DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Stan wyjątkowy we Francji. Tamtejsza policja bierze na celownik... katolickiego księdza

Data publikacji: 2016-02-26 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-26 12:51:00
Stan wyjątkowy we Francji. Tamtejsza policja bierze na celownik... katolickiego księdza

Francuska policja zabezpieczyła dane z serwera, na którym znajdowała się strona internetowa „Islam & Vérités”, prowadzona przez katolickiego księdza Guy’a Pagèsa – apologetę, badacza i krytyka islamu. Działania oficjalnie uzasadniono „apologią terroryzmu”!

 

Ksiądz Guy Pages (ur. 1958) znany jest we Francji jako badacz i krytyk islamu. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1994, w roku 2003 rozpoczął roczną posługę duszpasterską w Republice Dżibuti (dawnym Somali Francuskim), w ramach misji prowadzonej przez francuski ordynariat polowy. Po powrocie do ojczyzny zajął się popularyzacją wiedzy o doktrynie islamu. Stworzył stronę, na której regularnie publikował materiały krytyczne wobec Koranu, Hadis i szariatu. I to ściągnęło na niego uwagę francuskiej lewicy.

 

Strona duchownego była celem ataków hakerskich, grożono mu także śmiercią. Teraz – w ramach trwającego we Francji stanu wyjątkowego – francuska policja zabezpieczyła... dane z serwera, na którym znajdowała się jego strona. Serwis jest niedostępny. Jako oficjalne uzasadnienie podano „apologię terroryzmu”. Policja wykonała wobec ks. Pagèsa nakaz sądowy. Kroki takie zostały zastosowane wobec duchownego, który... przed terroryzmem ostrzega, wskazując przy tym, że przemoc jest akceptowana przez Koran i islamską tradycję.

 

„Po Minurne i Révolte en Europe przyszła kolej na Guy’a Pagèsa. A później? Le Salon Beige, Riposte laïque, Boulevard Voltaire, TV Libertés, Nouvelles de France, Résistance républicaine?” – komentuje Christine Tasin. Jak zauważa francuska prawica, sytuacja stała się już bardzo poważna.

 

Do policyjnej akcji doszło niedługo po tym, jak ks. Pagès opublikował list otwarty do socjalistycznego premiera Francji Manuela Vallsa. Według tego polityka, Francuzi zobaczą niedługo... rozkwit nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego islamu, zgodnego z republikańskimi zasadami wolności, równości i laicyzmu. Przeczył temu nawet imam Wielkiego Meczetu w Paryżu, taki obraz odrzucał prezydent Bośni i Hercegowiny Alija Izetbegović, też sunnita. Ks. Pagès przypomniał, że założyciel grupy Braci Muzułmanów, Hasan al-Banna, nauczał, że „islam jest dogmatem i jest kultem, jest ojczyzną i narodowością, religią i państwem, duchowością i działalnością”. „Kto mówi prawdę, pan czy Hasan al-Banna?” – czytamy w liście otwartym napisanym przez księdza, a opublikowanym na łamach „Nouvelles de France”.


Francuscy socjaliści odnieśli kolejny sukces. W ramach walki z zagrożeniem terrorystycznym niszczą media, które informują o tym zagrożeniu i jego faktycznych związkach z islamem. Tym faktycznie istniejącym, nie wyśnionym przez lewicowych polityków


Przeczytaj także: Islamizacja - kara za apostazję. Rozmowa z ks. Guyem Pagesem, "Polonia Christiana" nr 48.

 

 

Źródło: resistancerepublicaine.eu, ripostelaique.com, Nouvelles de France

mat

 


