DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Ekspert Ordo Iuris: genderowa konwencja stambulska jest niezgodna z polską Konstytucją!

 Ekspert Ordo Iuris: genderowa konwencja stambulska jest niezgodna z polską Konstytucją!
Fot. Michal Kosc / FORUM

Posługując się pretekstem rozwiązywania problemu przemocy w społeczeństwie Konwencja antyprzemocowa wprowadza zupełnie nowe definicje dotyczące np. płci społeczno-kulturowej, stanowiąc tym samym przestrzeń prawną dla ideologii gender, której propagowanie może wręcz tę skalę przemocy w społeczeństwie diametralnie zwiększyć – mówi w rozmowie z PCh24.pl Karina Walinowicz, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

 

Po co powstała Konwencja antyprzemocowa?

Konwencja stambulska, wedle swej pełnej nazwy, mająca służyć przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, powstała wbrew pozorom w zupełnie innym celu.

 

Posługując się pretekstem rozwiązywania problemu przemocy w społeczeństwie, zamiast identyfikować jej rzeczywiste źródła jak np. uzależnienia, seksualizacja kobiet w przestrzeni publicznej, rozpowszechnianie przemocy w środkach masowego przekazu, wprowadza już na samym wstępie zupełnie nowe definicje dotyczące np. płci społeczno-kulturowej, stanowiąc tym samym przestrzeń prawną dla ideologii gender, której propagowanie może wręcz tę skalę przemocy w społeczeństwie diametralnie zwiększyć.

Jakie zagrożenia dla Polski i Europy niesie ze sobą ten dokument?

Przede wszystkim będąc wiążącym prawem i jednocześnie instrumentem inżynierii społecznej mającej wpłynąć na nowe postrzeganie rzeczywistości, gdzie płeć biologiczna, niezmienna, zdeterminowana przez naturę będzie uznana za wytwór wyobraźni i zastąpiona płcią społeczno-kulturową, będącą kwestią całkowicie uzależnioną od uznania czy odczuwania – w perspektywie doprowadzi do zburzenia i zrekonstruowania społecznych norm, gwarantujących społeczny ład i porządek.

 

Rodzina, będąca dotychczas podstawowym budulcem struktury społecznej, tworzona przez związek kobiety i mężczyzny oraz zrodzone z tego związku dzieci, zostanie bardzo silnie zakwestionowana i zaatakowana. Największe zagrożenie jakie niesie za sobą tzw. konwencja stambulska to zagrożenie dla rodziny i wzrost poziomu rzeczywistej przemocy w społeczeństwie.

 

Skoro Konwencja antyprzemocowa niesie za sobą tyle niebezpieczeństw, to dlaczego poprzedni rząd koalicji PO-PSL podpisał ten dokument, a obecny nie chce, mimo wcześniejszych zapowiedzi, wypowiedzieć go?

Mimo długiej kampanii informacyjnej Instytutu Ordo Iuris oraz prorodzinnych organizacji społecznych przeciwko ratyfikacji, poprzedni rząd zdecydował się na jej ratyfikacje pod presją międzynarodową, wspieraną głównie przez lewicowych propagatorów ideologii gender. Trudno zrozumieć tę decyzję, dlatego wciąż zabiegamy o to, by tę konwencję jak najszybciej wypowiedzieć, promując przyjęcie w jej miejsce Konwencje o Prawach Rodziny.

Konwencja stambulska jest bowiem niezgodna z polską Konstytucją, która ochronę rodziny, małżeństwa, macierzyństwa i rodzicielstwa ustanawia fundamentem ustroju Rzeczpospolitej.

 

Co grozi krajom, które podpisały się pod Konwencją antyprzemocową, za nieprzestrzeganie zawartych w niej wytycznych?

Organem monitorującym przestrzeganie konwencji jest GREVIO, składające się z grupy kilkunastu ekspertów, w całości złożone z kobiet. GREVIO bada jak określone państwa wywiązują się z dostosowywania swojego prawa do tekstu konwencji. Obecnie trwa taki proces, Polska nie złożyła jeszcze swojego sprawozdania. Zalecenia wydawane przez GREVIO mają jednak charakter niewiążący i stanowią jedynie element presji politycznej na państwa.

Czy warto wywierać presję na rządzących w sprawie wypowiedzenia tego dokumentu?
Oczywiście, że tak! Tym bardziej, że coraz więcej państw odmawia jej ratyfikacji, ostatnio np. Trybunał Konstytucyjny Bułgarii orzekł, że normy konwencji stambulskiej są niezgodne z bułgarską konstytucją i z tego względu nie może być ona ratyfikowana.

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek

 

 

ZOBACZ TEŻ:

 

Nie dla genderowej konwencji! Podpisz apel do premiera Morawieckiego

 

Konwencja stambulska – genderowe zagrożenie dla rodzin i narodów [RAPORT PCh24]

 

Konwencja Stambulska? Do kosza!


DATA: 2018-12-10 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Precz z gender.
ponad 1 rok temu / Wattie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.