DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Watykańska delegacja wsparła cele „zrównoważonego rozwoju”. Jeden z nich obejmuje aborcję

Data publikacji: 2016-06-14 07:00
Data aktualizacji: 2016-06-14 07:24:00
Watykańska delegacja wsparła cele „zrównoważonego rozwoju”. Jeden z nich obejmuje aborcję
Fot. yusuf kot / freeimages.com

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej potwierdził w Genewie, że Watykan akceptuje „trzeci cel zrównoważonego rozwoju”, jakim jest zapewnienie wszystkim zdrowych warunków i promocja zdrowia dla każdego niezależnie od wieku. Jednym z warunków zrealizowania trzeciego celu – zgodnie z programem ONZ – jest zapewnienie szerokiego dostępu do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.”

 

Watykan, wkrótce po ogłoszeniu deklaracji, został ostro skrytykowany przez środowiska proliferów na całym świecie. Skandaliczna strategia ONZ Agenda Zrównoważonego Rozwoju 2030 zakłada w krajach, w których jest to legalne, upowszechnienie środków antykoncepcyjnych i aborcji. Podpunkt 3.7 wyraźnie stanowi wezwanie do „powszechnego dostępu do usług opieki zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.” Już na konferencji ONZ w Kairze w 1994 r. stwierdzono, że „zdrowie seksualne i reprodukcyjne” oznacza szeroki dostęp do „nowoczesnej antykoncepcji”, „planowania rodziny” oraz „bezpiecznej aborcji”, gdzie to jest legalne.

 

Prałat Jean-Marie Mupendawatu, sekretarz Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia powiedział na 69. Światowym Zgromadzeniu ds. Zdrowia, które odbyło się w Genewie w dniu 25 maja, że delegacja Stolicy Apostolskiej z zadowoleniem przyjmuje istotny nacisk na godność osoby ludzkiej i równy dostęp do usług zdrowotnych, wyrażone w stwierdzeniu, że nikt nie będzie pozostawać w tyle. To z punktu widzenia zdrowia, jest wyrażone w celu trzecim: zapewnienie zdrowego życia i promowanie dobrego samopoczucia dla wszystkich w każdym wieku, który obejmuje 13 podpunktów, niezbędnych do osiągnięcia pozostałych celów. Mons. Mupendawatu poproszony o komentarz portalu LifeSiteNrews.com nie odpowiedział do tej pory.

 

Środowiska obrońców życia są oburzone postępowaniem delegacji watykańskiej. - Docelowo podpunkt 3.7 w efekcie jest wykorzystywany przez agencje Światowej Organizacji Zdrowia i ONZ jako synonim antykoncepcji i aborcji – podkreśla Stefano Gennarini, dyrektor Centrum Badań Prawnych w organizacji C-FAM.

 

W ubiegłym roku obrońców życia zaniepokoiła wypowiedź abp. Bernardito Auza, który stwierdził na forum ONZ, że Watykan wspiera cele i zadania Agendy Zrównoważonego Rozwoju „pomimo dwóch punktów, które wymagają powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych, jak również usługi planowania rodziny. Rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Joseph Grech tłumaczył wówczas zaniepokojonym proliferom, że Stolica Apostolska wcześniej podnosiła zastrzeżenia co do tych celów i że „nie może i nigdy nie będzie wspierać  czegokolwiek, co mogłoby zaszkodzić rodzinie lub prawu do życia od momentu poczęcia.”

 

25 maja na posiedzeniu ONZ w Genewie, prałat Mupendawatu deklarował poparcie Watykanu dla realizacji celu trzeciego, ponieważ „trzeba zrobić wszystko co możliwe, by zwalczać zmiany klimatyczne i ich wpływ na zdrowie.” Duchowny wezwał nawet do jeszcze większego zaangażowania politycznego i obywatelskiego „w celu osiągnięcia prawdziwie znaczących i skutecznych globalnych porozumień w dziedzinie środowiska naturalnego.”

 

Voice of the Family, międzynarodowa koalicja organizacji prorodzinnych i pro-life stwierdziła w komunikacie prasowym, że wystąpienie Mons. Mupendawatu jest wezwaniem do upowszechnienia dostępu do aborcji i antykoncepcji do 2030 roku. „Istnieje rozległa współpraca pomiędzy niektórymi organami Stolicy Apostolskiej i wpływowymi zwolennikami aborcji, antykoncepcji oraz kontroli populacji w czasie obecnego pontyfikatu, pod pozorem promowania zrównoważonego rozwoju” – napisała Voice of Family w swoim oświadczeniu.

 

Prezes Instytutu Lepanto, Michael Hichborn również wyraził zaniepokojenie zaangażowaniem Stolicy Apostolskiej w realizację programu ONZ.  - Są tylko dwa możliwe wyjaśnienia dlaczego Watykan wspiera Program Zrównoważonego Rozwoju: albo delegacje Stolicy Apostolskiej są  niekompetentne, albo robią to celowo  – stwierdził Hichborn.