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Rozczarowany
Tomasz, zgadza się że jestem uparty w walce z zaślepionymi heretykami. Na dodatek takimi którzy jawnie kłamią. Napisałeś w ostatnim poście KŁAMSTWO: "Hertycy to ochrzrczeni z sekt protestanckich", a nie napisałeś prawidłowo: "wśród heretyków są ochrzczeni z sekt protestanckich". Przez to kłamliwie insynuujesz że TYLKO sekty protestanckie są heretyckie. Tymczasem w katolickiej definicji herezji (KPK751) nie ma nawet słowa "protestancki". Nie poddaję w wątpliwość definicji herezji podanej przez Papieża św. Piusa X, przecież z mojego ostatniego posta jasno wynika że zgadzam się z nią. I w tej cytowanej przez ciebie definicji też nie ma zdania "Hertycy to ochrzrczeni z sekt protestanckich", więc przekręcasz Tradycyjną Naukę Kościoła. Udowodniłem konkretnie wiele razy powtarzając (w tym w obecnym wątku) którą prawdę wiary uporczywie odrzucasz, więc po co rżniesz głupa? Mam napisać jeszcze raz, skoro nawet nie potrafisz przeczytać stronę niżej?
Tomasz
Rozczarowany jesteś uparty w sowim zaślepieniu .Hertycy to ochrzrczeni z sekt protestanckich nie należący do prawdziwego Kościoła Chrystusowego.Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim poza którym nie ma zbawienia np Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja Domine Jezus i inne Dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.To ty nie wies to jest herezja podajesz w wątpliwość definicje herezji podaną m in przez Papieżą Św Piusa X.Mylisz pojęcia.Żadną z prawd wiary czyli Depozyt Wiary inaczej Dogmat nie odrzucam.
Rozczarowany
Tomasz, ja CYTUJĘ katolicką definicję herezji z KPK 751, więc kompromitujesz się twierdząc że cytat o herezji nie jest na temat herezji. Zresztą, sam piszesz: "Heretycy to są ochrzczeni,którzy uporczywie odmawiają przyjęcia nie kytórych prawd oobjawionych przez Boga i nauczanych przez Kościół katolicki jako prawdy wiary". Udowodniłem konkretnie wiele razy powtarzając (w tym w obecnym wątku) którą prawdę wiary objawioną przez Boga uporczywie odrzucasz, więc nie wiem po co rżniesz głupa. Przeczytaj sobie. Potrafisz czytać? I dalej nie odróżniasz przykładów herezji (arianie, nestorianie, sekty protestanckie) od definicji herezji.
Tomasz
Rozczarowny cd ,to znaczy osoby znajdujące się po za prawdziwym Kościołem [...]14 Heretycy to są ochrzczeni,którzy uporczywie odmawiają przyjęcia nie kytórych prawd oobjawionych przez Boga i nauczanych przez Kościół katolicki jako prawdy wiary, na przykład arianie nestorianie oraz różne sekty protestanckie.
Tomasz
Rozczarowny to ty się kompromitujesz nie widzą na temat Herezji.Którą prawdę wiary albo Depozyt Wiary inaczej Doktrynę odrzucam udowodnij konkretnie,Katechizm Św Piusa X O Tych Którzy są poza wspólntą świętych 10.Kto nie należy do wspólnoty świętych?Potępieni nie należą po śmierci do wspólnoty świętych,a w życiu doczesnym nie należą do niej ci którzy nie należą do ani do duszy ani do ciała Kościoła,to znaczy osoby znajdujące się w stanie grzechu śmiertelnego,a także ci którzy są po za
Rozczarowany
Tomasz, podstawą do nazwania cię heretykiem jest katolicka definicja herezji zawarta w KPK751. Ja powołuję się na tę definicję, więc kompromitujesz się twierdząc pośrednio że Kościół nie wie co to jest herezja. Już odpowiedziałem którą prawdę wiary odrzucasz. A to już twój problem że nie widzisz na forum wrogów PiS których tu nie brak :)
Tomasz
