DZISIAJ JEST
PIĄTEK 28 KWIETNIA
Św. Ludwika Grignion de Montfort
Św. Joanny Beretty Molli
Św. Ludwika Grignion de Montfort
Św. Joanny Beretty Molli
Imieniny obchodzą:
Paweł, Waleria, Piotr
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Szwecja: więcej muzułmańskich imigrantów oznacza większą liczbę gwałtów? Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń

Data publikacji: 2015-02-17 07:00
Data aktualizacji: 2015-02-16 15:10:00
Szwecja: więcej muzułmańskich imigrantów oznacza większą liczbę gwałtów? Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń

Czterdzieści lat od czasu podjęcia przez parlament szwedzki decyzji o przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 proc., a liczba gwałtów – o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem  muzułmańskich imigrantów.


W 1975 roku szwedzki parlament jednomyślnie postanowił zmienić jednorodną Szwecję w kraj wielokulturowy. Czterdzieści lat później pojawiły się dramatyczne konsekwencje tego eksperymentu w postaci wzrostu liczby brutalnych przestępstw o 300 procent i gwałtów średnio o ponad 700 proc.  W 1975 roku zarejestrowano 421 gwałtów. W 2014 roku było ich 6 tys. 620. To wzrost nawet nie o 700, ale 1472 procent!


Szwecja obecnie zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby gwałtów. Według badań z 2010 roku, na 100 tys. Szwedek przypadało 53,2 gwałtów. Dla porównania, w maleńkim Lesotho w Afryce na 100 tys. mieszkańców przypadało 91,6 gwałtów. Obszerne statystyki na ten temat posiada Biuro ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC).


Według danych opublikowanych przez Szwedzką Krajową Radę Zapobiegania Przestępczości (Brottsförebyggande Rådet -BRA) - agencja w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości – 29 tys. Szwedek zgłosiło w 2011 roku, że zostało zgwałconych. Jak się jednak okazuje, mniej niż 25 proc. gwałtów jest rejestrowanych przez policję.


Szwedzcy politycy, władze publiczne i media tłumaczą ewidentny wzrost liczby gwałtów w ich kraju faktem, że Szwedki stały się bardziej skłonne do zgłaszania tego typu przestępstw, a także tym, że znowelizowane prawo pozwala klasyfikować przestępstwa seksualne jako gwałty. Mówi się wreszcie, że szwedzcy mężczyźni nie mogą pogodzić się z równością płci i reagują przemocą wobec kobiet.


Większość gwałtów – jak sugerowali niektórzy - ma miejsce w zaciszu domowym. Badania BRA pokazują co innego. W 58 proc. przypadków sprawcami gwałtów były osoby nieznane ofiarom. W 29 proc. przypadków sprawcy byli znajomi, a w 13 proc. przypadków sprawcami były osoby bliskie ofiary.


BRA poinformowała, że nie istnieją istotne różnice między kobietami innych narodowości a rodzimymi Szwedkami, jeśli chodzi o ryzyko gwałtu. Komisja nie podała jednak, jaki odsetek wśród gwałcicieli stanowią imigranci. Władze unikają jak ognia informowania opinii publicznej o faktach, które podważałyby „słuszność” prowadzonej polityki wielokulturowości.  


W 1975 roku populacja Szwecji wynosiła 8 mln 208 tys. 442 osoby. Do roku 2014 populacja wzrosła do 9 mln 743 tys. 87 osób (wzrost o 18,7 proc.).  Wzrost ten jest w całości spowodowany przez napływ imigrantów, ponieważ Szwedki rodzą średnio 1,92 dzieci w porównaniu ze średnią imigrantek  - 2,24. W statystykach, imigranci drugiej generacji są uważani za Szwedów.


Niedawny wzrost liczby ludności w Szwecji jest bezprecedensowy. Nigdy wcześniej w historii tego kraju liczba mieszkańców nie zwiększyła się tak szybko. Szwecja jest obecnie najszybciej rozwijającym się krajem w Europie.


