DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

1 sierpnia część zbrodni komunistycznych ulegnie przedawnieniu. To efekt ustawy o IPN

1 sierpnia część zbrodni komunistycznych ulegnie przedawnieniu. To efekt ustawy o IPN
fot. klip promocyjny

Co do zasady, zbrodnie komunistyczne, podobnie jak wcześniej nazistowskie, nie powinny ulegać przedawnieniu – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Kasprzyk, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

1 sierpnia 2020 mają ulec przedawnieniu zbrodnie komunistyczne, z wyjątkiem zabójstw, które mają być ścigane jeszcze przez 10 lat. Zbrodniarze komunistyczni mogą liczyć na abolicję. Tak wynika z ustawy o IPN, według której na ściganie tych zbrodni został wyznaczony okres 30 lat, licząc od 1989 r.

 

Każda forma opresji dokonywana przez komunistów, od zabójstw poczynając, a kończąc na innych formach, była zbrodnią przeciwko ludzkości. Komuniści byli porównywalni w sposobie działania z niemieckimi narodowymi socjalistami, a w ich przypadku, żadna zbrodnia, nie tylko ta, która polega na odebraniu życia, nie ulega przedawnieniu. Tak też powinno być w przypadku zbrodni komunistycznych – podkreślał Jan Kasprzyk.

 

Źródło: Polskie Radio 24, polskieradio24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-24 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

C.W.P. - skoro sądy nie są w stanie dobrać sie do mordercy Stefana Michnika to ludzie powinni wymierzyć sprawiedliwość. Bo sąd to nie Bóg z Niebios tylko też ludzie. Trzeba aby normalni ludzie wyręczyli dysfunkcyjnych ludzi czyli sędziów. Nie tak?
1 miesiąc temu / Jot
 
proszę mnie z łaski swojej nie rozsmieszać! konstytucja-Kiszczak doskonale wiedziała kogo sobie dobrał! sam pogardliwie o nich mwił i to nie raz!
1 miesiąc temu / antyknajactwo
 
czy już wtedy będą samosądy i na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści ....ech ten pis nic dobrego
1 miesiąc temu / C.W.P.
 
Konstytucja Kwaśniewskiego z 1989 zawiera też zrównoważony rozwój. Wszystko przewidzieli przygotowując okrągły stół. Wałęsa na prezydenta to pomysł jarkacz. Protokoły mędrców wypełnione szczegółowo rękami przechrztow.
1 miesiąc temu / pms
 
A czy ktoś zapytał poszkodowanych? Tych, co stracili najbliższych i najbardziej ukochanych? Lub zdrowie fizyczne czy psychicznedepresje, stany lękowe itd, lub opiekują się chorym po komunistycznych torturach?Były to straszne czasy. Rany nigdy się nie zagoją. O co więc chodzi? Może ci, którzy zamierzają torturować nas zatrutymi szczepionkami i powodującymi nowotwory czipami szykują ustawę "pod siebie"?
1 miesiąc temu / Noe
 
Prawo i sprawiedliwość.
1 miesiąc temu / ursus2400
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.