DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Abby Johnson: Komunia św. na rękę doprowadziła do utraty wiary w realną obecność

Abby Johnson: Komunia św. na rękę doprowadziła do utraty wiary w realną obecność
Abby Johnson

Znana działaczka pro life Abby Johnson stwierdziła, że przyjmowanie Komunii świętej na rękę, doprowadziło do utraty wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dodaje, że taka forma przyjmowania Komunii świętej prowadzi do odebrania szacunku do Eucharystii.

 

Abby Johnson to była dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, która siedem lat temu nawróciła się na katolicyzm i stała się zagorzałą obrończynią życia. Na podstawie jej historii wyprodukowano film „Nieplanowane”. Działaczka pro life w rozmowie z John-Henry Westenem z LifeSiteNews.com powiedziała, że zauważa w Kościele „brak szacunku dla Eucharystii”. Johnson argumentowała, że ​​konsekwencją braku szacunku jest to, że ludzie nie wierzą w prawdziwą i realną obecność Chrystusa w Eucharystii.

 

Sama podkreśla, że po tym, gdy nawróciła się na katolicyzm, przyjmuje Komunię świętą tylko i wyłącznie w tradycyjny sposób – na kolanach i do ust. Co ciekawe, Abby Johnson podkreśla, że nawet przed nawróceniem była przekonana, że jeśli ktoś wierzy w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii, nigdy nie powinien przyjmować Komunii św. na rękę.

 

„Pamiętam, że pomyślałem sobie: dlaczego ktokolwiek miałby wziąć Pana na swoją rękę? Jeśli naprawdę wierzysz, że to jest prawdziwa obecność Pana, dlaczego miałbyś kiedykolwiek mieć Go na swoich dłoniach? Dlaczego miałbyś kiedykolwiek ryzykować, że ta część Eucharystii mogłaby zostać na twojej ręce, aby ją wyrzucić lub zetrzeć?” – mówi Abby Johnson. Dodaje, że właśnie wtedy postanowiła, że nigdy w życiu nie zdecyduje się na przyjęcie Komunii świętej na rękę.

 

Johnson podkreśliła, że do liturgii katolickiej wkradła się zwykła, jakby obojętna postawa wobec Najświętszego Sakramentu. „To naprawdę rodzaj protestanckiego sposobu myślenia, który przeniknął do Mszy świętej” – powiedziała.

 

W nawiązaniu do wypowiedzi działaczki pro life warto przypomnieć co wykazało badanie Pew Research z 2019 roku. Wynika z niego, że zaledwie mniej niż jedna trzecia katolików w Stanach Zjednoczonych wierzy w nauczanie Kościoła, że ​​podczas Mszy świętej, chleb i wino w rzeczywistości stają się ciałem i krwią Jezusa Chrystusa. Niestety prawie 70 procent twierdzi, że chleb i wino to tylko „symbole”.

 

Wielu konserwatywnych komentatorów katolickich przypisuje tę utratę wiary nadzwyczajnym świeckim szafarzom eucharystycznym i nadużyciom liturgicznym.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2020-07-26 11:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ps. Dotyczy Cudu Eucharystycznego w par.pw sw. Jacka w Legnicy
3 miesiące temu / Robcik
 
Abby Johnson robi się specem od wszystkiego, przyjmowałem komunie do ust i na rękę, moja wiara w i pragnienie Jezusa Eucharystycznego nie zmieniła się.
3 miesiące temu / klin
 
@kokospoko. A znasz taki fragment w Piśmie Świętym gdzie ktoś trzyma Jezusa za rękę? Pamiętam kobietę, która dotknęła się Jego szat, ale o trzymaniu za rękę nie doczytałam. Oświeć mnie.
3 miesiące temu / m.
 
do kokospoko: Źle postawione pytanie. Należałoby przeanalizować co się stanie z nami, gdy zaczniemy traktować Jezusa jak równego sobie, kogo można wziąć za "rękę". Nie wspomnę już o tym, że nie jest to ręka, ale poranione serce Jezusa w agonii. Po co konsekrowane dłonie kapłana, skoro nie konsekrowane też mogą Go dotykać? Czy takie podejście umacnia nas w pokorze i w świadomości kim jesteśmy przed Bogiem, czy wręcz przeciwnie? Wg mnie otwiera to na większe nadużycia - typu "zestaw take away" praktykowany już w niektórych "postępowych" parafiach Szwajcarii, USA. Spowiednik wciąż przypominał św. Faustynie, by nigdy nie zapominała w swej niezwykle bliskiej relacji z Jezusem, że Jezus to "Wielki Pan". Czy właśnie takim przypomnieniem dla nas nie były dwa ostatnie cuda Eucharystyczne w Polsce?
3 miesiące temu / Margo
 
Oj poszliśmy dalej teraz komunie przyjmujemy w domu z TV duchowo, zaraz będą apki do przyjmowania komunii, to pikus ?chrzescijanie? uwierzą ze to wszystko jest OK bo jakiś ?nowoczesny? biskup im powie w TV ze takie czasy, a wystarczy zajrzeć do katechizmu i widać jak wiele rzeczy jest nie OK które dziś nauczają ze sa OK.
3 miesiące temu / tradycjonalista
 
Nie rozumiem. Co się stanie Jezusowi jeśli będę go miał w ręce? Można go było trzymać za rękę kiedy był na Ziemi, a teraz już nie?
3 miesiące temu / kokospoko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.