DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Tylko Polacy interesują się losem Mary Wagner. Kanadyjczycy chowają głowę w piasek

Tylko Polacy interesują się losem Mary Wagner. Kanadyjczycy chowają głowę w piasek

Tylko Polacy interesują się losem kanadyjskiej obrończyni życia, Mary Wagner – donosi katolicki portal aleteia.org. Mary oferowała pomoc kobietom, które chciały poddać się aborcji. Pod koniec ubiegłego roku po raz kolejny trafiła do aresztu, a później do Vanier Center for Women w Milton (Ontario) – placówki penitencjarnej o podwyższonym rygorze.

 

Mary Wagner została aresztowana 23 grudnia 2014 roku. Dlaczego? Weszła do poczekalni „kliniki” aborcyjnej Bloor West Village Women’s Clinc w Toronto i wręczała kobietom róże oraz ulotki z informacjami o pomocy, z jakiej mogą skorzystać, by uniknąć aborcji.

 

W Kanadzie, podobnie zresztą jak w Stanach Zjednoczonych, obowiązuje prawo, które zabrania obrońcom życia „naruszania” tzw. stref ochronnych ośrodków aborcyjnych. Pokojowo protestujący obywatele nie mogą przebywać w odległości kilkuset metrów (a czasem nawet kilku kilometrów) od centrów aborcyjnych. Za naruszenie zakazu grożą grzywny i areszt. Wagner spędziła już w sumie w więzieniu 3 lata. Naruszała proaborcyjne przepisy.

 

Mary Wagner stając przed sądem wielokrotnie spotkała się z wrogością sędziów. Jeden z nich, Fort Clemente przekonywał ją w następujący sposób: „Pani jest w błędzie i pani Bóg także!” Inny zarzucił kobiecie, że jest „uparta” i odrzucił jeden ze złożonych przez Mary wniosków. Dotyczył on zbadania konstytucyjności przepisów, zgodnie z którymi „człowiekiem” jest jedynie dziecko, które zdążyło już się narodzić.

 

Kanadyjska prasa w dużej mierze milczy na temat 40-letniej rzeczniczki dzieci nienarodzonych. Portal zauważa, że jedynie Polaków interesuje los Wagner. Jej wizyta jesienią ub. roku odbiła się szerokim echem w naszych mediach, a reżyser Grzegorz Braun nakręcił film dokumentalny pt. „Nie o Mary Wagner”, który pojawi się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w lutym 2015 roku. Niechęć do mówienia o bezkompromisowej obrończyni życia – jak podaje portal aleteia.org – wynika z „tchórzostwa kanadyjskiego społeczeństwa”. Kanadyjczycy nie chcą zmienić prawa zezwalającego na zabijanie dzieci nienarodzonych, karzącego równocześnie osoby, które staję w obronie ich życia i godności.

 

Portal powołuje się na doniesienia jednej z gazet, informującej o proteście Polaków pod ambasadą kanadyjską i o petycji 15 tys. osób z Polski, które apelowały do premiera Stephena Harpera w maju zeszłego roku o uwolnienie Mary Wagner. Sama Wagner upominanie się o los dzieci nienarodzonych traktuje jako misję. Oferuje kobietom nadzieję i realne alternatywy, wszystko, by otoczyć życie opieką.

 

Mary Wagner toczy także bój o zmianę haniebnej definicji człowieka, przedstawionej w kodeksie karnym. Definicji, która nigdy nie została zakwestionowana przez Sąd Najwyższy. Kanadyjscy parlamentarzyści, którzy znowelizowali kodeks karny, uznali w art. 223, że człowiekiem staje się dziecko, które żywe opuści łono matki. I tylko „człowiekowi” tak rozumianemu przysługuje prawo do życia.

 

5 lutego 2015 r. Mary Wagner znowu stanie przed sądem.

 

Źródło: aletei.org., AS.


DATA: 2015-01-26 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ona już wygrała! Stanęła odważnie po właściwej stronie.
ponad 3 lata temu / Yas
 
szatan ma wpływ nawet na stanowione prawo poprzez umysły sędziów ( interpretacje przepisów prawa ).
ponad 3 lata temu / tom
 
Niezłomna.... podziwiam.
ponad 3 lata temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.