Rozczarowny Nie masz podstaw aby nazywać mnie heretykiem.Nie wiesz co to jest herezja.Którą prawdę wiary czyli Depozyt Wiary inaczej Dogmat Wiary odrzucam??Herezja to odrzucanie Dogmatów.Widzisz na forum wrogów PIS których brak.
Rozczarowany
Tomasz, mój zasób tekstów nie wyczerpał się, oto dowód, masz nowy tekst: nie masz honoru by przyznać się do braku racji w kwestii herezji. A teraz, skoro nie potrafisz odpowiedzieć nic merytorycznego, to zabaw się w papugę i napisz że to ja nie mam honoru przyznać się do braku racji :)
Tomasz
Rozczarowany tobie się wyczerpał zasób tekstów.Wszędzie widzisz na forum domniemanych wrogów PIS.Pani Premier Beata Szydło zapowiedziała że rząd nie przyjmie żadnych uchodźców po ostatnich zamachach.To nie są żadni "uchodzźcy"z Syrii tylko z Afryki Północnej z Afganistanu którzy do Europy przyjechali po socjal.Chcesz by w Polsce były zamachy rozboje??
Rozczarowany
Tomasz, masz coś merytorycznego do dodania? Bo widzę że wyczerpał ci się zasób tekstów i wracasz do sloganów kompletnie oderwanych od tematu dyskusji :)
Tomasz
To rozczrowny dzieli na forum Katolików na gorszych i lepszych.Jest tropicielem domniemanych wrogów PIS.Nie potrafi odejść od klawiatury widocznie ma dużo wolnego czasu.
Rozczarowany
Tomasz, to że dzielisz chrześcijan na lepszych (Polaków-zesłańców) zasługujących na udzielenie im miejsca zamieszkania w Polsce, i na gorszych (chrześcijańskich uchodźców-Syryjczyków) którym uporczywie odmawiasz prawa do udzielenia czasowego schronienia w Polsce - to jest FAKT. A że mi zarzucasz swoje cechy w ramach projekcji, to inna sprawa :)
Tomasz
Rozczarowany to ty na tym forum dzielisz Katolików na gorszych i lepszych.
Rozczarowany
Tomasz, nie jestem zwolennikiem KOD i dobrze o tym wiesz, bo dobrze wiesz że KOD nienawidzi PiS i wyborców PiS. To ty dzielisz chrześcijan na lepszych (Polaków-zesłańców) zasługujących na udzielenie im miejsca zamieszkania w Polsce, i na gorszych (chrześcijańskich uchodźców-Syryjczyków) którym uporczywie odmawiasz prawa do udzielenia czasowego schronienia w Polsce.
Tomasz
Rozcarowany To ty dzielisz na forum Katolików na gorszych i lepszych.Gorszy sort to KOD Chyba nie jesteś ich zwolennikiem???
Rozczarowany
Tomasz, oczywiście że Doktryna Katolicka to Urząd Nauczycielski Kościoła czyli Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Po co pytasz o Dogmat Wiary? KPK751 podaje definicję herezji: "Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej". Wystarczy więc że uporczywie zaprzeczasz/powątpiewasz w jakąś prawdę w którą katolik obowiązany jest wierzyć, i już twoja postawa spełnia definicję herezji. A prawda której uporczywie zaprzeczasz to Przykazanie miłości bliźniego JAK SIEBIE SAMEGO, bo uporczywie głosisz że syryjscy bracia/siostry w wierze nie zasługują na pomoc ze strony Polaków-katolików, ale Polacy-zesłańcy zasługują niezależnie od religii i mimo że nie dzieje się im aż tak wielka krzywda jak syryjskim chrześcijanom. Czyli dzielisz chrześcijan, traktując syryjskich chrześcijan za gorszy sort.
Tomasz
Rozczarowany Doktryna Katolicka to Urząd Nauczycielski Kościoła czyli Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Który z Dogmatów Wiary odrzucam??/
Rozczarowany
