DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Trump przychylny Żydom bardziej niż Obama. Netanjahu nie ukrywa, że dla Izraela to dobra zmiana

Data publikacji: 2017-02-17 19:00
Data aktualizacji: 2017-02-18 22:40:00
Trump przychylny Żydom bardziej niż Obama. Netanjahu nie ukrywa, że dla Izraela to dobra zmiana
Netanjahu i Trump. FOT.REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

Tradycyjnie najlepszy sojusznik Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie nie mógł być zadowolony z poczynań administracji Baracka Obamy wobec Iranu. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie, a Benjamin Netanjahu chwali Donalda Trumpa. W wywiadzie udzielonym przez izraelskiego premiera stacji Fox News padły również słowa o „wielkiej misji” obu państw w hamowaniu nuklearnych ambicji Teheranu.

 

Od kilku tygodni mówi się, że wraz ze zmianą w Białym Domu dotychczasowa ugodowa polityka USA wobec Iranu odejdzie w niepamięć. Zawarte w roku 2015 porozumienie między krajami Zachodu a Teheranem było główną kością niezgody w relacjach amerykańsko-żydowskich. Wiele wskazuje jednak, że to już historia. W środę, 15 lutego, doszło do spotkania premiera Izraela i prezydenta USA. Benjamin Netanjahu wyszedł ze spotkania ewidentnie zadowolony, a wypowiadane przez niego deklaracje wskazują na prawdziwą wiosnę w stosunkach między państwami.

 

Zdaniem „Bibiego” Netanjahu jego kraj oraz Stany Zjednoczone mają do wypełnienia wielką misję polegającą za sprzeciwieniu się nuklearnemu zagrożeniu ze strony Iranu. W stacji Fox News żydowski polityk zauważył, że antyizraelska retoryka Teheranu ma tak naprawdę wydźwięk antyamerykański. Premier Izraela przypomniał również, że dla Persów Stany Zjednoczone wciąż są „Wielkim Szatanem”.

 

Spotkanie z Trumpem izraelski premier ocenił jako „chwilę historyczną” oraz „spotkanie serc i umysłów”. Od tego spotkania sojusz Izraela i USA ma być jeszcze silniejszy - stwierdził w programie Sean’a Hannity’ego Benjamin Netanjahu dodając, że być może we wzajemnych relacjach rozpoczęła się nowa era.

 

Na antenie Fox News premier Izraela kolejny raz skrytykował umowę z lipca 2015 roku. Zgodnie z nią Iran miał zrezygnować z dążenia do zdobycia broni nuklearnej w zamian za zniesienie sankcji przez społeczność międzynarodową. Obowiązywanie zapisów umowy było głównym powodem napięć między Izraelem a administracją Baracka Obamy, szczególnie że, zdaniem Netanjahu, od lata roku 2015 Iran stał się krajem jeszcze bardziej agresywnym i intensywniej finansującym antyamerykański terroryzm.

 

Na szczęście dla Izraela nowy amerykański prezydent rozumie to zagrożenie, a oba kraje rozmawiają o tym, co zrobić z irańskim niebezpieczeństwem - stwierdził Netanjahu.

 


Źródło: interia.pl

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
musi_tańczyć_jak_mu_zagrają
Fakty takie , że prezydenci którzy byli za wolnością dla obywateli a niekoniecznie za lobby żydowskim gineli w zamachach. Przypadek ?
Obserwator
Nie dziwi nic, to jego przemówienie o Izraelu
abc
Jeśli Trump sądzi, ze w ten sposób wkupi się w ich łaski i przestaną mu rzucać kłody pod nogi to mocno się przewiezie.
tia
@zniesmaczony - Tylko że Trump miał być outsiderem, neo-coni przynajmniej udawali, że go nie chcą. Zobaczymy jeszcze.
zniesmaczony
To było do przewidzenia. Neo-cony tak mają.
ta
Znane powiedzenie mówi, że "dobre zmiany chodzą parami".
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.