DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

5 powodów dla których noszę Cudowny Medalik

5 powodów dla których noszę Cudowny Medalik

Amy Brooks – znana katolicka blogerka – zachęca czytelników swojej strony internetowej do noszenia Cudownego Medalika, opartego na mistycznych wizjach św. Katarzyny Labouré z XIX wieku. Jest to popularny przedmiot dewocyjny, kojarzony z cudami i konwersjami, od wielu lat noszony również przez licznych katolików w Polsce. A czy Ty nosisz Cudowny Medalik?

 

Cudowny medalik nie jest talizmanem, którego magiczne działanie ma chronić przed jakimś nieszczęściem. Jest natomiast sakramentalium, objawionym bezpośrednio przez Matkę Bożą, które pomaga nam zaznać szczęścia. I żeby nie było żadnych wątpliwości, dodajmy - szczęścia wiecznego – przypominał na łamach PCh24.pl redaktor naczelny „Przymierza z Maryją” Bogusław Bajor. A czym nie jest? Otóż, ponad wszelką wątpliwość nie jest on talizmanem, którego magiczne działanie ma chronić przed jakimś nieszczęściem – dodaje.

 

Dlaczego więc warto nosić Cudowny Medalik? Na to pytanie odpowiada blogerka Amy Brooks:

 

1) Codziennie przypomina mi bym „słuchał mojej Matki”.

Jako mama trzy i półtora letniego chłopca, często słyszę słowo „nie” – pisze Brooks.

Wygląda to mnie j więcej tak: Ja: „Xavier, idź do doniczki” Xavier: Nie! Ja: „Nie mów nie do mnie, po prostu zrób to” Xavier: „Nie!

 

Dzieje się to niezliczoną liczbę razy dziennie. Jak można sobie wyobrazić, może to być niezwykle frustrujące. Zastanawiam się, czy Matka Boża też jest nami sfrustrowana?

 

Prawie 200 lat temu Nasza Błogosławiona Matka poleciła św. Katarzynie Laboure: „trzeba przygotować medalik według tego wzoru. Wszyscy, którzy go nosić będą, otrzymają wiele łask. Medalik ten powinni nosić na szyi. Ci, którzy go nosić będą z ufnością, doznają większej obfitości łaski”. Nasza Błogosławiona Matka powiedziała również Katarzynie: „Teraz musi być dany całemu światu i każdemu człowiekowi”. „Przez prawie dwieście lat to przesłanie było dla dostępne dla każdego, również dla mnie, ale do ostatnich Świąt Bożego Narodzenia nadal nie nosiłam go na szyi” – napisała blogerka.

 

Brooks stawia ciekawe pytanie. Zastanawia się, czy Maryja jest sfrustrowana, tak jak każda matka, kiedy dzieci nie biorą jej rad i nie przyjmują jej pomocy! „Wiem, jak się czuję po 30-minutowej debacie z trzyletnią dziewczyną na temat tego, dlaczego musi przynajmniej próbować zrobić to czy tamto. Dwieście lat czekania na to, aż w końcu zaczniemy nosić medalik musi być dla Matki Bożej niezbyt przyjemne” – pisze autorka.

 

Może warto to w końcu zmienić?

 

2) Jest znany jako „Cudowny Medalik” z konkretnego powodu, a ja kocham cuda!

Kiedy medalik powstał po raz pierwszy, nazywano go Medalem Niepokalanego Poczęcia. W niecałe dziesięć lat stał się znany jako Cudowny Medalik z powodu wielu łask i cudów, które szybko stały się udziałem tych, którzy go nosili. Według jednego ze źródeł, w latach 1930-1950 w samym tylko mieście Filadelfii przyznano i zarejestrowano ponad 750.000 podziękowań za łaski udzielone dzięki noszeniu tego medalika!

 

„Nasza Błogosławiona Matka chce, abyśmy prosili ją o modlitwę. Nasz Pan chce, abyśmy poszli do Niego i powiedzieli Mu, co jest w naszych umysłach i w naszych sercach.  Noszenie tego medaliku na szyi przez cały czas jest nieustannym przypomnieniem, aby się modlić. A przecież, jak obiecała Maryja, ci, którzy go noszą, otrzymają wielkie łaski” – pisze Brooks.

 

3) Wielcy mężczyźni i kobiety nosili go i zachęcali do noszenia go

Blogerka zauważyła też Polski wątek w sprawie Cudownego Medalika: „Przychodzą na myśl dwie konkretne osoby: Maksymilian Kolbego i bł. Matka Teresa z Kalkuty.  Zanim św. Maksymilian oddał życie za innego człowieka, zapoczątkował ruch znany jako Rycerstwo Niepokalanej. Uczynił z Cudownego Medalu insygnium grupy i kazał, aby każdy członek tego modlitewnego stowarzyszenia nosił ten medal. Mawiał, że jest to srebrna kula przeciwko złu.

