DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Zeit Online” wzywa Unię do interwencji w Polsce. „Polacy sami sobie nie poradzą”

Data publikacji: 2016-02-12 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-12 12:41:00
„Zeit Online” wzywa Unię do interwencji w Polsce. „Polacy sami sobie nie poradzą”
Krystian Maj/FORUM

Lewicowy niemiecki portal „Zeit Online” próbuje na nowo wzniecić nieco przygasłą antypolską panikę. W artykule „Kto broni Kaczyńskiego, ten nie docenia zagrożenia” dziennikarz Thomas Winter wzywa Unię Europejską do „zatrzymania Kaczyńskiego”, z którym Polacy „sami sobie nie poradzą”.


Zdaniem Thomasa Wintera wszyscy, którzy „próbują bagatelizować działania rządu Prawa i Sprawiedliwości” popełniają ogromny błąd. Jego zdaniem błąd popełnia nawet ten, kto „przestrzega przed zbyt ostrą krytyką” PiS. „Jarosław Kaczyński i jego prawicowo-konserwatywna partia PiS otwarcie i wyraźnie stawiają definiowane przez nich dobro narodu ponad podstawowymi zasadami demokracji” – stwierdza Winter, twierdząc, że rząd po prostu demontuje państwo prawa.


W jego ocenie jasno pokazuje to sprawa Trybunału Konstytucyjnego, której PiS chce odebrać charakter kontrolny wobec działań rządu.  „Nawet jeżeli rząd wprowadziłby karę śmierci, to Trybunał Konstytucyjny mógłby to sprawdzić dopiero po latach” – stwierdza Winter. „Chodzi tu o skalkulowaną blokadę organu, który powinien się troszczyć o utrzymanie najwyższych praw oraz bronić obywateli przed samowolą rządzących. Kto to relatywizuje, ten […] nie zrozumiał jeszcze problemu. Nie chodzi o to, czy jakiś rząd łamie konstytucję – to dzieje także w innych miejscach, świadomie czy nie. [Chodzi] o to, czy istnieje jeszcze instytucja, która może pokazać [rządzącym]ich miejsce w szeregu” – pisze dziennikarz.


Winter zapewnia następnie, że sprawa TK „to tylko początek”, bo PiS zawłaszcza też państwowe media i służby publiczne, a także czyni członka rządu prokuratorem generalnym. To ostatnie sprawi „bez wątpienia”, że prawdopodobne łamanie prokuratora prawa ujdzie mu na sucho.


Winter pisze też, że nie ma znaczenia, iż PiS zwyciężyło w uczciwych wyborach: „Stwierdzenie, że Polacy tak wybrali, jest nie na miejscu. Obecna radykalna przebudowa państwa nie była przez PiS w żadnej mierze zapowiadana w kampanii wyborczej” – ocenia.


Publicysta uważa, że Unia Europejska była i tak już zbyt „nieśmiała” wobec Węgier Wiktora Orbana. Nie można teraz biernie patrzeć, jak kolejny europejski partner Niemiec „oddala się od standardów” członkostwa w UE.  Według Wintera nie można też liczyć na samych Polaków: Nie na wiele zdadzą się kilkutysięczne demonstracje, które PiS uważa za demonstracje „zdrajców”. Zdaniem Wintera jedyną nadzieją dla Polski jest presja z zewnątrz, bo rządząca partia chce utrzymać silną pozycję w UE i NATO. Te kwestie mogą być więc „hamulcami”. Rozumieją to jego zdaniem niektórzy politycy partii i mogą powstrzymać „radykalne” kroki. „To, że już wcześniej członkowie PiS wypowiadali posłuszeństwo swojemu przewodniczącemu ze względu na jego dyktatorski styl rządzenia, daje nadzieję. Nie można jednak wątpić, że nie stanie się to tylko na skutek protestów ludności” – kończy Winter.Pach

Źródło: „Zeit Online”


