DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Michał Wałach

Stop cenzurze na uniwersytetach! Dołącz do protestu

Data publikacji: 2017-03-13 07:00
Data aktualizacji: 2017-03-16 14:36:00
Stop cenzurze na uniwersytetach! Dołącz do protestu

Lewacy sprzeciwiają się organizowaniu na polskich uczelniach spotkań z poczętą w wyniku gwałtu amerykańską aktywistką pro-life. Władze Uniwersytetu Warszawskiego uległy presji rewolucjonistów i najpierw odwołały, a następnie przełożyły wydarzenie. W planach są wykłady na innych uczelniach. Postępowcy chcą je odwołać. Podpisz petycję do polskich rektorów i dołącz do protestu przeciw lewackiej cenzurze!

 

Jeśli ktoś myślał, że w Polsce nie istnieje cenzura, to musi zweryfikować swoje spojrzenie na świat. Okazuje się, że lewactwo chce zamykać usta wszystkim pokazującym zbrodniczy wymiar aborcji. I to nawet kobietom, rzekomo bronionym przez siły postępu. Nie cofną się przed niczym, a w swoje akcje wikłają polskie uniwersytety. Właśnie jesteśmy świadkami protestów postępowców przeciw organizowanym w Polsce spotkaniom z poczętą w wyniku gwałtu amerykańską prawnik Rebeccą Kiessling, aktywistką pro-life.

 

Nienawiść do życia poczętego zaprowadziła lewicę na manowce rozsądku i doprowadziła do wykolejenia się logiki. Postępowcy głoszą, że popierają udział kobiet w debacie publicznej i kochają obcokrajowców. Gdy jednak kobieta zza granicy ma na swoich prelekcjach mówić bolesną dla lewicy prawdę o aborcji, rewolucjoniści urządzają protesty. Co więcej, domagają się od polskich uczelni stosowania ideologicznej cenzury. Niestety, na tej niwie odnieśli pewien sukces.

 

Spotkanie z mecenas Rebeccą Kiessling na Uniwersytecie Warszawskim zaplanowano na poniedziałek 13 marca. Niestety pod presją grupki lewicowych studentów władze uczelni odwołały konferencję. I to na kilka godzin przed jej początkiem. Powód? „Promowanie określonego stanowiska światopoglądowego”. 


Z czasem władze uczelni stonowały swoje stanowisko i zgodziły się na spotkanie z Kiessling, jednak nie w formie wykładu, ale debaty. Równocześnie termin spotkania został przełożony na sobotę. Jak podał Ordo Iuris, choć trudno zaakceptować tezę, by jedynym wyznacznikiem akademickości była formuła debaty, to jednak mec. Rebecca Kiessling „jest żywo zainteresowana konfrontacją swoich argumentów z argumentami osób prezentujących odmienne stanowisko”. Rektor wyraził gotowość wsparcia przy zaproszeniu osoby, która byłaby skłonna odbyć debatę z Rebeccą Kiessling. Gdyby jednak ta próba zakończyła się fiaskiem, amerykański gość będzie mógł zaprezentować swoje argumenty samodzielnie.

 

Mimo lewackich protestów wciąż zapowiadane są spotkania z Rebeccą Kiessling na innych uczelniach – Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od ich rektorów zależy, czy honor polskiego życia akademickiego zostanie uratowany. A mówimy tu przecież o bogatej, pięknej i długiej, bo mającej ponad 650 lat, historii.

 

Stawka jest olbrzymia! Jeśli teraz odwołane zostaną kolejne spotkania z Rebeccą Kiessling, to już nic nie będzie takie samo. Cenzura ideologiczna rodem z najgorszych lat komunizmu oraz dyktat politycznej poprawności wezmą górę nad swobodą wymiany myśli i zgodną z rozsądkiem argumentacją.

 

Czy uczelnie okażą się być bastionami ruchów rewolucyjnych, a ich władze wezmą w opiekę wrogów życia oraz jawnych marksistów? Wcale tak być nie musi! Trzeba jednak pokazać Ich Magnificencjom rektorom, że mają społeczne wsparcie dla obrony wolności słowa, którą w sposób brutalny chcieliby pogwałcić postępowi aktywiści. Należy ponadto udowodnić rektorowi Uniwersytetu Warszawskiego, że ugięcie się pod presją i odwołanie spotkania było błędem.

 

Wysłanie petycji w tej sprawie umożliwia platforma Protestuj.pl. W piśmie skierowanym do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaapelować można o obronę wolności słowa przed lewacką nienawiścią.

 

„Czcigodni  Rektorzy polskich Uniwersytetów, zwracam się do Ich Magnificencji z apelem o nieuleganie naciskom w sprawie ograniczenia na Uniwersytetach wolności słowa i badań naukowych, które miałoby miejsce w przypadku odwołania konferencji z Rebeccą Kiessling, organizowanej przez studentów wraz z Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris” – czytamy w serwisie Protestuj.pl.