 

Nie wszystkie delegacje Stolicy Apostolskiej przy ONZ zignorowały niebezpieczne zapisy. W zeszłym tygodniu delegacja watykańska, która uczestniczyła w spotkaniu, by omówić treść Deklaracji Politycznej w sprawie zwalczania AIDS, zaprotestowała przeciwko użyciu w niej pojęć „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”, „usługi zdrowotne seksualne i reprodukcyjne” oraz „prawa reprodukcyjne”. - Stolica Apostolska nie uznaje aborcji ani dostępu do aborcji – zastrzeżono.

 

W sierpniu 2015 roku, abp Silvano Tomasi, stały obserwator Watykanu przy ONZ w Genewie, skrytykował Program Zrównoważonego Rozwoju, zwracając uwagę, że w sposób niejawny dąży do aborcji pod przykrywką szerzenia „praw reprodukcyjnych”. We wrześniu 2015 roku, sam abp Auza również wyraził zastrzeżenia co do określeń „prawa reprodukcyjne”, „planowanie rodziny” i „gender”.

 


Źródło: lifesitenews.com

AS
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do do do Olek
A od kiedy to szeregowi wierni decydują o tym kto jest Papieżem a kto nie jest? Poza tym ,ciekawe czy Benedykt XVI uważa siebie za "papieża katakumbowego". Może wypadałoby go najpierw spytać ,może on sobie nie życzy by tak go traktowano?
do do Olek
Benedykt XVI
do Olek
A kto jest tym papieżem w katakumbach? Może ty?
Olek
Prawdziwy Kościół Katolicki z prawdziwym papieżem jest już w katakumbach, wszędzie już, włącznie z Watykanem, są już wilki w owczej skórze, po owocach ich poznacie co widać
ma
To co... jedna delegacja "za" a inna "przeciw"? Studiowali naszego "klasyka" czy co? Widać, że pod światłym przewodnictwem "naszego drogiego papieża F." są same "plusy dodatnie i plusy ujemne".
piotr
Do Stormer: ale dzieci, na które wydano wyrok śmierci, do aborcji są zmuszane, nie pisz więc, że to wolno wybór, z pewnością nie osoby, której ona najbardziej dotyczy- dziecka!!!
UPS
Będziemu się reprodukować. Do reprodukcji dopuszczane będą tylko osobniki i osobniczki o najwyższej jakości genów zapewniających pełną spolegliwość, posłuszeństwo, pracowitość. Względem tych co od ponad 2000 lat walczą z Kościołwm Katolickim. Przyszłściowe zrównanie człowieka ze zwierzętami pozwoli na ich eliminację gdy stracą zdolność do wydajnej pracy. Eliminacji bedzie można dokonywac przy użyciu wszczepionych każdemu, reproduktorom też, czipów z programem wstrzymania akcji serca. Brzmi jak fantastyka naukowa, ale to zaczyna dziać się naprawdę.
Arturo
Przypomnę - w tym "miszczom" z Watykanu - że jak mawiał mój wykładowca, tylko idiota może mówić o zrównoważonym rozwoju ponieważ rozwój ze swej istoty jest wyjściem z położenia równowagi. Ale nie chodzi o żaden Z.R. tylko o kręcenie lodów przez firmy i zabawę na koszt podatników to tu, to tam przez urzędników m.in. z CdV.
Stormer
Wolny wybór. Nikt nikogo do aborcji nie zmusza.
kw
Obejrzeć wykład ks. Pawła Muzińskiego "Apokalipsa w świetle Ewangelii i Dziejów Apostolskich" - obowiązkowe! Nie dzieje się nic, co nie było POWIEDZIANE.
MM
Ciekawe, najpierw Europejczykom wpojono, by nie mieli zbyt wielu dzieci, lepiej jedno dziecko i pies, gnębiono ludzi z rodzin wielodzietnych, szkaluje się Chrześcijan jako zbytnio radykalnych religijnie a teraz co mamy? Teraz nadal wspiera się aborcję, prześladuje Chrześcijan ale za to pomaga na koszt tych pierwszych wszelkich islamistów, w tym bardzo radykalnych i terrorystów, pozwala im na wszystko... A niby mamy przeludnioną ziemię a tu mówią by arabusy zapładniali Europejki! Gdzie tu logika? To oczywiście pytanie retoryczne! To wojna religijna! Pewna nacja wykorzystuje islamistów do niszczenie Chrześcijaństwa!
cogito
Coś się oenzetowskim specom pomieszało. W wyrażeniu "zrównoważony rozwój" najważniejszy jest rozwój. Aborcja jest dla ludzkości antyrozwojowa. To nie jedyny błąd w Agendzie.
[email protected]
Następuje coraz większe zbliżenie Watykanu i ONZ zapoczątkowane przez pontyfikat Jana PawłaII. Katoliccy przywódcy religijni włączają się w problemy globalne niejednokrotnie bagatelizując etykę życia religijnego nakazanego przez Boga. ,,Zrównoważony rozwój,, to rozwój pod dyktando człowieka z pominięciem zasad moralnych.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.