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
wiktor
Wystarczy ze Niemcy zamkna granice z polandeszem, chocby z powodu masowego zlodziejstwa polakow, postapia jak np Angelika , ktora zaraz po referendum oczysci swoj rynek pracy z polskich zlodziei swiadczen socjalnych, po Angli zrobia to inne kraje. Wtedy okaze sie co zrobi smieszny polski rzad, jak wiele milionow wyglodzonyh polakow wroci do polski, bez mozliwosi egzystencji w tym kraju.Obecnie i o wielu lat to kraje zachodnie utrzymuja polske,dajac polakow dostep Do rynku pracy, bo polska dla swoich obywateli nie robi nic, pozawyszczekiwaniemniczymkundli nibypatriotycznych hasel, zas w polsce polacy zdychaja z glodu.oto jest rzeczywistos polska, i to polska jako darmozjad i pasozyt na organizmie Uni Europejskiej, jest zagrozeniem dla Uni.
Jan O
To jest niemieckie przyprawianie wybitnym Polakom czarcich rogów! Po II wś wydawało się,że Niemcy się wreszcie opamiętają ze swoją wrogością do Polski! Ale od lat widać,że kto się szkopem urodzi przjażń z Polską mu szkodzi.No,a Polska do tej pory nie rozliczyła Niemców za napad w 1939r i rabunek na naszym kraju i to ogromny!! A czas ucieka! Okupant sowiecki nie życzył sobie naszych roszczeń do Niemców,gdyż w 1939r, także z Hitlerem napadł na nasz kraj. A zatem, Niemcy i Rosja powinni się rozliczyć z rabunku popełnionego na Polsce!Wara Niecom od naszego Kochanego Jarka Kaczyńskiego!!
dana
Niemcy niech przestaną kolaborować z Rosją bo szykuje się 3 wojna światowa.
LONGINUS PODBIPIETA
Stormer,niech Niemcy bronia swoich kobiet,nie naszej demokracji
testament L.Kaczyńskiego
?(?) A więc dlatego, żeby pokazać, że nam na stosunkach z Izraelem na sojuszu zależy w sposób szczególny armia Polska jest obecna w Iraku w dużym stopniu ze względu na nasze związki z waszym państwem. Nasza armia jest obecna ale będzie w znacznie większej liczbie obecna w Libanie z tych samych względów. Nasze odpowiednie służby współpracują na licznych odcinkach z waszymi też ze względu na to o czym przed chwilą mówiłem. Tak jest i mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, raz jedni wygrywają, a raz drudzy, ostatnio wygraliśmy my, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości wygra ktoś inny, nie chcielibyśmy tego oczywiście, nie można tego wykluczyć, to polityka wobec Izraela się nie zmieni." To są niemieckie prowokacje żebyście popierali PiS i nie widzieli że PiS też buduje NWO. Zmądrzeć muszą Polacy.
tagon
Ten lewak niemiecki powiedział wyraźnie , że w Polsce nie chodzi o demokrację i przestrzeganie konstytucji bo i w innych krajach rządy ich nie przestrzegają ale o to by rząd PiS-u znał swoje miejsce w szeregu .. Konia z rzędem temu kto zrozumie o co temu lewakowi niemieckiemu chodzi bo najwyraźniej o demokrację nie ..
Jazzz
Nie mogę uwierzyć w to co przeczytałem !Na prawdę, trudno uwierzyć aby człowiek mieszkający w demokratycznym państwie mógł napisać że: "nie ma znaczenia, iż PiS zwyciężyło w uczciwych wyborach". To mógłby napisać ktoś mieszkający w Korei Północnej, na Kubie, może w Chinach. Ale jeśli napisał to Niemiec to oznacza że MUSIMY SIĘ RATOWAĆ, MUSIMY WYJŚĆ Z UNII PÓKI JESZCZE CZAS. Trudno sobie wyobrazić jakie oni przeszli pranie mózgu żeby wypisywać takie rzeczy. Do wyjścia z Unii trzeba się przygotować. Ale od razu powinniśmy zrobić to co zaproponowała Gazeta Polska, po "przesłuchaniu" premier Szydło, opublikujcie wzory listów protestujących (po niemiecku) przeciwko takiemu traktowaniu polskiego społeczeństwa, podajcie adresy e-mail, a my zapchamy ich skrzynki mailowe. To dobra, skuteczna i szybka akcja.
mijo
Teraz już widzita do czego POtrzebne było uchwalenie ustawy 1066 ?
Janusz z Kolonii
Sondazowe poparcie jest na 102 bo ludzie nie sa juz dluzej mamuceni 48 godz. na dobe (48 to nie pomylka, jak by umieli to by jeszcze raz podwoili) propaganda w ten sposob, ze zamiast na halloween zapowiadego programu dostaje sie wyklad o mocherach, "klamstwie smolenskim", szkaleniami na min. Antoniego Macierewicza i jedyna sluszna wersje o glupich pilotach latajacych we mgle!
Stormer
Ma rację. Nie ma innego sposobu na pełzającą dyktaturę :-D
Sauelios
Hitlerowska retoryka.
Rozczarowany