 

Matka Teresa z Kalkuty, znana ze swojej działalności charytatywnej na całym świecie, nazwała medalik medalem miłosierdzia i rozdawała go całymi garściami.  Powiedziała, że medalik jest znakiem, że Bóg kocha każdego człowieka i czeka na niego w każdej chwili życia”.

 

4) Jest to przypomnienie, aby prosić o pomoc

Obrazy na medalu zostały zaprojektowane przez Matkę Bożą i przedstawione św. Katarzynie. Nasza Błogosławiona Matka powiedziała, że promienie pochodzące z jej palców pokazują łaski, jakie Bóg daje przez Nią tym, którzy o nie proszą i są na nie otwarci.

 

Są jednak i takie palce, na których nie widać żadnych promieni. Maryja powiedziała, że jest to pokazanie łask, które nie są dane, ponieważ nikt o nie nigdy nie prosił.  W ty miejscu samo nasuwa się skojarzenie z Ewangelią św. Mateusza, w której zapisano pamiętne słowa Chrystusa: „Proście, a będzie wam dane”.

 

5) Jest to symbol tego, co najważniejsze

Brooks pokazuje również, jak ważne są symbole w życiu człowieka, również w naszych czasach: „Kiedy publikowałam ten artykuł, Facebook zalany był zdjęciami z filtrem nieprzezroczystej flagi Francji – użytkownicy tego portalu pokazywali tak swe wsparcie tym, którzy ucierpieli w jednej z wielkich tragedii które się tam dokonały.  W uroczystości państwowe często przed naszymi domami wieszamy flagę naszego kraju, aby zademonstrować patriotyzm. Często nosimy kolory, aby wesprzeć osoby dotknięte różnymi chorobami, a kiedy kibicujemy naszej ulubionej drużynie sportowej, nosimy odpowiednią koszulkę.  Wszystko to ma pewne znaczenie w naszym życiu.  Ale co jest najważniejsze?  Dla mnie jest to moja wiara.  Jeśli znaki i symbole są ważne dla mniejszych rzeczy, to dlaczego nie pokazać mojego entuzjazmu dla największego błogosławieństwa wszystkich - wiary w naszego Pana i miłości naszej Matki.

 

Na Boże Narodzenie poprosiłem o Cudowny Medalik i otrzymałam go. Istnieje tak wiele różnych stylów tworzonych przez wiele różnych firm i organizacji.  Przeszukiwałem i przeglądałem setki, w końcu znalazłem prosty naszyjnik, który w moim odczuciu pasuje do mojej osobowości.  Noszę go codziennie. Odnajduję w nim komfort.  Jestem bardzo wdzięczna za dar łaski i pokoju, który daje” – kończy swój tekst blogerka.

 

***

Jak wygląda Cudowny Medalik? Już teraz możesz zamówić go dla siebie lub dla kogoś z Twojej rodziny.

 

Na awersie Najświętsza Maryja Panna stoi na kuli ziemskiej, Swą stopą miażdży węża – szatana. Z Jej rąk wychodzą świetliste promienie, symbolizujące łaski, które otrzymują wszyscy proszący z ufnością.

 

W otoku medalika widnieje tekst modlitwy: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.

 

Na rewersie widnieje duże „M”, nad którym góruje Krzyż Pański, symbolizuje uczestnictwo Matki Bożej w męce Jezusa. Wokół znajduje się dwanaście gwiazd tworzących koronę Niepokalanej Maryi Dziewicy. Najświętszemu Sercu Jezusowemu, otoczonemu koroną cierniową towarzyszy Serce Maryi przebite mieczem. Jest to symbol Jej bólu.

 

Zamów go już dziś!

 

 

 

 

 

Źródło: ChurchPOP.org

malk

 

 


 

 


DATA: 2019-11-28 06:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od wielu lat noszę cudowny medalik. Nigdy się z nim nie rozstaję..bo jest naprawdę cudowny??Kto nie wierzy, niech się przekona ????
2 miesiące temu / ????Toja
 
W dniu dzisiejszym Cudowny Medalik można dostać za darmo w parafiach i kościołach Zgromadzenia Księży Misjonarzy po Mszy świętej. W Krakowie są 4: Nawrócenia św. Pawła - ul. Stradom, św. Wincentego a Paulo - ul. św. Filipa, Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - ul. Misjonarska oraz bł. Anieli Salawy - ul. Kijowska.
2 miesiące temu / płatowiec
 
W dzisiejszym, tj. z 27 listopada, "Naszym Dzienniku" jest dołączony Cudowny Medalik - superokazja dla tych, którzy nie wiedzą jak najłatwiej zdobyć.
2 miesiące temu / Beata
 
Od ponad 15 lat nosze ten cudowny medalik i mogę potwierdzić że wiele łask otrzymałem od Matki Najświętszej! Bardzo, bardzo polecam noszenie tego cudownego medalika a wasze życie zacznie sie odmieniać i trzymacie wiele, wiele łask!
ponad 1 rok temu / slawek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.