DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Abp Chaput wzywa papieża Franciszka do odwołania Synodu Młodzieży

Abp Chaput wzywa papieża Franciszka do odwołania Synodu Młodzieży
Abp Charles Chaput, fot. printscreen YouTube

Amerykański hierarcha abp Charles Chaput zaapelował do papieża Franciszka o odwołanie tegorocznego Synodu Młodzieży. Jego zdaniem organizacja Synodu w świetle kryzysu i nadużyć w Kościele nie będzie właściwa, a biskupi nie mieliby żadnej wiarygodności.

 

Arcybiskup z Filadelfii podkreśla, że organizacja Synodu Młodzieży zbiega się w czasie, gdy Kościół przeżywa kryzys, a ujawniane skandale z udziałem m.in. kard. Theodore'a McCarricka powodują, że to biskupi nie mają żadnej wiarygodności by zajmować się sprawami młodych. Hierarcha dodaje, że warto, aby Synod Młodzieży przekształcić w Synod poświęcony życiu biskupów, ponieważ ta sprawa jest bardzo aktualna oraz bardzo istotna.

 

„Napisałem do Ojca Świętego i wezwałem go, aby odwołał nadchodzący Synod Młodzieży” – powiedział abp Charles Chaput. „Wezwałem papieża, aby w jego miejsce zaczął planować Synod o życiu biskupów” – dodał.

 

Wezwanie amerykańskiego hierarchy jest tożsame z apelem bp. Philipa Egana z Portshmouth w Anglii, który także skierował list do papieża Franciszka. Hierarcha poprosił Ojca Świętego o przygotowanie „nadzwyczajnego synodu” o życiu kapłańskim, tak by poradzić sobie z kryzysem „klerykalnego nadużycia seksualnego”, które wywołało poważny kryzys w Kościele i doprowadziło do wydalenia z grona purpuratów kard. Theodore'a McCarricka.

 

„Proponuję, aby Synod poświęcił się tożsamości bycia księdzem i biskupem, opracowywaniu wskazówek dotyczących stylu życia i wspierania celibatu oraz ustalaniu odpowiednich form odpowiedzialności kapłańskiej i biskupiej” – napisał w liście bp Philip Egan.

 

Warto przypomnieć, że na krótko przed upublicznieniem Świadectwa arcybiskupa Viganò ukazała się informacja o tym, że papież Franciszek ustanowił jednego z hierarchów oskarżanych o tuszowanie skandali obyczajowych delegatem na jesienny Synod Młodzieży. Life Site News przypomina, że kardynał Tobin jako arcybiskup Newark zasłynął między innymi ideą nominowania kobiet do godności kardynalskiej oraz osobiście powitał „pielgrzymkę LGBT” do swojej katedry. 

 

„Nie jest jasne, dlaczego papież Franciszek wybrał Tobina na delegata synodalnego, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że jest on [Tobin] pod szczególną obserwacją ze względu na aferę McCarricka. Katolicy już wyrażali obawy o to, że synod młodzieżowy zostanie wykorzystany do promowania postaw sprzecznych z nauczaniem Kościoła” – pisze Life Site News.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 


DATA: 2018-09-04 10:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem Synod Młodzieży powinien być absolotnie odwołany bo kolejnych młodych zgorszy i odrzuci od Kościoła. Na litość Boga niech ten O. Franciszek się opamięta ale też jego" wojsko Jezuickie "bo Bóg widzi co czynią i jak jak straszne' obyczaję " wprowadzają. Wytyczają bardzo szodliwą drogę nowemu pokoleniu.
ponad 2 lata temu / Gość
 
Spróbuj podać merytoryczne argumenty na poparcie bzdury którą napisałeś.
ponad 2 lata temu / do polin
 
Tylko zniesienie celibatu zakończy kryzys powołań i oskarżenia o pedofilię.
ponad 2 lata temu / polin
 
@Stary warszawiak** --Księża katoliccy muszą pełnić opiekę duszpasterską nad swoimi parafianami.Oni mają pomagać ludziom w przygotowaniu ich do osiągnięcia życia wiecznego! Jak to pogodzić z normalnym życiem rodzinnym!?
ponad 2 lata temu / Kss
 
do ?stary warszawiak"- Radzę poczytać Ewangelie i Listy św. Pawła.
ponad 2 lata temu / @Stary warszawiak
 
kto jest ojcem ten wie jak ciężko jest realizować to powołanie zwłaszcza w dzisiejszym świecie, tak samo ten kto jest księdzem, duszpasterzem/ ojcem zakonnym ten tak samo wie jak trudno jest realizować to powołanie.... a cóż dopiero w tych czasach łączyć oba i odpowiedzialnie je realizować... chyba trzeba nie czuć czym jest jako takie powołanie (czy ojcowskie czy to właśnie duchowne), aby tego typu pomysły, zwłaszcza dziś stręczyć... nie byli by to ani ojcowie porządni ani osoby duchowne... nawet nie jakieś połowiczności w tych ciężkich czasach...
ponad 2 lata temu / marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.