DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Szwedzka „biskup” - lesbijka chce zdejmować krzyże ze świątyń. By nie urazić muzułmanów

Data publikacji: 2015-10-06 11:00
Data aktualizacji: 2015-10-06 11:48:00
Szwedzka „biskup” - lesbijka chce zdejmować krzyże ze świątyń. By nie urazić muzułmanów
Johan Fredriksson [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Eva Brunne, szwedzka lesbijka pełniąca funkcję „biskupa” Sztokholmu, zszokowała innych postępowych „duchownych” z kraju trzech koron. 61-letna "kapłanka" zaproponowała, by w jej diecezji usunąć krzyże i zastąpić je… drogowskazami na Mekkę. Ma być to ukłon wobec islamskich imigrantów.

 

Sztokholmska „biskup” z "Kościoła" Szwecji żyje w homoukładzie i wraz ze swoją konkubiną wychowuje chłopca. Jej konfesja jest największym wyznaniem w kraju trzech koron oraz największym Kościołem ewangelicko-luterańskim na świecie.

 

Pastorka ze stolicy kraju zszokowała nawet najbardziej liberalnych szwedzkich protestantów. Zdaniem Evy Brunne ze świątyń w jej diecezji powinny zniknąć znaki krzyża. W miejsce symbolu śmierci Pana Jezusa „biskup” proponuje umieścić w „kościołach” drogowskazy do Mekki. Kapłanka chce w ten sposób okazać swoją gościnność wobec muzułmanów, którzy chcieliby… pomodlić się w luterańskich zborach. Brunne poszła dalej i nazwała islamskich imigrantów „aniołami”.

 

Stanowisko sztokholmskiej "kapłanki" spotkało się z oporem innych pastorów Kościoła Szwecji, także z diecezji zarządzanej przez Brunne. Patrik Pettersson określił jej propozycję mianem „teologicznie bezmyślnej”.

 

Pani „biskup” Eva Brunne powinna iść o krok dalej i w ramach tolerancji przejść na islam.

