23 stycznia 2020

Uczestnicy Forum Ekonomicznego w Davos zajmą się prześladowaniami chrześcijan w Afryce

(zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay)

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davis, uczestnicy zajmą się sprawą prześladowań chrześcijan, w szczególności tych prowadzonych na terenie Afryki. Organizatorzy poruszą m.in. kwestię ataków radykalnych muzułmanów, którzy zagrażają życiu i zdrowiu wyznawców Chrystusa na Czarnym Lądzie i nie tylko.

 

Jak wynika z ostatniego raportu ONZ dotyczącego Afryki Zachodniej i Sahelu, obecnie jesteśmy świadkami nasilenia na wielką skalę ataków terrorystycznych, w dużym stopniu nakierowanych na chrześcijan. Tworzy to ogromne poczucie zagrożenia oraz poważny kryzys humanitarny, związany z nasiloną migracją wewnętrzną w poszukiwaniu dachu nad głową i możliwości przetrwania. W samym tylko Burkina Faso zamknięto ponad 2 tys. szkół. Około 300 tys. dzieci nie może z nich korzystać. Stają się przez to łatwym celem dla różnego typu indoktrynacji oraz wcielania do grup bojowników islamskich.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że w Afryce Zachodniej rośnie siła radykalnego islamu, który staje się główną przyczyną prześladowania chrześcijan w regionie. Muzułmańskie ugrupowania terrorystyczne wykorzystują słabość struktur władzy państwowej, ale także lokalnej, aby wzmacniać napięcia i niepokoje poprzez wprowadzanie podziałów we wspólnotach na bazie etnicznej i religijnej. Zdaniem specjalisty z Open Doors wspólnota międzynarodowa powinna wyciągnąć wnioski z przeszłości, szczególnie z Libii i Iraku.

 

„Nie wystarczy wyeliminować złych przywódców oraz ich armii, trzeba zadbać o stabilizację krajów. Inaczej pozostawia się próżnię, w którą wkraczają grupy terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą lub tzw. Państwem Islamskim i zaprowadzają swoje porządki” – zauważono w komunikacie.

 

Organizatorzy podkreślają, że celem konferencji jest zwrócenie uwagi na brak bezpieczeństwa w niektórych częściach Afryki i świata. „Nie wystarczy czerpać korzyści z zasobów naturalnych Afryki subsaharyjskiej, którymi dysponuje Niger, największy producent uranu na kontynencie lub Nigeria, zajmująca ósme miejsce na liście światowych eksporterów ropy naftowej. Wspólnota międzynarodowa wraz z tamtymi krajami jest odpowiedzialna za zapewnienie stabilności politycznej oraz poczucie bezpieczeństwa w regionie. W oparciu o prawo międzynarodowe powinna zadbać o ochronę ludności krajów zamieszkujących tę część kontynentu” – podkreślono.

 

Wśród panelistów konferencji będzie m.in. Illia Djadi, specjalista zajmujący się obszarem Afryki Zachodniej, na co dzień pracujący w organizacji Open Doors, monitorującej skalę prześladowań wyznawców Chrystusa na świecie.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 773 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram