DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Włoski Senat odłożył głosowanie w sprawie homozwiązków. „Tęczowi” mocno się zdenerwowali

Włoski Senat odłożył głosowanie w sprawie homozwiązków. „Tęczowi” mocno się zdenerwowali
fot. JORGE DAN LOPEZ / REUTERS / FORUM

Włoski Senat w środę zawiesił debatę nad projektem ustawy, mającej zalegalizować homoseksualne związki partnerskie. Domagała się tego populistyczna partia Ruch Pięciu Gwiazd (M5S). Liderzy Ruchu nie zgodzili się na głosowanie nad poprawkami, zabraniającymi adopcji dzieci przez sodomitów. Organizacje promujące homoseksualizm są wściekłe.  


Odmowa uczestniczenia w debacie z powodu zbyt długiej listy zmian, której domagali się inni senatorowie, zirytowała środowisko homoseksualne. Sodomici liczyli, że uda się zatwierdzić ustawę pozwalającą na legalizację związków jednopłciowych oraz korzystanie przez układy jednopłciowe z licznych przywilejów, którymi cieszą się małżeństwa. Próby podejmowane w tym celu od lat 80. dotychczas nie przynosiły rezultatów.

 

Przedstawiciele rządzącej Partii Demokratycznej wnieśli w środę wniosek o odłożenie debaty do 24 lutego, w celu umożliwienia dalszych negocjacji w sprawie projektu.    

 

Ruch Pięciu Gwiazd, druga największa siła polityczna we włoskim parlamencie, nie chce zrezygnować z zapisu o prawie do adopcji dzieci biologicznych z wcześniejszych heteroseksualnych związków przez partnera z relacji homoseksualnej. Ten zapis tymczasem jest nie do przyjęcia dla włoskiej opinii publicznej i samych senatorów.

 

Gdy partie postanowiły zezwolić na głosowanie zgodnie z własnym sumieniem, szybko okazało się, że wielu senatorów jest znacznie bardziej konserwatywnych w tej kwestii niż liderzy, chcący uregulowania związków partnerskich.

 

Senatorowie nie chcą zgodzić się na głosowanie nad całym projektem, lecz nad poszczególnymi jego zapisami. A tego obawiają się projektodawcy, twierdząc, że projekt zostanie znacznie zmodyfikowany i straci na znaczeniu.  

   

Źródło: thelocal.it., AS.

DATA: 2016-02-18 16:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.