 

„Te skrajne grupy nie reprezentują ogółu społeczności akademickiej, choć uzurpują sobie prawo do zabierania głosu w jej imieniu” – przypominają administratorzy platformy protestacyjnej.

 

Polska nauka wielokrotnie w dziejowych sytuacjach kryzysowych była ostoją wiary i narodowej tożsamości. Jeśli nasza Ojczyzna ma pozostać wolna od dyktatu obcych ideologii, rektorzy uniwersytetów z piękną i bogatą w zasługi dla kraju i Kościoła historią muszą postawić się lewackiej nawałnicy. 

Michał Wałach
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do Stormer
Zgadzasz się z poniższym? Uważasz marksizm za "świetlaną przyszłość"?
r
@Kasia: a Twojemu mózgowi znowu coś nie zaiskrzyło, że skoro Stormer wypowiada się na tym forum od bardzo dawna, to wnioski niekoniecznie muszą wynikać z wpisów w tym wątku? :)
@jac
"Tacy tylko uznają "jedynie słuszny"(bo objęty apanażami)pogląd,że np marksizm to świetlana przyszłość (w domyśle : masońska-lucyferiańska)." A kto tutaj napisał, ze marksizm to "świetlana przyszłość" i kto napisał, że jest "jedynie słuszny pogląd". Czytam te wpisy i czytam i jakoś nie mogę tego znaleźć. Czyżby Twój mózg płatał Ci figle?
do jac
Skoro PCh24 uważa wpisy "sztormowców" za warte zamieszczenia, dlaczego z tymi wpisami nie dyskutować? Uważasz moderatorów PCh24 za nierozsądnych i przyczyniających się do wichrzycielstwa?
jac
nie należy wchodzić w dyskusję z rozmaitymi "sztormowcami" tj robienie sztormów choćby w szklankach wody(byleby uprawiać wichrzycielstwo). To są opłacane korniki plujące zza węgła. Tacy tylko uznają "jedynie słuszny"(bo objęty apanażami)pogląd,że np marksizm to świetlana przyszłość (w domyśle : masońska-lucyferiańska). Co rozsądniejsi zdają sobie sprawę z trollingu np na forum PCH
do Stormer
Wiem że ciekawe. A skoro nie potrafisz ich merytorycznie obalić, to domyśl się jaką. Podpowiem jeden pewnik: lepszą niż tę o której możesz pomarzyć, gdy za kilknaście lat w końcu ten egzamin w swej wyobraźni zaliczysz, choćby za sowitą opłatą :-D
@Tomasz
OK. Niech będzie. No to odpowiedz na moje pytanie.
Tomasz
Filozofia i Teologia Św Tomasza z Akwinu a Ideologia marksistowska .
@Tomasz
Ciekawa jestem po czym wnosisz, że Stormer pył prymusem z marksizmu i był nogą z ideologii św. Tomasza z Akwinu. Uchyl proszę rąbek tajemnicy.
Tomasz
Stommer Na pewno z filozofii marksistowskiej byłeś prymusem natomiast Filozofii i Teologi Św Tomasza z Akwinu jesteś noga .
Stormer
@do Stormer: ciekawe rzeczy opowiadasz. Jaką miałeś ocenę na egzaminie z filozofii? :-D
@T9omasz
Czy to oznacza, że nie można się uczyć o tych ideologiach?
T9omasz
@ Socjalizm Komunizm liberalizm Protestantyzm Modernizm zostały potępione przez papieży .
@Tomasz
Po co poznawać? A po co poznawać cokolwiek? Po to poznawać, aby mieć wiedzę o różnych ideologiach i wyrobić sobie swój własny światopogląd. Po to aby znać zdanie ludzi stojących po różnych stronach barykady, aby znać różne tematy z różnych punktów widzenia, aby zapoznawać się z różnymi sposobami myślenia i móc wyrobić sobie swoje własne zdanie. Słuchanie tylko jednej strony słabo prowokuje człowieka do myślenia co niezbyt stymuluje rozwój intelektualny.
do Stormer
Marksizm nie jest zbrodniczą ideą (bo jest zbrodniczą ideologią, o czym dalej), dopóki ktoś nie usiłuje wcielić tej idei w życie. Gdy przenosi się te bajki do świata realnego, jakoś zawsze nieodłączną konsekwencją są zbrodnie. Dlatego, z obecnego punktu wiedzenia, marksizm jest już zweryfikowany jako zbrodnicza ideologia. Nota bene, każda idea, dopóki pozostaje tylko w umyśle twórcy, nie jest zbrodnicza. Zrozumiałeś (pytanie retoryczne, jbc)? :-D
Tomasz
Stomer marksizm jest zbrodniczą niszczycielską ideologią z piekła rodem.Marks i M luter najwięksi rasiści są na śmietniku historii. @ Po co poznawać zbrodniczą ideologię marksistowską z której czerpał również A Hitler polecam Summę Teologiczną Św Tomasza z Akwinu .Właśnie marksizm jest psedo-naukowy.Poznawanie marksa czyni marksistą .
@Tomasz