W ciągu ostatnich 10-15 lat do kraju przybyło wielu imigrantów z krajów muzułmańskich, takich jak: Irak, Syria i Somalia, którzy w specyficzny sposób postrzegają kobiety i kontakty z nimi.


Najnowsze dostępne badania statystyczne dotyczące przestępczości wśród imigrantów w porównaniu do rodzimych Szwedów zostały wykonane w 2005 roku. Ich wyniki praktycznie nie są znane opinii publicznej, a każdy kto się do nich próbuje odwołać jest zaciekle atakowany.


Michael Hess, członek Szwedzkiej Partii Demokratycznej, który próbował komentować nagły wzrost liczby gwałtów w Szwecji, odwołał się do mało znanych statystyk, by wykazać, że istnieje związek między plagą gwałtów w Szwecji a rosnącą liczba imigrantów muzułmańskich. Hess zachęcił dziennikarzy do przyjrzenia się sprawie licznych gwałtów, które miały miejsce na kairskim placu Tahrir podczas "arabskiej wiosny".  Polityk napisał, że istnieje silny związek między plagą gwałtów w Szwecji a liczbą imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy napłynęli do Szwecji.  


Z powodu tych uwag Hess został oskarżony o "oczernianie grup etnicznych." W maju ubiegłego roku skazano go na karę pozbawienia wolności i grzywnę w zawieszeniu. Sprawa trafiła do sądu wyższej instancji.

Michael Hess przez wiele lat mieszkał w krajach muzułmańskich. Podczas procesu powołał się na statystyki, aby wykazać, że najczęściej gwałtów dopuszczają się muzułmanie. Sąd jednak uznał, że tego typu fakty nie mają znaczenia, a działania przestępcze Hessa należy oceniać biorąc pod uwagę czas oraz kontekst wypowiedzenia „obraźliwych uwag".


Hess przedstawiając dowody przed sądem powoływał się na statystyki przestępczości imigrantów w Szwecji. W ostatnich latach organy statystyczne zaprzestały prowadzenia tego typu badań. Hess próbował znaleźć odpowiedź na dwa pytania: czy istnieje związek między występowaniem gwałtów i liczbą osób obcego pochodzenia w Szwecji? Czy istnieje związek między występowaniem gwałtów i niektórych szczególnych grup imigrantów w Szwecji?


Odpowiedź na oba pytania była jednoznaczna. Taki związek jak najbardziej istnieje. W latach 1960-1970 – imigranci byli od 1,2 do 2,6 razy częściej sprawcami gwałtów niż rodzimi Szwedzi. Odpowiednio w latach 80. - 2,1 do 4,7 razy częściej imigranci dopuszczali się gwałtów, w latach 90. – od 2,1 do 8,1 razy częściej, w latach 2000. - od 2,1 do 19,5 razy częściej imigranci gwałcili kobiety.


Nawet po uwzględnieniu takich czynników jak wiek, płeć, klasa i miejsce zamieszkania widać ogromną różnicę między częstością gwałtów ze strony imigrantów a rodzimych Szwedów.


Raporty z badań dot. przestępczości w Szwecji należą w ostatnich latach do rzadkości, jednak z badań przeprowadzonych w latach 1990 - 2000 wynika, że istnieje związek między wzrostem gwałtów a rosnącą liczbą imigrantów.


W 2008 roku na 100 tys. kobiet w Szwecji przypadało 53,2 gwałty, a dla porównania w Danii – 7.3. W roku 2011 w Szwecji odnotowano 6 tys. 509 gwałtów.


Szwedzkie władze ukrywają pochodzenie gwałcicieli. Od 2000 roku upubliczniony został tylko jeden raport z badań na temat przestępczości imigrantów. Stało się to w 2006 roku. Ann-Christine Hjelm z Karlstads University wykazała, że w 2002 roku 85 proc. osób skazanych na co najmniej dwa lata więzienia za gwałt stanowili imigranci dopiero co przybyli do Szwecji  lub imigranci drugiej generacji.