Tomasz, już napisałem: egoistycznie odrzucasz Przykazanie miłości bliźniego JAK SIEBIE SAMEGO. Tę prawdę wiary odrzucasz. Oczywiście że modlitwa za bliźnich to pomoc duchowa, ale NIE ZWALNIA ona z obowiązku czynienia roztropnej pomocy materialnej. Indywidualna rozmowa z posłem/senatorem PiS nic nie da, tu jest potrzebna zbiorowa akcja. Jeśli np. protestuj.pl zorganizuje akcję przyjęcia chrześcijan, to oczywiście że ją poprę. Ja konkretnie coś robię (modlitwa, wsparcie materialne) i jeszcze głoszę dobro, które dzięki temu (jeśli Pan Bóg tak będzie chciał) może zaowocować nawróceniem heretyków. Jeśli dla ciebie to jest nic, to dlatego bo opisuję Doktrynę której część odrzucasz.
Tomasz
Rozczrowany Który z Dogmatów Wiary odrzucam???Jałmużna Duchowa to modlitwa za bliźnich jest to pomoc duchowa nie materialna Św Tomasz z Akwinu Suma Teologiczna w skrócie Wyd Antyk 2004 Zagadnienie o Jałmużnie.Modlitwa to też pomoc bliźniemu ale niematerialna.Co zrobiłeś konkretnie aby pomóc Chrześcijanom z Syrii po za pisaniem???Czy byłeś w biurach poselskich PIS w sprawie prześladowanych Chreścijan???
Rozczarowany
Tomasz, zgadza się że św. Tomasz z Akwinu i Pismo Święte to nie cały Urząd Nauczycielski Kościoła, nigdy nie twierdziłem inaczej. Ale chodzi o to że NIGDZIE w pozostałych dokumentach Kościoła Katolickiego nie ma tez podważających te nauki Pana Jezusa, św. Pawła i Akwinaty w sprawie pomocy bliźniemu w potrzebie, na które się powołuję. Dlatego nie spełnię twojego marzenia i nie odejdę od klawiatury dopóki siejesz herezję na tym forum, bo katolik nie może poddawać się złu, lecz ma obowiązek zwyciężać fałsz głosząc prawdę. Tym bardziej na katolickim portalu.
Tomasz
Rozczarowany Tomasz z Akwinu i Pismo ŚW to nie cały Urząd Nauczycielski Kościoła czyli Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego czyli Doktryna Katolicka.Pisaniem na klawiaturze nikt jeszcze nie konkretnie nie pomógł bliźniemu.Masz za dużo czasu odejdź od klawiatury.
Rozczarowany
Tomasz, z zawziętym uporem publicznie namawiasz by nie udzielać roztropnej pomocy gnębionym przez muzułmanów syryjskim chrześcijankom przez danie im czasowego schronienia w Polsce, a tym samym egoistycznie odrzucasz Przykazanie miłości bliźniego JAK SIEBIE SAMEGO. Tę prawdę wiary odrzucasz. Pisałeś w tym wątku o werbowaniu terrorystów gdy dyskutujemy o chrześcijankach z Syrii. Jeśli nie widzisz co piszesz to kup sobie wizytę u okulisty. I piszesz bzdury, bo oczywiście że pisaniem też można pomóc, stąd powstaje tak wiele petycji, np. na Citizengo. Gdybyś kiedykolwiek jakąś podpisał to byś o tym wiedział. Nie bądź hipokrytą, sam odejdź od klawiatury zamiast za jej pomocą szerzyć zło, walcząc z naukami Pana Jezusa, św. Tomasza z Akwinu i św. Pawła.
Tomasz
Żadnej prawdy nie odrzucam.Udowodnij który Dogmat Wiary odrzucam.Nie przeinaczaj moich wypowiedzi nigdy nie napisałem że chrześcijanie będą organizować zamachy.Kup sobie okulary.Pisaniem jeszcze nikt nie pomógł bliźnim w potrzebie.Masz za dużo czasu odejdź od klawiatury.
Rozczarowany
Tomasz, dokonujesz bezsilnej projekcji swoich cech na mnie. Napisałeś o werbowaniu terrorystów gdy dyskutujemy o chrześcijankach z Syrii. Co do herezji, KPK751 podaje definicję herezji: "Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej". Wystarczy więc że uporczywie zaprzeczasz/powątpiewasz w jakąś prawdę w którą katolik obowiązany jest wierzyć, i już twoja postawa spełnia definicję herezji.
Tomasz
Rozczarowany to twoje wypowiedzi to besnsowny bełkot.Tak straciłeś rozum bo twierdzisz że uważam że chrześcijanki z Syrii będą dokonywały zamachów terrorystycznych tak nie uważam.Elektorat PIS to nie społeczeństwo polskie.Nie jestem heretykiem.Herytk odrzuca Dogmaty wiary.
