DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Zielone światło dla upraw GMO w Polsce? PiS łamie przedwyborcze zapowiedzi

Data publikacji: 2017-04-21 13:00
Data aktualizacji: 2017-04-21 13:47:00
Zielone światło dla upraw GMO w Polsce? PiS łamie przedwyborcze zapowiedzi

Rząd zamierza pozwolić na uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych na terenie Polski – alarmują posłowie Kukiz15.

 

Portal „Tygodnika Solidarność” przypomina, że kiedy przed pięcioma laty koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach ustawy o nasiennictwie dopuściła obrót nasionami GMO, ruch ten spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. – Składam publiczne przyrzeczenie i zobowiązanie: jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory i stworzy większość parlamentarną, całkowity zakaz upraw roślin GMO w Polsce wprowadzimy niezwłocznie! – mówił wówczas lider PiS.

 

„Dzisiaj PiS jest u władzy, ale o tamtych zapewnieniach zapomniał. W niemal konspiracyjnym trybie przepycha ustawę o nowelizacji ustawy o GMO. Zezwala ona na obrót nasionami, ale także na uprawy – na ściśle wyznaczonych obszarach kraju – roślin modyfikowanych genetycznie” – czytamy na portalu TySol.pl.

 

Ruch Pawła Kukiza zamieścił w internecie klip, w którym przeciwko planom rządzących wypowiadają się posłowie ugrupowania oraz Jadwiga Łopata z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi, od wielu lat walcząca przeciwko upowszechnianiu w Polsce roślin zmodyfikowanych genetycznie.

 

- Ustawa wprowadza obszary, na których będzie można prowadzić hodowlę roślin genetycznie modyfikowanych – precyzuje w krótkim filmie Kukiz15 Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa. – Wiatr, zwierzęta będą przenosiły rośliny genetycznie zmodyfikowane na dziesiątki, setki kilometrów. Spowoduje to zanieczyszczenie naszych tradycyjnych upraw. Polska nie będzie krajem wolnym od GMO – dodaje poseł.


Na początku grudnia zeszłego roku PiS odrzucił poprawkę Kukiz15, zmierzającą do wstrzymania obrotu nasionami GMO oraz wpisywania ich do Krajowego Rejestru Nasion i Roślin.

 

Źródło: TySol.pl, Facebook/Kukiz 15.

 

RoM

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Rok
Lepi tak nisz za PO po NIEMIECKU debile
pik
PiSiory nas nie szanują bo to masońska loża szkocka. Masoni nie szanują katolików, wręcz ich zwalczają.
Ania(ks)
Proponuję wysłuchać nagrania z wczorajszego wydarzenia w tej sprawie (linku nie podaję bo taki regulamin tutaj). Wyrobić własne zdanie. Nie ganić wzystkich w czambuł, ale też nie dać się zwieść, być mądrym. Tak czy inaczej zmiany w naszym kraju ukazują drastyczność i jakby ostateczność czasu czy to jest sprawa GMO, szczepionek, aborcji czy też niesprawiedliwości społecznej. Władza deprawuje większość "homo sapków". Zawsze można się pomodlić o dary Ducha Świętego dla naszej Ojczyzny i tych, którzy u steru władzy, A Ty kiedy ostatnio modliłeś/-aś się za Ojczyznę, prosiłeś/-aś Boga abyśmy byli Mu mili? Dziękuję redakcji pch24 za poruszenie tego tematu.
ponadto
Pogarda z jaką Terlecki i Mazurek skomentowali prace komisji posła PiS Abramowicza i propozycje obniżki podatków powala z nóg. Czegoś podobnego świat nie widział. Żadnego odblokowania POLSKIEGO potencjału gospodarczego i polskiej przedsiębiorczości nie będzie, lewicowy PiS zamierza uczynić z nas niewolników NWO. Kogo się da wymordować szczepionkami i GMO, zagłodzić, pozbawić własności. Jedyną dopuszczalną wiarą będzie fałszywa religia judeochrześcijaństwo wychwalane przez Dudę w przemówieniach. Jak mu nie wstyd????
Niktoś
"Osiągnięcia" "dobrej zmiany": - obowiązkowe szczepienia (które nigdzie nie są "obowiązkowe" poza Polską) - poszerzenie antypolskiej ustawy 1066 - rekordowe zadłużenie kraju - sprowadzenie okupacyjnych wojsk do Polski - zatrudnienie agenta obcego wywiadu Grey'a w rządzie - rusofobiczna polityka wschodnia połączona z wiernopoddaństwem jankesom - poparcie dla neohitlerowsko-UPAwskiej Ukrainy w tym 4 mld zł z kieszeni podatników - podpisanie antypolskiej umowy CETA z Kanadą - tajne rokowania z Izraelem (wszystko wskazuje na negocjacje zapłaty haraczu za napad hitlerowskich Niemiec i Sowieckiej Rosji na Polskę) - wiernopoddańcze mowy Szydło w Izraelu - więźniowie polityczni (przypadek Marka Falenty, Zygmunta Miernika, Piotra Rybaka) - odrzucenie prawa antyaborcyjnego - przedłużenie podwyższonych przez PO podatków (VAT 23%) - rozdawnictwo pieniędzy podatników (n.p. program 500+) kosztem dalszego zadłużenia kraju - utrzymanie istniejącego szkodliwego systemu sądownictwa
Leaf427
Czyli jednak telefony z ambasady ważniejsze niż ciemny polski Lud.
Michał
Dobrozmianowi utrwalacze ?by było, jak było? muszą być ostatnim takim, niszczącym Polskę, socjalistycznym przedsięwzięciem propagandowym. KOD Kijowskiego i pozostałych ?rewolucjonistów?, który wypączkował z Dobrej Zmiany, wchłaniany jest przez nią bezszelestnie. KOD-ziarze też się zorientowali, że oni z tego samego metra strugani, więc przechodzą płynnie do pracy resortowej, etatowej, aby było tak, jak było ? tylko trochę lepiej, bo ?dobra zmiana?. Reszta Polaków jest okradana podatkami, których nie zmniejszono; jest pilnowana przez osiem uzbrojonych formacji (sorry: dziewięć, bo niedawno PiS powołał ?służbę geologiczną? czy jakoś podobnie), jest inwigilowana jak nigdy w najczarniejszym ?komunizmie? nie było. A jak się buntujo, albo zdychajo, to im się rzuci, opracowany przez ?komucha? Kosiniaka-Kamysza, plan 500+. Żeby przeżyli i żeby byli wdzięczni ? starotestamentalne metody. Obniżenie podatków i likwidacja koncesji na 212 obszarów działalności gospodarcze
John Galt
PiS jest partią antykatolicką, antynarodową, antywolnościową!
smacznego
najpierw nalezy poeksperymentowac na tych co chca w ogole dopuscic GMO w Polsce czyli na rzadzie, prezydencie, poslach i calej tej halastrze...a takze na wszystkich czlonkach ich rodzin, najlepiej poznac wyniki nalezy po 10-20 latach, a potem zadecydowac czy ustawe przyjac....dodalbym jeszcze porcje obowiazkowych szczepien podpisanych przez towarzysza prezydenta...wpierw nalezy sprawdzic rozmiar ludobojstwa na narodzie polskim
Megi
To smutne, że PISiory nas nie szanują.
Stefan
Jaki tam gwóźdź. Po pierwsze ludzie mają to w nosie, bo nie maja wiedzy, a poza tym, kto tym się dowie? Nie jest to nagłaśniane, ustawa przechodzi w "niemal konspiracyjnym trybie", więc zagrożenie dla PiS-owców jest tym tematem niewielkie. Co było/jest ze szczepionkami? PAD podpisał ustawę w ekspresowym tempie i zapadła cisza, nie licząc kilku portali uświadamiających idiotyzm tak szerokiego programu szczepień i bezczelność w jego narzucaniu. Z Panem Bogiem.
wmo
To kolejny przykład tzw. 'dobrej zmiany'. Długi rosną jak za PO/PSL, a Kaczyński ujawnia się jako kolejny kłamca wyborczy, jak Tusk. CDN?
..........
Nie pierwsza złamana obietnica
west
Kolejny gwóźdź do własnej trumny, jaki sam sobie wbija PiS. Miałem nadzieję, że to mądrzejsi ludzie :(
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.