"Stwierdzenie, że Polacy tak wybrali, jest nie na miejscu. Obecna radykalna przebudowa państwa nie była przez PiS w żadnej mierze zapowiadana w kampanii wyborczej" - to ciekawe czemu po wyborach NADAL utrzymuje się sondażowe wysokie poparcie dla PiS...
dociekliwy
Widać, że Niemcy też mają swoich Michników, Hartmanów, Baumanów, Grossów. Też im zaczadzają umysły. Winter to nie jest typowo niemieckie nazwisko, a jedynie zniemczone.
wk
Nie moglem ze smiechu wytrzymac jak to czytalem ... nie wiedzialem ze zye pod dyktatöra :D
JARO
trzeba gostkowi odpisać, że z uwagą i zrozumieniem przeczytaliśmy jego wypociny i jedyne co nam przyszło do głowy, żeby mu odpowiedzieć, to to, żeby się walną w ten swój pusty łeb; a najlepiej walnął nim o beton z całej siły; jest nadzieja, że mu zacznie działać; innej rady na to nie ma;
okirex
kwiczenie i wycie niemieckiego "bydla", to muzyka w moich uszach!!! Nie ma wiekszego zadowolenia dla polskiego patrioty kiedy widzi piane na rozwartym pysku niemieckiego polityka,czy dziennikarza-demokraty!!! Brawo POLSKA, brawo PiS, jak mawia Ojciec Rydzyk ALLELUJA i do przodu!!! Nie zwarzac na kwiczenie i chrzakanie bydla odciaganego od koryta! Niemcy i ten pan Winter niech pisze artykuly o nie wykonanych postanowieniach sadu konstytucyjnego w geramnii, o tym jak tu gwalcone sa podstawowe prawa czlowieka... To byly by ciekawsze informacje dla zbydleconego ludu panow europy!!! A od POLSKI WON!!! Bo niemcy juz kilkakrotnie prubowali bronic demokracj w Polsce.. ...a co z tego wyniklo to kazdy o tym wie, jesli nie to zapytajcie naszych przodkow... Niemcy won od sprawy POLSKI!!!!
Hanys
Winter to tyle co zima. Widać zaszkodziła mu sroga syberyjska POgoda i całkiem biedakowi przemarzła łepetyna. My sobie damy redę bez Pańskiej lewizny i liberałów od siedmiu boleści. Pan może przełozyć na niemiecki wszystkie brednie Genosse Lenina i napisać no nowo książkę Engelsa na dając jej tytuł "Rola pracy w umałpieniu człowieka". bo hiPOteza o roli pracy w uczłowieczeniu małpy wcale się nie sprawdziła.
Wujal
Do szefowej Wintera. "I ty za młodu niedorżnięta Megiero, co masz taki tupet Że szczujesz na mnie swe szczenięta, Całujcie mnie wszyscy w dupę". J Tuwim
siwy
1. Podstawową zasadą demokracji jest uszanowanie także decyzji jej zniesienia większością głosów, jako najbardziej niewydolnego ustroju w historii, nieprawdaż? (Arystoteles, Polityka). 2. A p. Merkel zapowiadała w swojej kampanii wyborczej, że dla dobra sprotestantyzowanego narodu Niemieckiego zlikwiduje chrześcijaństwo, poprzez afirmację islamskich przybyszów? Bal dopiero was czeka! 3. A może by się Niemiecki publicysta zajął słynną niemiecką gospodarką: Volkswagenem, Deutsche Bankiem, Commerz Bankiem, które prawie bankrutują? co? Deutsche wirtschaft? 4. A tak wogóle jakie wy macie prawo uczyć nas demokracji? Co? Bo właśnie wznowiliście wydanie "Mein Kampf" Hitlera? Wraca niemiecka szkoła demoktracji? Tak?
Marek
Niech Niemcy wreszcie zajmą się swoimi sprawami.My doświadczyliśmy arogancji hitlerowskich Niemiec.Mamy żywo to w pamięci.Niech lepiej oni się nie wypowiadają na tematy polskie.To dla ich dobra.Niech nie przypominają nam okupacji.Dość wycierpiał Naród od nich.Za wszelkie "podpowiedzi dziękujemy"!!!
mum
To nie Niemcy wzywają do interwencji, tylko Rothschild z Sorosem. Wszyscy tam chodzą na ich sznurku. Światowy terroryzm, ISIS, Zika - to wszystko ich wymysły.
eMGa
To bardzo dobry przykład, godny pogłębionej refleksji nad obrazami różnych państw tworzonymi w mediach. To dotyczy nas i my wiemy, że to jest gruntownie fałszywy obraz! A jak zachowują się polskie (?) media w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów? Często jest tak, że inne zdanie na temat tego co się dzieje u sąsiadów, generuje określenie "agent Putina, Łukaszenki" itp. lub "anty-ukraiński", "anty-litewski" ksenofob.
\"podstawowe zasady demokracji\" czyli
nie ściąganie gwałcicieli i przestępców muslimów i niszczenie białej rasy i przed wszystkim rozmiękczanie i pozbycie się chrześcijaństwa.... ja za taka demokrację podziękuje.
akk
"Zeit Online" niech się lepiej zainteresuje demokracją i wolnością słowa w Niemczech. Wydaje mi się, że oni sobie z tym nie radzą.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.