DZIŚ JEST:   27   MAJA   2018 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Zbliżenie na linii Tel-Awiw – Kijów. Ukraina chce współpracować z Izraelem nie tylko ekonomicznie

Zbliżenie na linii Tel-Awiw – Kijów. Ukraina chce współpracować z Izraelem nie tylko ekonomicznie
Benjamin Netanjahu. FOT.Krystian Maj/FORUM
#GOSPODARKA    #PSZENICA    #TEL-AWIW    #WIELKI GŁÓD    #BENJAMIN NETANJAHU    #DOSTAWY    #WSPÓŁPRACA    #KIJÓW    #ZBOŻA    #EKONOMIA    #UKRAINA    #ŻYDZI    #IZRAEL    #POLITYKA    #HISTORIA    #ZBLIŻENIE

Do końca roku 2017 Ukraina i Izrael planują podpisać porozumienie o ustanowieniu strefy wolnego handlu między obydwoma krajami. Aktualnie trwają prace nad ustaleniem listy towarów objętych ulgami w handlu. Kijów eksportujący do Izraela żywność i wyroby hutnicze chce zyskać dostępu do nowego rynku, zmniejszając tym samym uzależnienie od handlu z Rosją. Ukraina ponadto liczy, że w ramach zbliżenia izraelski parlament Kneset uzna Wielki Głód na Ukrainie, wzorem innych państw Zachodu, za akt ludobójstwa na narodzie.

 

Urodzony na Ukrainie izraelski minister w rządzie Benjamina Netanjahu, Ze’ew Elkin, stwierdził, że w tym roku lub zaraz na początku roku przyszłego dokument porozumienia o ustanowieniu strefy wolnego handlu powinien być gotowy do podpisania. Porozumienie o stworzeniu strefy wolnego handlu jest bardzo silnym powiązaniem rynków państwowych, dającym ulgi podatkowe i celne oraz pozwalającym na planowanie długoletnich umów na dostawy produktów i surowców.

 

Obecnie Ukraina jest głównym dostawcą ziaren pszenicy na rynek izraelski, ale umieszczenie jej na liście towarów objętych ulgami celnymi w ramach wolnego handlu rodzi dla Izraela problemy w gwarancjach dostaw w sytuacji nieurodzaju zbóż na Ukrainie. Treści umowy przygotowywanej między państwami mówią bowiem o możliwości ograniczenia dostaw w przypadku klęski nieurodzaju zbóż na Ukrainie, a Izrael chce sobie zagwarantować zaopatrzenie w pszenicę niezależnie od sytuacji na Ukrainie. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy dotyczącej wymiany towarowej mają być przygotowywane zasady rozszerzenia strefy o rynek usług, w tym usług IT.

 

Zbliżenie ekonomiczne Ukraina chce zdyskontować także politycznie, dążąc do tego, aby parlament Izraela uznał Wielki Głód na Ukrainie jako ludobójstwo, którego ofiarą byli mieszkańcy sowieckiej Ukrainy. Do takiej deklaracji politycznej Knesetu minister Ze’ew Elkin podszedł z dużą rezerwą, tłumacząc się nie podejmowaniem tego typu deklaracji przez organ władzy ustawodawczej Izraela. Według ministra Elkina, Kneset nie podjął takiej deklaracja nawet wobec rzezi Ormian przez Turków, choć akty o takim brzmieniu podejmowały parlamenty państw zachodnich.

 


JB
 


DATA: 2017-08-18 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.