Rozczarowany
Tomasz, gdy Oldway słusznie napisał że bełkoczesz bez zrozumienia sensu tego co bezmyślnie wklejasz, to napisałeś: NA FORUM NIE OBRAŻA SIĘ DYSKUTANTÓW "CHORY PSZYCHICZNIE"TO OBELGA. A sam rzucasz na mnie obelgę, że rzekomo "straciłem rozum". Tak więc właśnie udowodniłeś że jesteś hipokrytą. A wszystko bo nie masz merytorycznych kontrargumentów. Ja KONKRETNIE WYKAZAŁEM które elementy Doktryny Katolickiej zwalczasz na forum, tym samym siejąc herezję. Ty nie podałeś ANI JEDNEGO dowodu jakoby moja koncepcja (rozsądna pomoc chrześcijankom z obozów w Niemczech) była niezgodna z Doktryną. Poza tym bezczelnie kłamiesz, bo nie wojuję ze zwolennikami referendum w sprawie uchodźców, lecz wojuję z herezją i głupotą, a pytanie referendalne w formie zaproponowanej przez Kukiz15 właśnie jest głupotą, bo jest źle sformułowane i nawet pozytywny rezultat nie zapobiegłby przyjęciu muzułmanów do Polski. Elektoratem PiS się nie przejmuj, bo na szczęście nie przynosisz mu wstydu.
Tomasz
Straciłeś rozum.PARTIA RZĄDZĄCA BEZ WOLI SPOŁECZEŃSTWA PRZYJMUJE ISLAMSKICH"UCHODŹCÓW".JUŻ NIE DŁUGO MOŻE STRACIĆ POPARCIE.JUŻ LUDZIE SĄ NIE ZADOWOLENI.A TY CO ZROBIŁEŚ W SPRAWIE CHREŚCIUJAN Z SYRII DOSŁOWNIE NIC???TYKO WOJUJESZ ZE ZWOLENNIKAMI REFERENDUM W SPRAWIE "UCHODŹCÓW" ISLAMSKICH.
Tomasz
cd .Jest bowiem najistotniejsze,aby konieczna uciekaniu się siły towarzyszyła odważna i jasna analiza motywacji z jakich rodzą się ataki terrorystyczne.Nizbędne jest również sczególne zaangażowanie na poziomie"politycznym i pedagogicznym " w celu odważnego i stanowczego rozwiązania problemów,które w w nie których dramatycznych sytoacjach mogą być przykrywką dla terroryzmu"Łatwiej bowiem werbować terrorystów w kontekście społecznym,w którym łamie się prawa i zbyt długo toleruje się nisprawiedliwość.Por .Jan Paweł II ,Orędzie na XXXVII Światowy Dzień Pokoju 2004 8 AAS l,oserwatore Romano (ed,Pol)nr 2 Jan Paweł II Orędzie na XXXVII Światowy Dzień Pokoju 8:AAS (2004) 119
Rozczarowany
Tomasz, rzucasz oszczerstwa, bo w kwestii chrześcijanek z obozów w Niemczech nigdy nie wypowiedziałem nic przeciwko Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła. Za to ty wiele razy wykazałeś że jesteś zatwardziałym heretykiem zwalczającym Urząd Nauczycielski Kościoła, ot choćby KKK, nauki św. Pawła i nauki Akwinaty. A teraz kolejny raz cytujesz przeciwko sobie, bo to przecież ty odmawiasz mniejszości (syryjskim chrześcijankom) prawa do istnienia w Polsce. Czyżbyś planował wobec tych chrześcijanek akcje terrorystyczne, zemstę i odwet, skoro o tym piszesz? A elektoratem PiS się nie przejmuj. Ty na szczęście nie jesteś elektoratem PiS i dzięki temu nie przynosisz mu wstydu.
Tomasz
Papieska Rada IUSTITIA ET PAX KOMPENDIUM NAUKI SPOŁECZNEJ KOŚCIOŁA wyd Jedność Kielce 2005 514.Terroryzm należy w sposób najbardziej zdecydowany potępić.Wyraża on całkowit ą pogardę dla ludzkiego życia i nie może go usprawiedliwiać żaden powód,jako że człowiek zawsze jest celem,a nigdy środkiem,Akty terrorystyczne głęboko uderzają w godność ludzką i stanowią obrazę dla całej ludzkości:Istnieje zatem prawo do obrony przed terroryzmem.Prawo to nie może być jednak stosowne w próżni pozbawionej zasad moralnych i prawnych,ponieważ walka z terroryzmem powinna być prowadzona z poszanowniem praw człowieka i zasad państwa prawa.Identyfikacja winowajców powinna być poparta należytymi dowodami,ponieważ odpowiedzialność karana jest zawsze odpowiedzilnością osobistą i dlatego nie można jej rozciągać na religie,narody czy grupy etniczne,do których należą terroryści.Międzynarodowa wapółpraca w zwalczaniu terroryzmu"nie może ograniczać jedynie do represji i operacji karnych.
