DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Viktor Orban namawia do przemiany Europy: razem jest nas 100 milionów. Zróbmy kontrrewolucję

Data publikacji: 2016-09-07 21:19
Data aktualizacji: 2016-09-08 07:06:00
Viktor Orban namawia do przemiany Europy: razem jest nas 100 milionów. Zróbmy kontrrewolucję
Fot. Reuters/Heinz-Peter Bader/Forum

Siła Europy tkwi w tożsamości narodowej i religijnej obywateli ją zamieszkujących. Te wartości usiłowano zniszczyć, ale dzięki brytyjskiemu „nie” nastał czas dla przeprowadzenia kontrrewolucji kulturalnej. - Mamy znakomitą okazję, by teraz, kiedy Europa musi spojrzeć w oczy swoim błędom, powiedzieć, że ważna jest tożsamość, wartości narodowe i religijne. Trzeba je chronić i wpisać w dokumenty europejskie – mówił premier Viktor Orban.


Szef węgierskiego rządu wziął udział w XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy. Była to okazja do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem PiS i odbycia krótkiej, publicznej debaty. Jak zauważył Viktor Orban, dla europejskich „elit” być chrześcijaninem nie jest przejawem nowoczesności. Dlatego w miejsce „przestarzałych” wartości postanowiono wprowadzić „tożsamość europejską”, w której zgubione zostanie wszystko to, co dotychczas budowało europejskie społeczności.

 

- Ten proces przebiegał zbyt wolno, więc postanowiono przyspieszyć. Brytyjczycy powiedzieli „nie”, bo chcieli pozostać sobą. Dzięki temu mamy teraz możliwość przeprowadzenia kontrrewolucji kulturalnej. To wielki moment. My uważamy, że struktura człowieka się nie zmieniła, że tożsamość narodowa i religijna wciąż ma wielkie znaczenie i nie ma takiej tożsamości, która mogłaby ją zastąpić – mówił premier Węgier.

 

Jak dodał, nie ma czegoś takiego jak „naród europejski”, bo są Polacy, Węgrzy, Niemcy..., a im silniejsze są owe tożsamości klasyczne, tym „skuteczniejsi będziemy w kolejnych dekadach”. - Uważam, że wy Polacy jesteście bardziej skuteczni niż Węgrzy, bo wasza tradycyjna tożsamość jest silniejsza niż nasza. To dlatego w minionych latach osiągaliście lepsze efekty. Nie ma tu innej przyczyny jak tylko ta, że polska tożsamość, wiara jest silna. Wierzę w to, że waśnie to decyduje o konkurencyjności – mówił.

 

Zdaniem Orbana, dziś nastała sposobność, by zmieniać Europę. - Mamy znakomitą okazję, by teraz, kiedy Europa musi spojrzeć w oczy swoim błędom, powiedzieć, że ważna jest tożsamość, wartości narodowe i religijne. Trzeba je chronić i wpisać w dokumenty europejskie – wskazał. Premier Węgier zaznaczył przy tym, że kryzys migracyjny w UE umacnia tę argumentację, bo widać wyraźnie, że imigranci mający silną tożsamość, przeważającą nad „średnią europejską”, nie asymilują się w Europie, ale tworzą „wyspy społeczne, które się rozrastają i zaczynają wypychać tradycyjne grupy”. - To się już dzieje w kilku krajach Europy – dodał.

 

Zdaniem Orbana, jeżeli takie kraje jak Polska, Węgry będą odważnie działać, to wolno nam będzie rozwinąć w Europie kontrrewolucję kulturalną. - Osiągamy sukcesy gospodarcze, mamy tożsamość, mamy spojrzenie europejskie i możemy z Europy Środkowej zapoczątkować przekształcenie intelektualne, dzięki któremu cała Europa będzie bardziej konkurencyjna niż teraz. Widzę tę szansę, ale jest jeden problem. Węgry są 10 mln krajem. To się nie uda w pojedynkę. Polska ma prawie 40 mln obywateli. Dlatego namawiam, by czynić to razem. Grupa V4 to już 65 mln obywateli. To już jest coś. Jeśli doliczymy tu jeszcze kilka krajów, w których ta tradycyjna tożsamość została zachowana, to jest nas 100 mln. To jest już siła. Razem możemy zacząć kierować kulturę europejską do źródeł – dodał.

 

Po tak żarliwym wystąpieniu Jarosław Kaczyński gratulował Orbanowi odważnego wystąpienia, szczególnie że jak zauważył prezes PiS „kontrrewolucja” w UE jest słowem „mało powiedzieć wyklętym”.

 

MA

 

 

 

 


