modlitwę w intencji wszystkich sprawujących władzę, aby „ich działania nie prowadziły do kwestionowania Prawa Bożego”.

 

Słowo metropolity poznańskiego zostanie odczytane w kościołach archidiecezji w najbliższą niedzielę.

 

Rada Miasta Poznania przyjęła tzw. Europejską Kartę Równości w Życiu Lokalnym 11 lutego po burzliwej debacie głosami radnych Koalicji Obywatelskiej.

 

KAI

TK


DATA: 2020-02-14 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam ks abp za swoje wczesniejsze wpisy oparte niestety,na zdeformowanym poczatkowo przez Redakcje pch 24 oswiadczeniu Waszej Eminencji opublikowanego pozniej na stronie EKAI.
4 miesiące temu / st
 
Czyli tłumacząc to na polski dobrze, że opisano kwestie nierówności kobiet i mężczyzn w życiu społecznym i zawodowym, ale źle,ze usiłuje się coś z tym zrobić. Zdaniem biskupa te nierówności były, są i mają być bo tak chce kler i trzeba z tym na wszelkie sposoby walczyć używając jakiegoś terminu gender. zamiast mówić o walce z równouprawnieniem ludzi bez względu na płeć kolor skóry czy wyznanie lepiej walczyć z tym pod hasłem walki z gender - bo nikt nie wie o co chodzi.
4 miesiące temu / gienek
 
Czy ks Prymas Wyszynski trzymajacy Rozaniec w reku w przypadku aktualnego zagrozenia dla rodzin ograniczyłby sie do kilku słownego komunikatu,czy raczej mobilizujac wiernych walczylby z Rzadem o odrzucenie europejskich i swiatowych zalecen niezgodnych z Prawem Bozym, przyjetych przez Wladze Panstwowe zlecajacych je nastepnie do stosowania Wladzom Samorzadowym. Zatem w czym tkwi niemoc dzialania?
4 miesiące temu / st
 
? W jednym z sondaży okazało się, że 95 proc. mieszkańców Poznania nie wiedziało, że ta karta istnieje i czego ma dotyczyć. Kiedy osoby mające wątpliwości co do zapisów zawartych w karcie zorganizowały konferencję, nie przyszedł na nią prezydent miasta ani nie wydelegował swojego przedstawiciela. Niezależnie od samej kontrowersyjności karty widać było, że brakuje woli do dialogu i jest przekonanie, że należy kartę przyjąć i przeforsować za wszelką cenę ? oznajmił Bartłomiej Wróblewski, poseł na Sejm z Poznania Już wiecie, co jest nie tak z tą kartą?
4 miesiące temu / Solidarny
 
Do kogo ta mowa bez przeciwdzialania?
4 miesiące temu / st
 
I wciąż się nie dowiedziałem, co jest nie tak z tą kartą. :
4 miesiące temu / Gal Anonim
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.