DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Zgrywa ekonomicznego eksperta, ma braki w podstawowych dziedzinach. Wszystkie wpadki Petru

Zgrywa ekonomicznego eksperta, ma braki w podstawowych dziedzinach. Wszystkie wpadki Petru
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Zamach majowy w 1935 roku? Imperium Rzymskie upadło u szczytu potęgi? Epifania jako Święto Sześciu Króli? To tylko niektóre wpadki Ryszarda Petru. Samozwańczy lider opozycji stał się obiektem powszechnych żartów nie tylko za sprawą swoich wpadek, ale również bijącego od niego przekonania, że jest nieomylny. Dzięki serii błędnych wypowiedzi wygłaszanych przez lidera Nowoczesnej, staje się on prawdziwym następcą Bronisława Komorowskiego. O narcyzmie i śmieszności Petru pisze Konrad Kołodziejski w czwartkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”.

 

Publicysta „Rz” wymienił kilka popularnych w sieci żartów z wizji historii świata Ryszarda Petru. „O czym to świadczy? Po pierwsze, o popularności lidera Nowoczesnej, choć pewnie nie takiej, na jaką on sam najbardziej liczył - jako profesjonalisty i erudyty. Wypada jednak docenić fakt, że Petru, który choć na scenę polityczną wkroczył na dobre dopiero pół roku temu, jest już na tyle rozpoznawalną postacią, że z jego publicznych wypowiedzi kpi połowa internetu. A jak wiadomo, nieważne, co mówią, ważne, że w ogóle mówią” – zauważył Konrad Kołodziejski.

 

„Biorąc pod uwagę jego [Petru-red.] zdolności piarowskie, z pewnością jest nie gorszy od Donalda Tuska, z kolei jeżeli chodzi o łatwość poruszania się w obrębie nieco bardziej intelektualnych wyzwań, przypomina Bronisława Komorowskiego (…). W tym sensie liderowi Nowoczesnej nie można odmówić racji - w istocie jest spadkobiercą i następcą Platformy” – ocenił postawę samozwańczego lidera opozycji publicysta „Rzeczpospolitej”. Zaś kompetencje szefa Nowoczesnej zostały uznane za „wystarczające do prowadzenia kantoru” i prawdopodobnie zbyt małe, by z powodzeniem zarządzać państwem.

 

Ryszard Petru w opinii Konrada Kołodziejskiego uwierzył we własną propagandę, jakoby stanowił jedyną zaporę dla Prawa i Sprawiedliwości. „Niesiony tym narcystycznym przekonaniem przestał dostrzegać swoje intelektualne niedomagania” – zauważa publicysta.

 

Zdaniem dziennikarza „Rzeczpospolitej” lider Nowoczesnej próbami kreowania siebie na poważnego gracza politycznego naraża się na śmieszność. Petru domagał się od prezydenta Dudy omówienia planowanych posunięć głowy państwa, a w liście do premier Szydło informował o planowanym spotkaniu z holenderskimi politykami i chciał przy okazji przekazać im stanowisko rządu RP w sprawach unijnych i omówić je z nimi.

 

„Legendarne stało się wyemitowane na YouTube „orędzie noworoczne” Ryszarda Petru, w którym stojąc na tle choinki oraz flagi polskiej i europejskiej, złożył rodakom serdeczne życzenia na przyszły rok. Jak dotąd żaden opozycyjny polityk w Polsce nie zdecydował się na to, aby imitować aktualnie urzędującego prezydenta. Kolejnym krokiem na tej drodze może być już tylko alternatywne przyjmowanie przez Petru defilady wojskowej z okazji 3 Maja. Sfilmowane i wrzucone na YouTube” – żartuje z lidera Nowoczesnej Konrad Kołodziejski.

 

Autor tekstu wyliczył najświeższe wpadki Petru: usytuowanie przewrotu majowego w 1935 roku – już po śmierci Józefa Piłsudskiego, obwieszczenie z autorytatywną pewnością, że Imperium Rzymskie upadło w momencie największej chwały, nazwanie obrad niższej izby polskiego parlamentu z 1717 mianem „sejmu głuchego” zamiast „niemego”, określenie dnia 6 stycznia mianem „sześciu króli”. Publicysta „Rzepy” przypomniał również, niezwykle typowe dla epoki Komorowskiego, błędy ortograficzne na wydarzeniu z udziałem lidera Nowoczesnej.

 

„Albo w otoczeniu Petru brakuje ludzi inteligentnych, którzy korzystając z własnej wiedzy, mogliby korygować jego liczne braki w wykształceniu i polecić mu jakieś lektury. Albo są, lecz brakuje im zwykłej odwagi, która pozwalałaby sprostować wypowiedzi lidera, gdy mylą mu się osoby, fakty i wydarzenia. Oba warianty są niezbyt pomyślne, gdyby Petru rzeczywiście objął kiedyś wysokie stanowisko w państwie” – prognozuje Kołodziejski.

 

„Jest jednak jedna rzecz, w której liderowi Nowoczesnej kompetencji nie sposób odmówić - doskonałe wyczucie momentu, w którym należało przewalutować własny kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich. Jednak tą kompetencją nie chciał się już podzielić z innymi” – zauważył autor tekstu z „Rzeczpospolitej”.

 

Konrad Kołodziejski wyliczył również niekonsekwencję Ryszarda Petru. Polityk w 2011 roku bagatelizował opinie agencji ratingowych, a obecnie, by mieć oręż do ataków na rząd, mocno się do nich przywiązuje.

 

„Ryszard Petru powoli staje się postacią z krążących o nim dowcipów. Przekroczył Rubikon polityki, ale ten okazał się dla niego za głęboki. A może za wysoki? Petru na pewno wie lepiej” – skwitował karierę samozwańczego lidera opozycji publicysta „Rzeczpospolitej”.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł 


DATA: 2016-01-22 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jeden z polityków pytany, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, odpowiedział, że w 1989 roku. Zenada, prawda? Każdy myślący wie, że to było w 2004. A dziś ten polityk jest premierem RP :) Tak apropos wiedzy i to nie z historii antycznej, tylko tej współczesnej :)
ponad 1 rok temu / sic
 
Uczen Janusza ze swinskim ryjem.idzie w jego slady .
ponad 2 lata temu / tesa
 
Tak..to jest widoczne ze jest wyslannikiem I marionetka pewnego ukladu biznesmenow i bankowcow ze sporym udzialem ludzi powiazanych z PO. Z duzym prawdopodobienstwem reprezentuja oni i sa powiazani scisle z zagranicznymi osrodkami biznesu i wladzy.. To smutne....
ponad 2 lata temu / Piotr
 
Pan Petru herbu 6-ciu króli .
ponad 2 lata temu / Adam
 
Powinien się trochę podleczyc
ponad 2 lata temu / Hela
 
@zdziwiony: co to znaczy "wręcz przeciwnie wobec autorstwa Petru"? Że słowa te wypowiedział Urtep? :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.