DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Wicepremier rządu PiS o „intronizacji”: śluby prezydenta nie były oficjalną deklaracją państwa

Data publikacji: 2016-11-22 11:00
Data aktualizacji: 2016-11-22 11:42:00
Wicepremier rządu PiS o „intronizacji”: śluby prezydenta nie były oficjalną deklaracją państwa
fot.Tomasz Adamowicz/FORUM

Będąc gościem programu „24 minuty” w TVP Info Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wicepremier w rządzie Beaty Szydło Jarosław Gowin stwierdził, że politycy, którzy w minioną sobotę przyjęli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana robili to wyłącznie w swoim prywatnym imieniu.

 

Lider partii Polska Razem, będącej koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, ocenił na antenie TVP Info, że „intronizacja” Jezusa Chrystusa nie miała znaczenia politycznego. Politycy PiS przyjmowali Jubileuszowy Akt wyłącznie jako osoby prywatne i w swoim własnym imieniu.

 

Politycy PiS dokonali tego „nie jako reprezentanci państwa”. – Nie jesteśmy bowiem państwem wyznaniowym. Uważam, że ślubów prezydenta Dudy nie należy traktować jako oficjalnej deklaracji w imieniu państwa polskiego. To po prostu dobry katolik, który w swoim sumieniu złożył takie ślubowanie wobec Boga – ocenił minister w rządzie PO-PSL, a obecnie PiS, Jarosław Gowin.

 

Zdaniem polityka działalność polityczna zgodna z Ewangelią jest trudna. – Wszedłem do polityki po śmierci Jana Pawła II. Miałem poczucie, że opuścił nas ostatni król Polski. Ktoś, kto dla ogromnej większości Polaków był ojcem duchowym. Miałem poczucie, że w to miejsce muszą wejść tysiące nowych ludzi, a ja byłem jednym z nich. Okazało się, że jakoś polska polityka nie zmieniła się od tego czasu na lepsze, choć wielu polityków na początku próbowało być bardziej przyzwoitymi – stwierdził wicepremier w TVP Info.

 


