DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

13 grudnia z mapy Warszawy zniknie ulica im. „Inki”. Zastąpi ją ulica znanego stalinowca

13 grudnia z mapy Warszawy zniknie ulica im. „Inki”. Zastąpi ją ulica znanego stalinowca
Fot. Andrzej Bogacz / FORUM

13 grudnia 2018 roku w Warszawie doszło do symbolicznej i jakże wiele mówiącej o mentalności tzw. polskich elit zmiany. Czy III Rzeczpospolita jest PRLem-Bis? 

 

Chodzi o wejście w życie postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który cofnął dekomunizację w przestrzeni publicznej i przywrócił w warszawskim ulicom imiona komunistycznych działaczy i organizacji.

 

Jedną z najbardziej bulwersujących decyzji w tej sprawie będącą jednocześnie niezwykle ponurym i przerażającym obrazem Rzeczypospolitej jest zmiana dotycząca ulicy im. Danuty Siedzikówny „Inki”, jaka decyzją wojewody mazowieckiego na kilka miesięcy pojawiła się na mapie miasta stołecznego.

 

Teraz ulica „Inki” znika z Warszawy, a na jej miejsce zostanie przywrócona poprzednia nazwa – Małego Franka, czyli Franciszka Zubrzyckiego – działacza komunistycznego i dowódcy Gwardii Ludowej. Według IPN Zubrzycki służył w organizacjach stalinowskich, a rzekomo przeprowadzone przez niego akcje partyzanckie w czasie II Wojny Światowej miały charakter głównie propagandowy i nie podjęto w ich czasie żadnych działań antyniemieckich.

 

Na problem zwrócił uwagę warszawski radny Jacek Ozdoba.

 

 

 

Źródło: wpolityce.pl

TK


DATA: 2018-12-13 09:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dormit quando erectus sapientia stultitiam - gdy mądrość śpi głupota szaleje.
ponad 1 rok temu / PaidaLogos
 
Gdzie tacy się chowają głupota aż trzaska
ponad 1 rok temu / Janosik
 
@wściekły - faktyczna działalność band gl/al to bandytyzm, mordy, gwałty, rabunki - takie to były gieroje.Gdyby nie ochrona oddziałów AK, NSZ, BCH, to polska wieś by była zniszczona - gnębiona z jednej strony przez Niemców a z drugiej przez tą dzicz. Jedynie we swoich wspomnieniach członkowie gl/al pisali fantazy jacy to byli bohaterowie, pożal się Boże. To są zdrajcy i tyle w temacie.
ponad 1 rok temu / Alex Wolf
 
@Non Latro Nie prawda. Stare zdjęcie. Teraz jest skrzyżowanie ulicy jak "najbardziej poprawnej" Lecha Kaczyńskiego i Ludwika Waryńskiego. Niestety ale tutaj wojewoda nawalił. Jakby dobrze uzasadnił to nazwy, by nie zostały zmienione. Za te wszystkie zmiany tabliczek zapłacili warszawiacy 1 mln zł. Szkoda, że nie przywrócili nazwy ulicy Kaliskiego. A najlepsze, że w Bydgoszczy taka ulica jest.
ponad 1 rok temu / trooper
 
WRÓCI.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
:)a może byśmy tak, najmilsi...( za piosenką, co to jeden autor popełnił:)przenieśli gdzieś stolicę?Zbudować nową, może gdzieś w okolicy planowanego dużego lotniska, polityki i urzędniki niech sobie tam siedzą i knują. I wójt albo inny sołtys by im nastarczył:)
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.