Tomasz
cd walka z terroryzmem zakłada moralny obowiązek współdziałania w tworzeniu takich warunków,które uniemożliwiały by jego narodziny.Por Katechizm Kościoła Katolickiego 2297 Jan Paweł II Orędzie na XXXV Światowy Dzień Pokoju 2002 4;AAS Sobór Watykański II Konstytucja duszpastrska Gaudium et spes 79 AAS(1966)1102
Tomasz
CD śmierć pragnie zemsty i odwetu. Z wywrotowej strategi .typowej dla niektórych oraganizacjii ekstermistycznych .zmierzającej do nisczenia mienia i zbijania ludzi ,terroryzm przeminił się w misterną sieć politycznych zaoleżności.Korzysta on też z wyszukanych środków technicznych ,ma do dyspozycji ogromne kapitały i opracowuje szeroko zakrojone strategie,które godzą w osoby całkowicie niewinne .przypadkowe ofiary terrorystycznych akcji Obiektami atakow terrorystycznych są zazwyczaj miejsca codziennego użytku życia a nie cele militarne,jak to ma miejsce w kontekście prowadzonej wojny .Terroryzm działa i uderza "zza węgła"poza regułami,takimi jak np,humanitarne prawo międzynarodowe ,za pomocą których ludzie starali się rozwiązywać swoje konflikty :W wielu przypadkach wykorzystywanie metod terrorystycznych uchodzi za nowy sposób prowadzenia wojny.Nie należy zapominać o przyczynach takiej niedopusczalnej formy dochodzenia swoich racji,Walka z terroryzmem zakłada moraln
Tomasz
cd bezkształtnym tłumem i masą,którą można manipulować i traktować instrumentalnie.Wręcz przeciwnie,jest on zbiorowością składającą się z osób z,których każda ma możliwość-"w swoim czasie i we właściwy sposób kształtować własne zdanie na temat spraw publicznych i cieszyć się wolnością wyrażania swojej wrażliwości politycznej oraz wykorzystywania jej w taki sposób,by służyła ona dobru wspólnemu.Naród żyje pełnią życia tworzących ją ludzi,z których każdy [...] jest osobą świadomą własnej odpowiedzialności i przekonań "Osoby należśące do wspólnoty politycznej,chociaż są ze sobą organicznie związane jako społeczność zachowują jednak nienaruszalną autonomię na płaszczyźnie życia osobistego i celów,które zamierzają osiągnąć.Pius XII Radiomessego natalizo [Przemówienie radiowe na Boże Narodzenie(24 XII 1944);AAS(1945)13;cyt tł D.ch 513 Terroryzm jest jedną z najbardziej brutalnych form przemocy,która wstrząsa dziś międzynarodową wspólnotą:sieje on ni
Tomasz
cd dialog i negocjacje.W żadnym wypadku nie można usprawiedliwiać uciekanie się do terroryzmu,co może jednie szkodzić sprawie,której chce się bronić.Mnijszości posiadają także obowiązki do wypełnienia,a wśród nich przede wszystkim obowiązek współdziałania na rzecz dobra wspólnego państwa,w którego wchodzą.W sczególności"grupa mniejszości ma obowiązek popierania wolności i godności każdego ze swych członków i do szanowania wyborów dokonywanych przez jednostki,nawet gdyby ktoś zdecydowł się przejść w obręb kultury większości\'"Jan Paweł II Orędzie na XXII Światowy Dzień Pokoju 1989 5:AAS 81 Jan Paweł II Orędzie XXII Światowy Dzień Pokoju385 .Wspólnota polityczna odnajduje swój autentyczny wymiar w odniesieniu do narodu"Jest[ona]i powinna być w rzeczywistości organiczną jednostką tworzącą naród"Naród nie jest bezkształnym tłumem,bierną masą którą,można manipulować i traktować instrumentalnie.Wręcz przeciwnie,jest on zbiorowością skladającą się z osób ,z kt