Źródło: tvp.info

MWł
  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
JAWA
"Pielgrzym Chrystus ten niepełny Akt Intronizacji przyjął - były pewne widoczne znaki" też masz objawienia?
JAWA
Art. 25 Konstytucji zabrania władzom państwowym działalności religijnej.
jan
niemogę zcierpieć gdy widzę i słyszę tych kłamców pisowskich i ich popleczników . niczym nie różnią sie od po. zgraja złoczyńców . różnią się tylko sposobami czynienia zła Panu Bogu swieczkę a diabłu ogarek .
Teresa
Oczywiście, że politycy przyjmowali Jubileuszowy Akt wyłącznie jako osoby prywatne i w swoim własnym imieniu. To co było 19 listopada, to był Akt zawierzenia, jako ostatni akord zakończenia 1050 rocznicy chrztu Polski, To był Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana! a szerzej w całym Kościele zakończenie Roku miłosierdzia. ***To był dobrowolny akt dla każdego.*** To był kompromis zawarty z różnymi grupami "intronizatorów" co głosili wprost heretyckie nauki! jak ogłaszanie Chrystusa Królem Polski! sprowadzenie przesłania Rozalii do politykierstwa *** Poczytać więcej z wyjasnień bp Czai.
DialogSercaMiłości
Czy p.Gowin był w Krakowie 19.11? Czy p. Gowin otrzymał status reprezentowania w tej kwestii Rządu Polskiego? ?Zdaniem polityka działalność polityczna zgodna z Ewangelią jest trudna.? Czyli życie w Prawdzie! Gdyby oddał się pod Panowanie Jezusa Chrystusa Króla Polski było by zdecydowanie łatwiej żyć zgodnie z Prawdą. Polityk dba o dobro wspólne narodu. Polityk, który debatuje nad dobrem, czy ono jest dobre dla narodu jest zdyskwalifikowany jako polityk. Celem ostatecznym polityka powinno być Dobro Najwyższe, a nie urząd, żeby był dobrym politykiem dbającym o dobro wszystkich.
Hugon de Payns
Pamiętajmy to zawsze że każdy ,nawet najbardziej oficjalny i publiczny człowiek umiera całkiem prywatnie.
margeritta
@tola - dobre! :))))))))
tola
@margeritta woli islam. Gdzie nie króluje Chrystus, tam tworzy się pustka, natychmiast wypełniana przez inne religie lub systemy.
margeritta
@teresa: pani Premier nikt nie zabronił, ale też nie miała takiego obowiązku, za to z pewnością miała wiele innych. Uczestniczenie w obrzędach religijnych jest konstytucyjnym PRAWEM każdego z nas, nie obowiązkiem, nie wyłączając ekipy rządzącej. @Jadwina - kiepska prowokacja
inaczej
Multi-kulti wprowadza się po to, żeby Intronizacje w narodach nie były możliwe. Muzułmanin czy Żyd, zawsze ktoś będzie zdecydowanie przeciwdziałał.
be
Uważam, że Polacy-katolicy intronizowali Chrystusa Króla Polski, a ci, których nie było lub przeciwdziałali - nie są Polakami-katolikami. Dokonało się wyjaśnienie granic istniejącego a maskowanego pozorami wiary podziału. Jedność do której wzywają ci, którzy nie mają odwagi opowiedzieć się za Bogiem i jego prawami nie jest możliwa, tak samo jak nigdy nie będzie jedności między sługami Boga a sługami szatana.
teresa
gdzie byla pani premier kto zabronil jej uczestniczyc we mszy o znaczeniu Narodowym do swiatyni opatrznosci miala pozwolenie tutaj jej zabroniono kto nia rzadz?
aaa
Kolejny farbowany lis... Prawdę mowiąc to nie zauważyłem przyzwoitości u polskich polityków, w najmniejszym stopniu, nawet po śmierci JPII, jak niby twierdzi Gowin. Wstyd, hańba, żenada, ot co.
Stefan
Niestety Gowin ma rację, bo obecność tych kilku naszych "przywódców" nie miała charakteru państwowego, tak samo zresztą, jak sam "akt" nie był żadną intronizacją ani Osoby Pana Jezusa, jak chcą jedni, ani Serca Jezusowego, jak twierdzą inni. Było to raczej ZAWIERZENIE i przyjęcie królowania Chrystusa w sercach ludzkich, od czego trzeba zresztą zacząć. Jednak jakoś po 19 listopada nie usłyszałem pokajania się rządu za "uwalenie" w Sejmie projektu Stop Aborcji, więc trudno mówić nawet o uznaniu Pana Jezusa jako Króla w tychże sercach. Nieszczere to wszystko, dęte, na pokaz, z elementami szamanizmu i magii (Chrystus Król na tronie wszystko odmieni), skoro sami promotorzy wydarzenia nie zachowali się miesiąc z kawałkiem temu, tak jak powinni. Z Panem Bogiem.
panMarek
