DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Aborcja, eutanazja, homomałżeństwa. Tego chce kandydat w prawyborach w PO

Aborcja, eutanazja, homomałżeństwa. Tego chce kandydat w prawyborach w PO
Jacek Jaśkowiak Fot. Marek Lapis/FORUM

Zawsze uważam, że każdemu należy zostawić prawo wyboru. Ja bym chciał o sobie decydować, a nie żeby decydowali o tym inni – powiedział we wtorek na antenie Polsat News Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania i zarazem jeden z polityków PO ubiegających się o uzyskanie partyjnej nominacji na kandydata na prezydenta RP.

 

Jaśkowiak był pytany przez Piotra Witwickiego o to, czy popiera legalizację eutanazji. Według prezydenta Poznania jest to jeden z „bardzo trudnych tematów”, który „wymaga dyskusji i konsensusu społecznego”.

 

Zawsze uważam, że każdemu należy zostawić prawo wyboru. Ja bym chciał o sobie decydować, a nie żeby decydowali o tym inni. Jeśli chodzi o kwestie dotyczące kobiet, to one powinny mieć prawo wyboru. Należy jednak zabezpieczyć takie działania, by te decyzje dramatyczne mogły być podjęte w ostateczności i by do nich dochodziło jak najrzadziej – mówił Jaśkowiak.

 

Jeśli chodzi o kwestię eutanazji, to potrafię zrozumieć kogoś, kto cierpi na chorobę nowotworową, gdzie nie ma żadnych możliwości, by się wyleczyć. Medycyna potrafi nam przedłużać życie, ale nie zawsze potrafi nam przedłużyć to życie, tak jak to chcemy – dodał prezydent Poznania. Zaznaczył, że każdy przypadek jest indywidualny i rozumie zarówno jedną, jak i drugą stronę.

 

Prezydent Poznania wypowiedział się również na temat aborcji, dając do zrozumienia, że nie ma nic przeciwko rozszerzeniu obowiązującego w Polsce tzw. krwawego kompromisu. – Jestem za rozwiązaniami, które stosowane w Niemczech, że gdy dochodzi do sytuacji dramatycznej, kobieta ma zapewnioną opiekę psychologa i musi odbyć kilka rozmów, które pomogą jej w podjęciu pewnych decyzji. Natomiast w uwarunkowaniach politycznych, które mamy, to temat czysto hipotetyczny – podsumował Jaśkowiak.

 

W poniedziałek w RMF FM Jaśkowiak powiedział, że wprowadzenie małżeństw homoseksualnych to kwestia dyskusji. Przyznał jednak, że gdyby to od niego zależało tego typu „małżeństwa” byłyby w Polsce legalne. Pytany we wtorek, czy podtrzymuje swoje stanowisko powiedział: „Wydaje mi się, że jest w tej chwili dużo więcej ważniejszych tematów, które są na dzisiaj dla Polski kluczowe”.

 

W tej kadencji parlamentu absolutnie jest to temat (wprowadzenie małżeństw jednopłciowych – red.) czysto hipotetyczny, natomiast nie mam wątpliwości, że w dłuższej perspektywie czasu na poziomie 4-5 czy 8 lat czekają nas takie same zmiany, jak w Irlandii, jak w Hiszpanii, tych państwach Zachodniej Europy, bo zakładam, że miejsce Polski na arenie międzynarodowej jest tam, gdzie jest Zachodnia Europa – podkreślił.

 

 

Źródło: Polsat News / polsatnews.pl / RMF FM / rmf24.pl

TK

 

 


DATA: 2019-11-26 09:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Człowiek jako żywa czująca istota, gdy nikogo nie krzywdzi jego wybór ma prawo do szczęścia i podmiotowego traktowania - w związku z tym małżeństwa osób jednej płci powinny być wprowadzone. Natomiast narkotyki, aborcję i eutanazję uważam za lewackie spaczenie. Aborcja to ingerowanie w podstawowe prawo człowieka do życia i NIKT to się urodził nie ma prawa zabijać, chyba, że w obronie własnej. Eutanazja szybko prowadziłaby do wypaczeń i deprecjacji ludzkiego życia, podobnie legalne narkotyki, sprawiłyby, że środowisko narkomańskie jeszcze bardziej by się rozbestwiło. Mało mamy problemów z pijakami, jeszcze ćpunów trzeba legalizować?
8 miesięcy temu / Bądźcie rozs
 
Uwazam, ze dobrze sie dzieje, ze Jaskowiak uczestniczy w tym cyrku. Przynajmniej Kidawa-Blonska bedzie musiala ujawnic swoje prawdziwe poglady.
9 miesięcy temu / CH
 
Chce dialogowac z diablem w prawyborach do piekla? czuc siarke jakby PieklO sie otworzylo.
9 miesięcy temu / Nick
 
Czy on oszalał? Chce w Polsce zwalczać dekalog i budować cywilizację śmierci?
9 miesięcy temu / wierzący w Bog
 
Chyba może mieć takie poglądy? Czy też kandydatami na prezydenta mogą być jedynie praktykujący katolicy?
9 miesięcy temu / marmar
 
Zgadnijcie, kogo wybiorą katolicy, jeśli będą mieli do wyboru kogoś takiego, jak ten powyżej i milusińskiego, kochającego zwierzątka Hołownię. Wszystko jest dobrze przemyślane. Jesteśmy w czarnej otchłani.
9 miesięcy temu / ?
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.