DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2019 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

30 lat temu ONZ wieszczył katastrofę klimatyczną. Miała nas czekać śmierć głodowa i zatonięcie wysp

30 lat temu ONZ wieszczył katastrofę klimatyczną. Miała nas czekać śmierć głodowa i zatonięcie wysp
fot. User:Andrewman327 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

W 1989 r. eksperci do spraw środowiska naturalnego przy Organizacji Narodów Zjednoczonych alarmowali, że ludzkość czeka katastrofa klimatyczna, jeżeli nie odwrócimy procesu globalnego ocieplenia do 2000 roku. „Żeby nam to nie umknęło. Trzydzieści lat temu eksperci ONZ ogłosili, że (…) wyspy zatoną a ludzie będą umierali z głodu na ulicach” - zauważa na Twitterze publicysta Tomasz Wróblewski.

 

W 1989 roku ONZ alarmowało, że ludzkość ma 10-letnie okienko na odwrócenie procesu globalnego ocieplenia zanim na ziemi nastąpi katastrofa ekologiczna. Część wysp miało zniknąć z powierzchni ziemi, a przybrzeżne powodzie miały spowodować exodus milionów uchodźców. Do dzisiaj nic takiego nie miało miejsca.

 

„Żeby nam to nie umknęło. Trzydzieści lat temu eksperci ONZ ogłosili, że za 30 lat całe narody wyginą z powodu zmian klimatycznych. Wyspy zatoną a ludzie będą umierali z głodu na ulicach” - wskazuje publicysta Tomasz Wróblewski.

 

Noel Brown, dyrektor nowojorskiego biura UNEP (United Nations Environmental Program) w 1989 roku mówił, że w następstwie ocieplenia temperatury ziemi, topniejąca na biegunach pokrywa lodowa spowoduje globalne powodzie. „Jedna szósta Bangladeszu zostanie zalana, co spowoduje ucieczkę jednej czwartek 90 milionowej populacji (…) zlanie jednej piątej obszaru Egiptu będzie się równać odcięciem reszty kraju od dostaw żywności” - alarmował.

 

Ekspert ONZ zaznaczał, że według „najbardziej ostrożnych naukowców” za trzydzieści lat średnia temperatura ziemi podniesie się pod 1 do 7 stopni celsjusza. Już wtedy Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmowała, że „jest czas na działanie ale nie ma czasu do stracenia”.

 

Źródło: tysol.pl / twitter.com / apnews.com
PR


DATA: 2019-03-09 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Edu: To zapraszani przez Ciebie do Polski Amerykanie wymyślili sposób na pokonanie "globalnego ocieplenia". Tym sposobem ma być według nich wojna nuklearna na ziemi. Artykuł na ten temat zaledwie sprzed kilku dni jest na PCh24.pl. Poszykaj sobie. Dalej jesteś za Fort Trump?
4 miesiące temu / gdr
 
wyspy znikną a ziemie zostaną zalane ALE NIE Z GLOBALNEGO OCIEPLENIA - BO NICZEGO TAKIEGO NIE MA - TYLKO POPRZEZ WYWOŁANIE WOJEN PRZEZ LUDZI OCZYWIŚCIE ŹRÓDŁEM WSZELKICH WOJEN BYLI i SĄ NIEMCY I ROSJA -JEDNAK TYM RAZEM ONE ZOSTANĄ TOTALNIE ZNISZCZONE A NIE POLSKA !
4 miesiące temu / Edu
 
@Tomasz : Tak samo, jak bezczynnie czekamy na obrót Ziemi wokół własnej osi, a każdego dnia umierają setki tysięcy ludzi ? Tłumaczę Twój błąd - przewidywania ONZ okazały się fałszywe, tak samo jak opowieści o wpływie wzrostu stężenia CO2 z 200ppm do 400ppm na klimat Ziemi. Jedyny efekt, który już być może obserwujemy to większa bujność roślin.
4 miesiące temu / kpharxk
 
Wieszcza strasza i szukaja wiatru w kalesonach i tak do emerytury bo juz nastepni wieszcze czekaja w kolejce jeszcze bardziej eco od tych pierwszych itd.
4 miesiące temu / Nick
 
Chronologia: 1 Dziura ozonowa - freon zły 2 Globalne ocieplenie, efekt cieplarniany. Jak na złość pojawiły się ostre zimy, śnieg w południowych rejonach USA więc nawet do największego tępaka w Alabamie dotarło, że to lipa i trzeba było wymyślić ... 3 Zmiany klimatyczne. Teraz na BBC spece tłumaczą , że nadmiar ciepła magazynowany jest w oceanach ale długo to nie potrwa ...
4 miesiące temu / Leaf427
 
@Rys: usłużnie rozwijam akronim ONZ - to po prostu znaczy: Oni Nas Zjedzą.
4 miesiące temu / rozbawiony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.