Ze sprawozdania Szwedzkiej Rady Zapobiegania Przestępczości z 1996 roku wynika, że imigranci z Afryki Północnej (Algieria, Libia, Maroko i Tunezja) 23 razy częściej popełniali gwałt niż Szwedzi.


W ostatnich latach do Szwecji dotarł nowy niepokojący trend. Liczba zbiorowych gwałtów wzrosła spektakularnie w latach 1995 - 2006. W 2012 roku media szwedzkie powszechnie donosiły o zgwałceniu 30-letniej kobiety przez ośmiu mężczyzn w schronisku dla ubiegających się o azyl, w małej miejscowości Mariannelund. Kobieta została zwabiona przez mieszkającego od wielu lat w Szwecji Afgańczyka, który zabrał ją do ośrodka dla uchodźców.  Szwedzka prokuratura nazwała incydent "najgorszym przestępstwem gwałtu w historii kraju.”  Siedmiu mężczyzn zostało skazanych na wyroki od 4,5 do 6,5 lat więzienia z możliwością skrócenia kary o jedna trzecią.


W przypadku gwałtów, sprawcami i ofiarami są najczęściej młode osoby. Co ciekawe, szwedzkie sądy nierzadko solidaryzują się z gwałcicielami. Kilka razy sądy uniewinniły podejrzanych o gwałty zbiorowe, tłumacząc, że ofiary dążyły do grupowych kontaktów seksualnych.


W 2013 roku po zgwałceniu piętnastoletniej dziewczyny na przedmieściach Sztokholmu przez sześciu mężczyzn obcego pochodzenia, sąd apelacyjny uniewinnił wcześniej skazanych przez sąd niższej instancji, ponieważ sędzia doszedł do wniosku, że dziewczyna "nie znajdowała się w bezbronnej pozycji.”(sic!)


Obecnie szwedzkie media donoszą o brutalnym gwałcie zbiorowym, który zdarzył się na pokładzie fińskiego promu Amorella, kursującego między Sztokholmem i Åbo w Finlandii. Gwałtu mieli dopuścić się - jak podają szwedzkie media - szwedzcy mężczyźni.


Przy bliższym zbadaniu sprawy okazało się, że siedmiu z ośmiu podejrzanych to  Somalijczycy i jeden Irakijczyk. Żaden z nich nie miał szwedzkiego obywatelstwa.


