DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Stop cenzurze na uniwersytetach! Dołącz do protestu

Stop cenzurze na uniwersytetach! Dołącz do protestu

Lewacy sprzeciwiają się organizowaniu na polskich uczelniach spotkań z poczętą w wyniku gwałtu amerykańską aktywistką pro-life. Władze Uniwersytetu Warszawskiego uległy presji rewolucjonistów i najpierw odwołały, a następnie przełożyły wydarzenie. W planach są wykłady na innych uczelniach. Postępowcy chcą je odwołać. Podpisz petycję do polskich rektorów i dołącz do protestu przeciw lewackiej cenzurze!

 

Jeśli ktoś myślał, że w Polsce nie istnieje cenzura, to musi zweryfikować swoje spojrzenie na świat. Okazuje się, że lewactwo chce zamykać usta wszystkim pokazującym zbrodniczy wymiar aborcji. I to nawet kobietom, rzekomo bronionym przez siły postępu. Nie cofną się przed niczym, a w swoje akcje wikłają polskie uniwersytety. Właśnie jesteśmy świadkami protestów postępowców przeciw organizowanym w Polsce spotkaniom z poczętą w wyniku gwałtu amerykańską prawnik Rebeccą Kiessling, aktywistką pro-life.

 

Nienawiść do życia poczętego zaprowadziła lewicę na manowce rozsądku i doprowadziła do wykolejenia się logiki. Postępowcy głoszą, że popierają udział kobiet w debacie publicznej i kochają obcokrajowców. Gdy jednak kobieta zza granicy ma na swoich prelekcjach mówić bolesną dla lewicy prawdę o aborcji, rewolucjoniści urządzają protesty. Co więcej, domagają się od polskich uczelni stosowania ideologicznej cenzury. Niestety, na tej niwie odnieśli pewien sukces.

 

Spotkanie z mecenas Rebeccą Kiessling na Uniwersytecie Warszawskim zaplanowano na poniedziałek 13 marca. Niestety pod presją grupki lewicowych studentów władze uczelni odwołały konferencję. I to na kilka godzin przed jej początkiem. Powód? „Promowanie określonego stanowiska światopoglądowego”. 


Z czasem władze uczelni stonowały swoje stanowisko i zgodziły się na spotkanie z Kiessling, jednak nie w formie wykładu, ale debaty. Równocześnie termin spotkania został przełożony na sobotę. Jak podał Ordo Iuris, choć trudno zaakceptować tezę, by jedynym wyznacznikiem akademickości była formuła debaty, to jednak mec. Rebecca Kiessling „jest żywo zainteresowana konfrontacją swoich argumentów z argumentami osób prezentujących odmienne stanowisko”. Rektor wyraził gotowość wsparcia przy zaproszeniu osoby, która byłaby skłonna odbyć debatę z Rebeccą Kiessling. Gdyby jednak ta próba zakończyła się fiaskiem, amerykański gość będzie mógł zaprezentować swoje argumenty samodzielnie.

 

Mimo lewackich protestów wciąż zapowiadane są spotkania z Rebeccą Kiessling na innych uczelniach – Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od ich rektorów zależy, czy honor polskiego życia akademickiego zostanie uratowany. A mówimy tu przecież o bogatej, pięknej i długiej, bo mającej ponad 650 lat, historii.

 

Stawka jest olbrzymia! Jeśli teraz odwołane zostaną kolejne spotkania z Rebeccą Kiessling, to już nic nie będzie takie samo. Cenzura ideologiczna rodem z najgorszych lat komunizmu oraz dyktat politycznej poprawności wezmą górę nad swobodą wymiany myśli i zgodną z rozsądkiem argumentacją.

 

Czy uczelnie okażą się być bastionami ruchów rewolucyjnych, a ich władze wezmą w opiekę wrogów życia oraz jawnych marksistów? Wcale tak być nie musi! Trzeba jednak pokazać Ich Magnificencjom rektorom, że mają społeczne wsparcie dla obrony wolności słowa, którą w sposób brutalny chcieliby pogwałcić postępowi aktywiści. Należy ponadto udowodnić rektorowi Uniwersytetu Warszawskiego, że ugięcie się pod presją i odwołanie spotkania było błędem.

 

Wysłanie petycji w tej sprawie umożliwia platforma Protestuj.pl. W piśmie skierowanym do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaapelować można o obronę wolności słowa przed lewacką nienawiścią.

 

„Czcigodni  Rektorzy polskich Uniwersytetów, zwracam się do Ich Magnificencji z apelem o nieuleganie naciskom w sprawie ograniczenia na Uniwersytetach wolności słowa i badań naukowych, które miałoby miejsce w przypadku odwołania konferencji z Rebeccą Kiessling, organizowanej przez studentów wraz z Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris” – czytamy w serwisie Protestuj.pl.

 

„Te skrajne grupy nie reprezentują ogółu społeczności akademickiej, choć uzurpują sobie prawo do zabierania głosu w jej imieniu” – przypominają administratorzy platformy protestacyjnej.

 

Polska nauka wielokrotnie w dziejowych sytuacjach kryzysowych była ostoją wiary i narodowej tożsamości. Jeśli nasza Ojczyzna ma pozostać wolna od dyktatu obcych ideologii, rektorzy uniwersytetów z piękną i bogatą w zasługi dla kraju i Kościoła historią muszą postawić się lewackiej nawałnicy. 

Michał Wałach
 


DATA: 2017-03-16 14:36
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzasz się z poniższym? Uważasz marksizm za "świetlaną przyszłość"?
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@Kasia: a Twojemu mózgowi znowu coś nie zaiskrzyło, że skoro Stormer wypowiada się na tym forum od bardzo dawna, to wnioski niekoniecznie muszą wynikać z wpisów w tym wątku? :)
ponad 1 rok temu / r
 
"Tacy tylko uznają "jedynie słuszny"(bo objęty apanażami)pogląd,że np marksizm to świetlana przyszłość (w domyśle : masońska-lucyferiańska)." A kto tutaj napisał, ze marksizm to "świetlana przyszłość" i kto napisał, że jest "jedynie słuszny pogląd". Czytam te wpisy i czytam i jakoś nie mogę tego znaleźć. Czyżby Twój mózg płatał Ci figle?
ponad 1 rok temu / @jac
 
Skoro PCh24 uważa wpisy "sztormowców" za warte zamieszczenia, dlaczego z tymi wpisami nie dyskutować? Uważasz moderatorów PCh24 za nierozsądnych i przyczyniających się do wichrzycielstwa?
ponad 1 rok temu / do jac
 
nie należy wchodzić w dyskusję z rozmaitymi "sztormowcami" tj robienie sztormów choćby w szklankach wody(byleby uprawiać wichrzycielstwo). To są opłacane korniki plujące zza węgła. Tacy tylko uznają "jedynie słuszny"(bo objęty apanażami)pogląd,że np marksizm to świetlana przyszłość (w domyśle : masońska-lucyferiańska). Co rozsądniejsi zdają sobie sprawę z trollingu np na forum PCH
ponad 1 rok temu / jac
 
Wiem że ciekawe. A skoro nie potrafisz ich merytorycznie obalić, to domyśl się jaką. Podpowiem jeden pewnik: lepszą niż tę o której możesz pomarzyć, gdy za kilknaście lat w końcu ten egzamin w swej wyobraźni zaliczysz, choćby za sowitą opłatą :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.