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Leo
Tylko lwa i pułk kozaków dońskich.
Rozczarowany
Trooper, właśnie protestanci doświadczyli tego do czego prowadzi stawianie ludzkiego umysłu ponad objawioną przez Boga prawdą, którą katolicy przyjmują z pokorą. Protestanci niby mają swoją zasadę "tylko Pismo", czyli pozornie powinni być jednolici. Ale w praktyce okazuje się że interpretują Biblię po swojemu, a wskutek tego jeden dochodzi do wniosku np. że czyny homoseksualne to dobro, a drugi że to zło. Zresztą, mnogość odłamów protestantyzmu tylko potwierdza że stawianie na umysł ludzki nie jest dobrą drogą do poznania Prawdy. I oby przykład protestantów był przestrogą dla "katolików"-modernistów.
trooper
@ Czytaś. Ja go nie usprawiedliwiam.Nie wiem czy był zbójem i mordercą. Ja go nie usprawiedliwiam. W mojej opinii wydaje mi się, że tego by nie chciał. ALE OCZYWIŚCIE MOGĘ SIĘ MYLIĆ. @Rozczarowany Luter nie przewidział, że będą "homoseksualne małżeństwa" i taka dowolność interpretacji Pisma Św. Nie przewidział skutków swojej postawy. TAK MI SIĘ WYDAJE. Ciekawe co na to pewien inny szwedzki pastor co na podstawie biblijnych cytatów dowodził, że homoseksualizm to zło i ,że przez niego Bóg może zesłać kary ( Został za to oskarżony o mowę nienawiści)? mm1992 +++
mm1992
To jeszcze biskupka, czy już imamka?
Bolek
haha w kościołach zamiast drogi krzyżowej będzie teraz droga na mekkę! Niech mi kto powie, czy muslimy w szwecji chodzą do kościoła żeby zobaczyć gdzie jest mekka, czy też szwedom juz dokumentnie odje..chało? Jak czytam że w Szwecji Biskupem jest lesbijka, to naprawdę wcale mi ich nie żal...
Rozczarowany
@trooper: takie obecne postawy wielu protestantów są naturalną konsekwencją postępowania Lutra, więc albo Luter był głupi nie przewidując skutków swego działania, albo celowo chciał unicestwić Kościół Chrystusa.
abc
"Biskup" kobieta i lesba - chyba trudno o większą drwinę z Bożego Prawa więc cokolwiek głupiego by jeszcze zrobiła to w zasadzie i tak nie ma większego znaczenia. Można się też zadumać co ta nieszczęsna kobieta, o ile w ogóle jest wierząca, ma w głowie.
Czytaś
@trooper; Nie usprawiedliwiaj Lutra, który był zbójem i mordercą. Uciekł on przed odpowiedzialnością za podwójne morderstwo do klasztoru udając prześladowanego. Przywdział habit, a że nie znosił Kościoła Katolickiego i jego praw, a musiał dalej odgrywać świętoszka, to przybił te swoje durne i sprzeczne tezy do wrót kościoła. I tak to się zaczęło. A poza tym co mnie obchodzi że jakaś satanistka chce coś robić w synagodze szatana bo że protestantyzm koło judaizmu i islamizmu (+inne religie wschodu oprócz prawosławia) jest synagogą szatana to nie ma najmniejszych wątpliwości.
Damian
Jeśli to nie jest żart, to jest to koniec i powinno sie zawołać " Sztandar ( Krzyż) wyprowadzić" niczym PZPR. Chryste Panie miej nas w opiece od takich "chrześcijan" !
cogito
W Szwecji nie zostało wiary za grosz ani rozumu. Zna ktoś adres email tej "biskupki"? Trzeba ją ostrzec, wyjaśnić, że pożytecznym idiotom nikt nie podziękuje. Pożytecznych idiotów wspiera się, póki są potrzebni, potem wiesza albo ścina, jak Prorok kazał.
dobry chłopiec
Nie dosć, że w Szwecji chrześcijan jest mało, to jeszcze jak sie jakiś znajdzie, to jest totalnym idiotą. I nie wiem, co jest bardziej absurdalne: kobieta biskup, w dodatku lesba, czy namawianie jej do zdejmowania krzyży.
DemoNick
Chyba powinno się przywrócić lobotomię, bo poziom głupoty tego świata zaczyna przerażać.
Perswind
Do piekła z Nią! Żywcem!
adam
to tak to funkcjonuje mozg u protestantek po menopauzie.
Sweet Dreams
I bardzo dobrze! Może takie absurdalne działania doprowadzą do uporządkowania sytuacji w "Kościele Szwecji". Resztki zaangażowaych chrześcijan, w poszukiwaniu normalności, przeniosą się do kościoła katolickiego. Niezaangażowani przejdą na ateizm. Wszystko znajdzie się na swoim miejscu i skończy się używanie chrześcijańskiego dziedzictwa do uprawiania hucpy.
Katolik
Co to ma wspólnego wogóle z chrześcijaństwem. Skoro ani pisma nie znają, ani nawet 10 przykazań?????
Katolik
Niedługo w imię tolerancji, każą rodzicom chrześcijańskim oddać muzułmanom małe dziewczynki do zabawy na jedną lub pare nocy.
Andrzej
To co w Szwecji już nie chrześcijaństwo. Na szczęście są denominacje (w tym protestanckie) gdzie nie ma żadnego odstępstwa od Słowa Bożego.
pppp
to cóż że ze Szwecji, a tak na poważnie to Szwecji już nie ma... i Norwegii też
trooper
Luter w grobie się przewraca. Chyba nigdy,by nie zrobił reformacji gdyby wiedział, że do takich rzeczy dojdzie.
jarek
ale to jest pierwszy sekretarz jak z naszego PZPR który nazwał się biskupem. To tylko zbieżność nazw. Kolejny krok to zaprzestaną recytacji modlitw.
blanka
Ona może, gdyż islamisci żeński homoseksualizm uważają za zabawę. Bo i tak czy muzułmanki lesbijki tego chcą czy nie sa gwałcone i zapładniane. Gdyż kobieta nie jest człowiekiem, a więc i nie może być homoseksualna. Tak jak koza, czy owca nie przymierzając. Co do tej coś tam ze szwedzkiego kościoła to ona jest zwyczajną oślicą. Niech się nie martwi. I tak ją ktoś potarmosi. A może właśnie o to chodzi?
DNA
Durnych bab i dziadów na tym świecie nie brakuje. Zachwianie tożsamości jest ewidentne. A może wredne działanie z premedytacją?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.