Internetowa stacja radiowa Granskning Sverige pytała gazety głównego nurtu „Aftonposten” i „Expressen”, dlaczego opisywały sprawców jako "Szwedów", gdy w rzeczywistości byli to Somalijczycy.Źródło: gatestoneinstitute.org., AS. 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
gooo
I dla zwiekszenia populacji jest rządom obojetne to , ze juz zawsze bedzie niebezpieczie !!!! Poprostu tragedia....
ludwik
w takim razie co robi policja i wojsko ażeby zapobiec takim wydarzeniom zapewne nic bo im nie wolno nic robić mają zakazane od swoich władz natomiast jak widac to tam nie ma prawdziwych facetów którzy by to zakończyć wszyscy jak widać zasłaniają się głupim i wpojonym przez lata mniemaniem że to policja powinna robić otóż szanowni panowie flegmatycy i tak zwani Lalusie jak nie wezmiecie sie do obrony swoich kobiet i dzieci to zostaniecie przez nich wydmuchani a policja palcem nie kiwnie jak to miało miejsce w Koloni może już czas założyć zbroję i wyczyścić miecz oraz iśc na kurs samoobrony bo jak nie to czeka was zasrany los
LIJ
no coz......po czorta biora nierobow zeby ich utrzymywac .....to maja to co chcieli......... czyli maja teraz Ameryke..............
tiaaa
Na stronach Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców pojawiła się analiza dotycząca uchodźców, którzy z państw arabskich próbują dostać się do krajów zachodniej Europy. Z raportu wynika, że aż 75 proc. ludzi, którzy forsują granice państw europejskich to mężczyźni. Wśród imigrantów tylko 12 proc. to kobiety, a 13 proc. stanowią dzieci. Po przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 proc., a liczba gwałtów ? o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem  muzułmańskich imigrantów. W 1975 roku zarejestrowano 421 gwałtów. W 2014 roku było ich 6 tys. 620.
Pirro
Ok
alex
Myślę, że na to zjawisko miało wpływ kilka czynników, ale oczywiście napływ imigrantów jest jednym z nich. Najważniejszym jednak jest odejście od religii i postępująca laicyzacja, połączona z eksperymentami na rodzinie i procesie wychowawczym. Żeby móc formułować tezy co do imigrantów trzeba by prześledzić krótsze okresy czasu, te gdzie imigrantów przybywało najwięcej i najmniej i sprawdzić, czy szybkość napływu imigrantów i liczby przestępstw są w korelacji, bo laicyzacja raczej szła jednakowym tempem przez te 40 lat.
Markky12
Żenujący lewacki kraj, w którym nie ma rządu - są tylko żałosne lewaki.
ll
wolność słowa
Jaco
yyy?, ja wierzę. Ze to efekty dekad socjalistycznej tresury. Szwedzi sa strasznie sformatowani, autocenzura u nich to na porzadku dziennym
yyy?
coś tu się nie zgadza. przecież w szwedzkich mediach nie pracują jacyś obcy agenci obcego wywiadu albo ufoludki z kosmosu. sami Szwedzi to nie są ludzie tak biedni, że za parę dolarów mogliby zabić własną matkę. załóżmy że ktoś każe im napisać artykuł o somalijczykach gwałcących jakąś kobietę z zastrzeżeniem że mają opisać sprawcę jako szweda. i ci szwedzcy "dziennikarze" się na to zgadzają? nie nagłaśniają sami problemu zmuszania ich do wysyłania w świat masowych kłamstw? nie zwalniają się chociażby z pracy? nie robią protestów? serio, robią coś takiego za pieniądze, które mogliby zarobić w inny sposób? jaki inny mają w tym interes i kto tak naprawdę pracuje w ich mediach? w to, że wszyscy są całkowicie zindoktrynowani czymś lub ogłupieni nie uwierzę.
sparwiedliwy
W Chinach taki numer był by ostatnim ale sprawiedliwym w Polsce w niektórych miejscach też Pozdrawiam
dr
przyjmijmy tych imigrantów -których nam unia nasyła z Włoch -a bedziemy miec to samo unas.
TOMAS
WYSLAC NALEZY Z CALEJ EUROPY OLOROWYCH DO SZWEDOW NECH GWALCOM SZWEDZJE BLONDYNY TRZYMAJA ZA RYJA A ZA 20 LAT BEDZE PANOWAL SLAM POLOWA POPULEJSZYN CAPATA -ANDERSTEND POLGLOWE SZWEDY
robert
lewactwo niszczy cała Europę,zależy im na ściągnięciu jak największej ilości muzułmanów bo oni zawsze na nich głosują i dzięki temu mają zapewnione lata przy korycie,w zamian dostają coraz to nowe przywileje i paszporty, interes się kręci za nasze pieniądze, to nic,że islam nie ma nic wspólnego z lewicą i jak urośnie w siłę od nich zacznie czystki, ważne że tu i teraz są przy władzy...
Leo
Lewacki raj. Nic dodać nic ująć.
Rozczarowany
A pożyteczni idioci i tak będą uważać że to wina wychowania w tradycyjnych wartościach ;p
razar
Widać jasno, że poprawność polityczna służy zaciemnianiu rzeczywistości, ukryciu prawdy.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.