Pobożny pośle-ośle Gowinie, ty nie wszedłeś "w to miejsce" Po Janie Pawle II, tylko w g....
Asia
"Działalność polityczna zgodna z Ewangelia jest trudna" - panie Gown czy dzialalnosc polityczna bez Ewangelii, tj bez fundamentalnych zasad jest dla katolika wg pana łatwiejsza??? W czym i dlaczego, bo właśnie to Ewangelia pomaga nam w wyborach życiowych !
bez róznicy
Przecież to całe towarzystwo to jedno i to samo - okrągły stół! Zmieniają partie jak rękawiczki, a przed nami grają teatr. Właśnie to się obnaża!
Rena6
Gowin chrzani jak potłuczony lewak...
Maria
@cecylia - Pani premier Szydło nie było na uroczystości w Łagiewnikach.
Meta
Gowin stał się lepszy - był w Platformie teraz jako Lider partii Polska Razem- jaka jest gwarancja,że jutro nie będzie w niej Niesiolowskiego albo Palikota?
Emanuel Czyżo
Raz jeszcze widać, że \'dobra zmiana\' wymaga jeszcze lepszej wymiany przynajmniej niektórych \'mędrców\' w rodzaju p. Gowina, czy p. Glińskiego.
szoto
To zwykły czerwony mason!
cecylia
Panie ministrze NAUKI... , pan prezydent Duda i pani premier Szydło stoją na czele państwa polskiego i podczas tej uroczystości reprezentowali właśnie państwo polskie !!! Na szczęście Pan Jezus określił warunki , które mają być spełnione sł. b. Rozalii Celakównie , a nie panu Gowinowi ! Przyjęliśmy Chrystusa w naszym kraju , POLSCE ! W obcności i za zgodą najważniejszych przedstawicieli rządu . Daliśmy pozwolenie na KRÓLOWANIE właśnie CHRYSTUSOWI . Polska polityka nie zmieniła się , bo postawił Pan na ludzi , a nie na Boga !!!
cichy
Cieszmy się i radujmy się, że Jezus Chrystus zechciał być Królem Polski.
Jadwina
Polska jest krajem wyznaniowym.Rządem polityk tego nie zmieni.JJesteśmy krajem wyznania Rzymsko Katolickiego.JEZUS CHRYSTUS JEST KRÓLEM POLSKI.To nasza wolą całego polskiego narodu założyć koronę naszemu Królowi.
baj 900
A szkoda.... to co padlo z ust ministra to szambo się wylało... To jest wstęp do Intronizacji a właściwa czeka nas niebawem jak zmienią się wladze kościele i rządowe . Jak można intronizawać Pana Jezusa i nie być za życiem i popierać aborcje ...to się gryzie z sobą.
spokojnie
Rozumiem, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby do Intronizacji doszło. Kto modlił się i podejmował starania ma czyste sumienie. Chryste Królu Polski bądź wola Twoja. Żyjmy tak, jakby każdy dzień miał być ostatnim na ziemi, a Gowina zostawmy jego masońskim bożkom.
hel
Pomimo że Intronizacja nie przebiegała tak jak powinno być to niebo ją przyjęło i Pan JEZUS w Polsce od 19 listopada Anno Domini 2016 Króluje w Polsce
hugon de payns
Mam więc nadzieję że palenie świec szabasowych przez prezydenta też było prywatne. A nadto, jeśli ta wypowiedź pana Gowina jest prywatna to chętnie odpowiem mu słowami Kmicica .... prywatnemu! Nie posłowi!
Obywatel
Tak ważni politycy powinni podkreślać ważność aktu przyjęcia Jezusa za Króla w Polsce.
Piotr P
Panie Gowin proszę się podać do dymisji, nie życzę sobie aby Pan reprezentował mnie w rządzie.
Andrzej
Sadziłem dotąd, że polityk nie można być bardziej przyzwoity, lecz po prostu przyzwoity! Tak, jak nie można być katolikiem tylko prywatnie. Boże chroń Polskę przed takimi politykami.
Teresa
I kiedyś przyjdzie na to czas, kiedy? za jakich rządów?, za jakiego prezydenta? - tego nikt nie wie!
oto
Czy Gowin jest masonem?
o
I wszystko jasne
WIOSNA
Pan Gowin też mówi w swoim własnym prywatnym imieniu. Jego opinia prywatna jest tak jak jego dusza
johan
Czy wreszcie w wyborach parlamentarnych będzie startować ugrupowanie katolickie i polskie, a nie przebierańcy ?.
Prokapitalizm.pl
Gowin niedługo wyleci z rządu, o czym wie. Dlatego ostatnio trochę bardziej się ośmiela - 9 proc. podatek dla firm, sprzeciw wobec Komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji... Teraz to...
templariusz
"A naszkodliwszy są katolicy bojaźliwi, i małego serca, którzy gniewem się sprawiedliwym i świętym ku obronie czci Boga swego nie zapalają, a zelum [gorliwości] nie mają, i jako straszydła na wróble stoją." - słowa błogosławionego ks. Piotra Skargi Uwielbiam jak kto drapie publicznie prawe ucho lewą ręką (i to w dodatku ponoć nie swoją) ;)