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
edward
Wspaniałe wystąpienie p. Orbana . Mam nadzieję WIELKĄ , że tak się stanie . Połączymy wszystkie siły i kraje MIĘDZYMORZA i będzie to pasem środkowym w Europie , który da siłę narodom i pokój - między Rosją i Niemcami, które cały czas są te same w swym działaniu / mówią co innego / Musimy się odważyć mimo wewnętrznych antypolskich działań ludzi o płaskich rozumkach.
NN
Po buszuje,po buszuje,żeby zaistnieć i po jakimś czasie przestanie.Cóż znaczą takie Węgry w Europie jak mu odetną dotacje w euro?
obywatel
@ble ble: Politycy partii rządzącej nie czytają takich miejsc w Internecie, a jeśli nawet, to bez zrozumienia.
Reno
Boicie sie krytyki wiec publikujecie tylko to co jest przychylne dla pislamu i to jest prawda , wstydźcie się za waszą stronniczość i poparcie dla sekty , która niszczy Polskę
ble ble
Panie Kaczyński: po tej Krynicy Obietnic czekamy na czyny. Na razie ciemność widzę, ciemność.. zdążycie przed wojną?
zbig
Politycy mają to do siebie, że co innego mówią, a co innego robią. Orban, jeśli jest szczery, powiedział to co powiedział chyba tylko do siebie. Ja u Kaczynskiego i jego otoczenia nie widzę żarliwości katolickiej, która jest konieczna do realizacji wyobrażeń Orbana. Raczej widzę tchórzostwo i asekurację przed jasnym opowiedzeniem się za Dekalogiem i jawne dążenie do utrzymania niszczącego nasz kraj status quo. Potrzebna jest Intronizacja Chrystusa na Króla Polski. Na razie te wzniosłe marzenia traktuję jak masońskie gadanie dla dalszego ogłupiania mas.
lorenco
panie ORBAN pan jest mądry człowiek i słowianin trzeba olać Ameryke i upadłą już Europe oni nam nigdy nie zabezpieczą bezpiecznstwa, trzeba sie pogodzic z Rosją to słowiański naród i bedziemy żyli przynajmniej bezpiecznie w tym pojebanym świecie...kto mądry zrozumie mnie a na wariatach mie nie zależy...
Danuta
Zgadzam się w 100% z Premierem Orbanem.Polska silna wiarą.
viktus
zmiana prezydenta USA wiele wyjaśni. reset kosztowal nas wiele, reset resetu jeszcze nie policzony
FAKTY
Kontrrewolucje to mogą robić narody suwerenne, a nie takie z ryjkiem przyklejonym do pośladków zaoceanicznego pana.
Hokus
Brawoooo nareszcie ktos z jajami i dla takich przywodców warto zaryzykowac by przyszłym pokoleniom źyło sie dobrze w Spokojnej europie
robercik4
Pieprzenie bzdur! Brytyjczycy powiedzieli nie dla wschodnich europejczyków a do hindusów i muzułmanów nic teoretycznie nie mają! A właśnie to oni zniszczą Anglię
stoLica
Wychodzi na to, że Orban jest bardziej kontrrewolucyjny od Kaczyńskiego, chociaż jest heretykiem.
Wolnościowiec
Kontrrewolucja kulturowa to za mało. Jednocześnie trzeba obalić pozostałości socjalizmu w gospodarce i postawić na absolutny wolny rynek. W gospodarce wolna amerykanka - niech wygrają lepsi, a w polityce obyczajowej nakaz przestrzegania wartości katolickich i narodowych.
jaro
..brawo p.Orban,oby takich polityków więcej
krzysiek
Trzeba powrocic do prawdziwego obrazu rzeczywistosci, opartego na swiatopogladzie bibilijnym: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com
Normalny
Tylko Wielka Europa Katolicka !
John Galt
Już widzę jak Niemce z Ruskimi pozwolną na ruchawki tych 100 milionów (jak to policzyli?), pomijając antagonizmy narodowe i społeczne, czy różne, często sprzeczne interesy gospodarcze! Szabelką zawsze można pomachać i zgrywać Wallenrodów... P. Kaczyński to romantyczny utopista, a nie mąż stanu. Ot, polityk, jakich wielu przychodzi i odchodzi ze sceny.
obywatel
"... jeżeli takie kraje jak Polska, Węgry będą odważnie działać..." - no i tu jest problem, bo na razie to tej odwagi w Polsce nie widać, ewentualnie jest ona ograniczona jedynie do wewnętrznych działań natury patriotycznej. Całą reszta to dreptanie w miejscu, międzynarodowa polityka świeczki i ogarka, brak zmian prawnych i gospodarczych. Szkoda.
polak
Po prostu zniweczyć plany Sorosa i mafii żydowskiej czyli ich marzenie o rządzeniu osłabiona Europą. To jest tak jasne jak słońce jakie mieli zamiary. Zostali jednak rozszyfrowani przez takich ludzi jak Orban, który pierwszy postawił tamę napływowi "obcych" mających rozsadzić Europę od środka. I chwała m u za to !
robespier
To chyba jakis postep skoro J. Kaczynski, czy Orban, mowi o kontrrewolucji - przynajmniej kulturowej. Szkoda tylko, ze jednoczesnie przyznaje, ze osobiscie woli nazywac to rewolucja.
hungarysta
Viktor, przez K ;)
Stanisław
Słowa Orbana wzbudziłyby we mnie pewien optymizm gdyby nie to że jeszcze niedawno poparł utworzenie europejskiej armii -Kaczyński zresztą też. Utworzenie armii i ostateczne zniesienie granic w Europie to są ostatnie dwa punkty do zrealizowania z "Manifestu z Ventotene" włoskiego komunisty Altiero Spinellego rzeczywistego ojca założyciela obecnej Unii Europejskiej, przekształcanej metodycznie w totalitarne superpaństwo. Jak więc panowie Orban I Kaczyński wyobrażają sobie przeprowadzenie kontrrewolucji w tym eurokołchozie ?. Myślę że jest to tylko takie gadanie skierowane do " ciemnego ludu " i groźne kiwanie palcem w bucie.
katarynka
W sumie za państwami narodowymi przemawia też pewien argument biblijny :) Kiedy budowano wieżę Babel, Pan Bóg pomieszał ludziom języki, a czart znów tworzy monolit, by budowlę doprowadzić do skutku. Uparte bydlę. A katarynce śniła się swego czasu właśnie wieża, ale w zarysach, bo była osnuta mgłą. Siedziała sobie katarynka z jakimiś nieznajomymi i gapiła się na tę wieżę.
do przodu Polsko
Orban jest niezly i bardzo odwazny. On ma racje. Teraz jest szansa na prawdziwie europejska rewolucje i przywrocenie chrzescijanskich wartosci.
Monarchista
Panie Orban wprowadzić trzeba jak najszybciej wspólną monarchię absolutną !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.