DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Żyd nie zgodził się na rozwód. Najwyższy Sąd Rabiniczny skazał go na ostracyzm

Żyd nie zgodził się na rozwód. Najwyższy Sąd Rabiniczny skazał go na ostracyzm
By No machine-readable author provided. Merlin assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via

„The Jerusalem Post” donosi, iż Najwyższy Sąd Rabiniczny „podjął niezwykły krok” poddając publicznemu ostracyzmowi mężczyznę, który nie zgodził się na rozwód. Sąd nakazał opublikować zdjęcie i ujawnić nazwisko „sprawcy”. Wezwał także wszystkich Żydów, by unikali kontaktu i „nie robili z nim żadnych interesów”.

 

Oded Gaz, doktor fizyki i były wykładowca na Uniwersytecie Bar Ilan, blisko cztery lata temu odmówił udzielenia rozwodu swojej żonie. „Jerusalem Post” pisze, że zwykle jest tak, iż strony zwlekają z wydaniem tzw. listu rozwodowego, dopóki nie zostaną spełnione określone warunki finansowe. W przypadku doktora Gaza jest inaczej. Mężczyzna niczego nie żądał od swojej żony. Chciał ratować małżeństwo i pogodzić się z pozostającą w separacji małżonką.

 

W ubiegłym tygodniu jednak panel Naczelnego Sądu Rabinicznego, kierowany przez rabina Davida Lau, wezwał go, by dostarczył do sądu list rozwodowy dla żony. Sędziowie ostrzegli, że jeśli mężczyzna nie pojawi się, zostanie wydany nakaz „wdrożenia ostracyzmu publicznego”. Doktor Gaz nie pojawił się na posiedzeniu rabinów. Sąd więc wydał zgodę na opublikowanie jego nazwiska i zdjęcia.

 

Ostracyzm – jak tłumaczy „JP” – jest starym instrumentem stosowanym przez sądy rabiniczne, by wykluczyć ze społeczności żydowskiej „oporne jednostki”. Postanowienie sądu przeciwko Gazowi zakazuje wszystkim Żydom „jakichkolwiek interakcji z nim i robienia interesów”. Ponadto nikt nie powinien gościć go w swoim domu, dawać mu jedzenia i picia, czy go odwiedzać - nawet jeśli jest chory.

 

Mężczyzna nie może mieć swojego miejsca w synagodze ani uczestniczyć w publicznych modłach. Ludzie nie powinni go pozdrawiać ani wdawać się w kurtuazyjną pogawędkę. Nikt nie powinien mu się kłaniać itd. Dopiero po zmianie decyzji, to jest po wydaniu listu - rozwód już został orzeczony, ale bez listu jest nieważny - dr Gaz będzie mógł być ponownie przyjęty do wspólnoty żydowskiej. Gaz wcześniej, tj. po orzeczeniu rozwodu, bezskutecznie próbował odwołać się do krajowego Sądu Najwyższego, przekonując, iż  Najwyższy Trybunał Rabiniczny przekroczył swoje kompetencje, a wydane przez niego orzeczenie było nielegalne.

 

Co ciekawe, decyzja rabinów, która ma na celu zmusić mężczyznę do jak najszybszego udzielenia rozwodu, przez niektórych jest krytykowana za to, że jest…za łagodna. Niektórzy żydowscy duchowni domagali się zastosowania surowszych sankcji np. kary pozbawienia wolności.

 

Profesor Ruth Halperin-Kadari, dyrektor Centrum Rackman for Advancement of Women, która reprezentowała żonę Gaza w Sądzie Najwyższym, jednak powiedziała, że ze względu na szczególny charakter odmowy Gaza, ostracyzm może być bardziej skuteczny niż więzienie. - Sąd nie uciekał się do tego narzędzia, ponieważ prawdopodobnie żadne inne środki nie będą działać w przypadku tej konkretnej osoby – zastrzegła Halperin-Kadari.

 

Źródło: jpost.com, AS.