bjs
Należy też przypomnieć, że pobożny poseł Gowin głosował przeciw ochronie życia nienarodzonych dzieci.
feli
Prawdziwa intronizacja dopiero przed nami.
Soplica
I taka wypowiedź pokazuje jaką rolę pełni "polityka".... nie można dwóm panom służyć.
Jurek
Współbrzmi to ze słowami bpa Pindela w konferencji w Łagiewnikch 19-XI/16: "...jest dokument Kongregacji Nauki Wiary z dnia 21-XI-2002 /.../, noszący tytuł "Nota doktrynalna o niektórych aspektach działalności i postępowania katolików w życiu politycznym", akceptuje laickość państwa, rozumianą jako "autonomia sfery obywatelskiej i politycznej w stosunku do sfery religijnej i kościelnej..."." +++ Nie oznacza to, że jesteśmy porzuceni przez Boga (ino przez Kościół posoborowy), bo: 1/ w I akapicie Jubileuszowego Aktu biskupi napisali: "oto MY POLACY stajemy przed Tobą [...], aby uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu...; 2/ w I akapicie Epilogu Komentarza do Aktu Episkopat napisał: "Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w Narodzie Polskim. +++ Uprzytamniam: Naród Polski jest podmiotem Aktu Jubileuszowego. Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
mucha
czy ktoś może mi powiedzieć: czy to się wypowiada wicepremier katolickiego i polskiego rządu?
Greg
Gowin nie ma nic do gadania . Pozatym juz raz próbował rozbić jedność prawicy i niech siedzi cicho
katarynka
Jarosław Gowin stwierdził, że politycy, którzy w minioną sobotę przyjęli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana robili to wyłącznie w swoim prywatnym imieniu. ____________________ Rozalia inne wskazówki dawała.
Pielgrzym
Kolejny judeochrześcijanin się zdemaskował. Ale Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski była, czy się innowiercom i ateistom podoba czy nie. Pan Jezus Chrystus ten niepełny Akt Intronizacji przyjął - były pewne widoczne znaki okazane wiernym Rycerzom Chrystusa, którzy zapielgrzymowali na ten historyczny w dziejach Polski Akt Intronizacyjny. Według mnie najważniejszy od Chrztu Polski, nawet jeśli niektórzy duchowni próbują go nierozsądnie umniejszyć.
stoLica
Kolejny dowód na to, że sobotni akt, nie był intronizacją, ale małym krokiem w jej stronę. Pan Jezus mówi wyraźnie służebnicy bożej Rozalii Celakównie, że ma zostać uznany za króla przez władze państwową i duchową, ale przede wszystkim przez naród, który na tę chwile czci go wargami, ale sercem jest daleko od niego. Potrzeba modlitwy, pokuty, ofiary jednych Polaków za drugich. Jeszcze długa walka przed nami do tego, aby Jezus został rzeczywistym Królem Polski!
stoLica
Bardzo nie lubię Gowina w myśl hasła bł. Piusa IX: "Nie ma większych wrogów Kościoła, niż liberalni katolicy"
Roni
robespier Pan J. Gowin ma ksywkę "pobożny" Do tej pory nie wiem dlaczego?
Pokręć
Na szczęście, to nie Gowin o tym decyduje, tylko Pan Bóg, który to przyjmuje (albo i nie). Jeśli p. Gowin nie chce byc poddanym Chrystusa Króla - nikt go nie zmusza.
NN
Po co takie usprawiedliwienia kiedy mówi się tyle o deklaracji rządzących o poddaństwie państwa Polskiego władzy Chrystusa Króla wraz Maryją Królową Polski, nad narodem polskim.To fałszowanie prawdy wyrażanej przez Rządzących oraz Episkopat Polski.Gdzie konkordatowe ustalenia?
aaa
Nie jestem pewien, czy po II Soborze Watykańskim czasem nie zakazano "państw katolickich". Jeśli tak, to trudno jest uczynić w dokumentach państwowych Chrystusa królem Polski. Jedyna nadzieja w tym, że ktoś dowiedzie, że Maryja jest prawną Królową Polski (ten dawny akt zdaje się nie był nigdy podważony przez żadnego okupanta, choć obecnie jest martwym prawem).
tb
Jak ma się wypowiedź Gowina do deklaracji Kaczyńskiego i Szydło w Krynicy o budowaniu państwa chrześcijańskiego? W 1050 lecie Chrztu Polski 1050 oszustwo?? A Bóg wszystko widzi.
wb
Sami sobie szykujecie klęskę polityczną i piekło w wieczności.
robespier
gowin - niedzielny katolik:D
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.