Od interesowanie się, czyli zdobywanie wiedzy na temat ideologi marksistowskiej nie oznacza wyznawania i propagowania tej ideologi. Tak jak religioznawstwo. Można uczyć się o religiach i je poznawać będąc ateistą.
Stormer
@Tomasz: mylisz organizacje naukowe z pseudonaukowymi a Marksizm nie jest zbrodniczą ideologią.
Tomasz
Stommer Wywalić także studenckie koła marksistowskie oraz wyrzucić Marksizm Kulturowy te zbrodnicze ideologie z uczelni .
Stormer
Wystarczy wynająć salę poza uczelniami i po problemie. Dlaczego te nienaukowe spotkania mają się odbywać na uczelniach?
MM
A kto dołączy do protestu przeciw cenzurze na salon 24 .Gdzie tylko wybrani para prawicowcy o poglądach w istocie ala ks.Sowa wespół z lewicą knajacką są promowani.Przykładem skrajnej cenzury jest bloger HOYT gdzie jego najnowsza publikacja ze względów cenzorskich nie zasłużyła nawet na otagowanie.Kogo obchodzą sprawy tych maluczkich? Autora tegoż Artykułu,który ma przynajmniej łatwą możliwość publikacji tutaj? Nie sądzę aby go maluczcy interesowani w ogóle
delgado_do_Kasi
pierwszym, który oddzielił sprawy państwowe od religijnych byl sam Zbawiciel, gdy powiedział: oddajcie Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie; co wcale nie znaczy ze prawo publiczne ma byc sprzeczne z moralnoscią chrzescijanską; np wg Konecznego prawo wynika wprost z moralności i stad wynika światowy sukces cywilizacji chrześcijanskiej...
Tomasz
Marksizm kulturowy w natarciu .Ideologia marksistowska jest zbrodnicza.Marks M Luter byli Rasistami.
puchacz
do Kasia: moim zdaniem Lewakiem jest ten, który chce wyeliminować obecność religii z przestrzeni publicznej. Sam rozdział państwa i religii nie jest lewacki, bo istniał nawet w średniowiecznej Europie i był akceptowany przez KK. Natomiast jeśli ktoś chce zakazać publicznych agitacji religijnej i symboliki religijnej, albo zakazać nauczania religii w szkołach państwowych, to jest Lewakiem, bo Lewacy są ruchem na rzecz sekularyzacji życia społecznego, a więc w gruncie rzeczy właśnie monizmu/totalizmu państwowego. W sumie sekularyzacja to taka trochę deifikacja państwa
delgado
w takim tempie publikacji postów ta dyskusja może doczekac mojej emerytury....;)))
delgado
piekłoszczyk Gramsci rży ze smiechu... kolejny sukces "marszu przez instytucje"...
Kasia
Czy wobec tego każdy, kto chce oddzielić Państwo konkretnej religii jest "Lewakiem"?
puchacz
Do Kasia: Lewica jako ruch polityczny pojawia się wraz z rewolucją francuską. Lewactwo to nade wszystko walka z KK i z jego obecnością w przestrzeni publicznej. To próba stworzenia niereligijnej moralności. To walka z naturą ludzką. Lewica wierzy albo w doskonały konstruktywizm, albo w historycyzm, a więc "Postęp". Joseph de Maistre nazwał Rewolucję "schizmą bytu" czyli czystą destrukcją, która jest konsekwencją zaprzeczania przez Lewicę czemuś takiego jak naturalny porządek i prawo naturalne
Czytelnik
Brawo PCh24.pl! Nie wolno być obojętnym wobec agresywnych praktyk skrajnie lewicowych organizacji. Nie zgadzają się z panią prelegent? Niech przyjdą i rzeczowo dyskutują.
@antykomuna
A jak jest definicja PRAWDZIWEGO Polaka według Ciebie? Akurat tak się składa, że pracuję na wyższej uczelni i ciekawa jestem czy byłabym do zwolnienia czy jeszcze nie.
Kasia
Czy możecie wytłumaczyć co dokładnie nazywacie lewactwem? Jakie poglądy i zachowania według Was są lewackie?
Slawomir Tomasz Roch
Ludzie w togach profesorskich opamietajcie sie! Czyż to nie Wy lecieliscie pierwsi sciskac rece papiezowi sw. Janowi Pawlowi II? To teraz takie dajcie swiadectwo zycia. Wzywam Kosciol w Polsce, by potepil takie obrzydliwe praktyki na polskich Uniwersytetach. To jest zadanie Kosciola by bronil zycia i bronil wiernych przed otwarta dyskryminacja!
antykomuna
Uczelnie wyższe tak samo jak sądy, prokuratury i policja są opanowane przez stalinistów. Zresztą jakość dzisiejszych "uczelni" jest dramatycznie słaba. Trzeba to wszystko odrobaczyć i zatrudnić prawdziwych Polaków.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.