 DATA: 2016-02-22 15:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli były x nie jest katolikiem, to jego posty w tym wątku są spójne, konsekwentne i typowe dla wrogów Doktryny Katolickiej, której na tym forum bronię. Kłamliwe obelgi rzucił, dowodów nie podał, na koniec się wypiął. W proroka się zabawia, a sam nie potrafi przewidzieć skutków własnych działań, wynikających nie tylko z jego poglądów lecz także z CZYNÓW. Bo słowo to też czyn. Jak to dobrze że światem nie rządzą podobni mu ludzie, bo już wszyscy oponenci wraz z ich rodzinami leżeliby trupem albo jęczeli w katowniach.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Jeżeli Rozczarowany jest katolikiem, to z pewnością jest też człowiekiem nieodpowiedzialnym, nie potrafiącym przewidzieć skutków działań wynikających z jego poglądów. Kiepski to katolicyzm, pozbawiony odpowiedzialności. Ponieważ światem rządzą podobni mu ludzie, mamy małe szanse na przetrwanie. Potrzebny będzie cud. Módlmy się za KK i naród polski. The end.
ponad 2 lata temu / były x
 
cz.2/2 Typowo żydowskim kłamstwem byłego x jest teza że brak możliwości rozpoznania kłamców-oszustów daje moralne prawo do odrzucenia zgody na udzielenie pomocy bliźniemu (dotyczy to nie tylko uchodźców, ale wszelkich bliźnich w potrzebie). Tego rodzaju "moralne prawo" by nie pomagać NIGDY NIKOMU, bo KAŻDY może być oszustem, być może jest dopuszczalne u żydów, ale jest niedopuszczalne u katolików, którzy mają OBOWIĄZEK udzielenia roztropnej pomocy bliźniemu w potrzebie. Niech były x wykaże, co uważa za nieroztropne w tymczasowym przyjęciu do Polski chrześcijanek gwałconych przez muzułmanów w obozach w Niemczech, celem odseparowania ofiar od oprawców. A co do skutków wpisów, były x w swym zaślepieniu nienawiścią do mnie nawet nie ma świadomości że ciężkie grzechy oszczerstwa które popełnił w swoich ostatnich wpisach będą kiedyś wymagały naprawy skutków.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
cz.1/2 Były x, tradycyjnie sfrustrowany, pokazał swe prawdziwe oblicze, stosując żydowskie metody oszczerstw bez oparcia na faktach i bez jakichkolwiek dowodów. Kłamie że nie jestem Polakiem, kłamie że dążę do anihilacji Polaków, kłamie że nie jestem katolikiem, kłamie że zmieniłem zdanie na temat islamskich imigrantów, gdyż ZAWSZE byłem przeciwny przyjmowaniu do Polski islamistów (zarówno uchodźców jak i imigrantów ekonomicznych) ze względu na stosowaną przez nich doktrynę takija i ze względu na nakaz zabijania chrześcijan. Gdzie KONKRETNIE rzekomo manipuluję Doktryną KK? Gdzie rzekomo traktuję WYBIÓRCZO Przykazanie Miłości Bliźniego? To że stawiam wiarę chrześcijańską ponad narodem, wynika z tego że jestem katolikiem i każdy katolik dokładnie tak samo czyni. Ale żydzi tego faktycznie mają prawo nie rozumieć.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
cd. Rozczarowany akceptuje zniszczenie Polski i KK w Polsce i jest to dla niego "mniejsze zło".
ponad 2 lata temu / były x
 
cd. Obłuda Rozczarowanego polega na świadomym nie dostrzeganiu braku możliwości rozróżnienia uchodźców-chrześcijan od uchodźców-oszustów. Pomijanie tego najistotniejszego faktu jest działaniem z premedytacją. Rozczarowany akceptuje PiS jako "mniejsze zło", akceptuje również krzywdy wyrządzone w przyszłości przez uchodźców-oszustów Polakom i KK i jest to dla niego "mniejsze zło". Rozczarowany nie bierze odpowiedzialności za przyszłe skutki swoich wpisów. Zauważmy, że w pewnym momencie nastąpiła zmiana w argumentacji Rozczarowanego z "należy przyjąć wszystkich uchodźców" na "należy przyjąć tylko chrześcijan". Doniesienia o fałszywych konwersjach muzułmanów na chrześcijaństwo oraz informacje o doktrynie islamu nakazującej stosowanie tego fałszerstwa nie wpłynęły w żaden sposób na argumentację Rozczarowanego. Tak więc Rozczarowany z uporem stosuje żydowskie metody manipulacji, które mają na celu zniszczenie Polski i KK w Polsce.
ponad 2 lata temu / były x
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.