Tomasz
Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Nauki Społecznej Kościoła wyd Jedność Kielce 2005.387.Na ogół każdy naród składa się z jednej nacji,ale z różnych przyczyn nie zawsze granice narodowe pokrywają się z granicami entnicznymi.W ten sposób wyłania się problem mniejszości,który w historii był powodem licznych konfliktów.Urząd Nauczycielski Kościoła stwierdza,że mniejszości entniczne stanowią grupy o specyficznych prawach i obowiązkach.W pierwszym rzędzie mniejszość posiada prawo do istnienia "Prawo to bywa przekraczane w różny sposób,aż do przypadków krańcowych,kiedy jest ono negowane przez jawne lub pośrednie formy ludobójstwa.Ponadto mniejszości mają prawo do zachowania swojej kultury ,w tym też języka,a także przekonań religijnych,wyłącznie ze sprawowania kultu.W słusznym dochodzeniu swoich praw mniejszości mogą dążyć do uznania większej autonomii lub nawet niepodległości;w takich delikatnych sytuacjach drogą do osiągnięcia pokoju są dialog i negocjacje.
Tomasz
To ty gardzisz Urzędu Nauczycielskiego Kościoła dokumentami adchortacjami Bullami wyd 1958 VATICANUM SECUNDUM BYŁ SOBOREM DUSZPASTRESKIM NIE DOKTRYNALNYM W JEGO DOKUMENTACH JEST LIBERALNA TRUCIZNA DOSTARCZONA PRZEZ WROGÓW KOŚCIOŁA MODERNISTÓW.Radzę dokładnie przczytaj źródła cytowanego Magiterium Kościoła Rzymsko -Katolickiego cytowałem również KKK WYD Pallotinum 1992 Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego wyd Jednośc Kielce 2005 Papieska Rada IUSTITIA ET PAX KOMPENDIUM NAUKI SPOŁECZNEJ kościoła wyd Jedność Kielce 2005 BREVIARIUM FIDEI WYBÓR DOKTRYNALNYCH WYPOWIEDZI KOŚCIOŁA wyd ŚW WOJCIECH 1988 2007 SUMMA TEOLOGICZNA W SKRÓCIE WYD ANTYK 2004 Katechizm Apologertyczny Ks Gadowskiego wyd Tedeum Warszawa 2002 Katechizm Katolicki Kard Gaspari wyd Tedeum 1999.Wyznawcy ALLACHA pojawią się w Polsce wbrew opinii społeczeństwa PIS staci elektorat z tego powodu,Urząd Nauczycielski kościoła to Bulle Adchortacje Listy Konstytucje Listy,Cytowałem też CIC 1917 1983.
Rozczarowany
Tomasz, jest dokładnie tak jak przewidziałem - nie zrozumiałeś przykładu i dalej mylisz (albo udajesz że mylisz) przykłady herezji z definicją herezji. W kwestii aborcji, PiS cofnął dofinansowanie in vitro, więc zmniejszy się ilość zamrażanych (czyli częściowo uśmiercanych) dzieci. Wiem że to zdecydowanie za mało, ale jednak jest to mniejsze zło niż PO. Dzięki obecnemu rządowi nie będziemy mieli w tym roku kilkuset tysięcy muzułmanów. Pozostałe dokumenty na które się powołuję, poza KKK, to Pismo Święte (np. Ga6,10) i Suma Teologiczna. Dlaczego gardzisz nauczaniem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła zarówno tym do 1958, jak i po 1958? "Bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie" Św TOMASZ Z AKWINU SUMA TEOLOGICZNA TRAKTAT O MIŁOŚCI. Modlitwa za chrześcijan NIE ZWALNIA z uczynków miłosierdzia względem ciała, jeśli można ich dokonywać roztropnie i bez szkodzenia sobie.
Tomasz
Odway URZĄD NAUCZYCIELSKI KOŚCIOŁA TO WEDŁUG CIEBIE GŁUPOTY??/NA FORUM NIE OBRAŻA SIĘ DYSKUTANTÓW "CHORY PSZYCHICZNIE"TO OBELGA ŚW Z AKWINU SUMA TEOLOGICZNA W SKRÓCIE WYD ANTYK 2004 ZAGADNIENIE 72 ARTYKUŁ -ARTYKUŁ4 ZAGADNIENIE 45 O DARZE MĄDROŚCI ARTYKUŁ1-ARTYKUŁ 6.
Tomasz
KRUCJATA MŁODYCH PUBLICZNY RÓŻANIEC ZA PRZEŚLADOWANYCH CHREŚIJAN MODLITWA TO TEŻ POMOC NIEPOLITYCZNA TO TEŻ ALE DUCHOWA JAŁMUŻNA DUCHOWA Św TOMASZ Z AKWINU SUMA TEOLOGICZNA W SKRÓCIE WYD ANTYK WARSZAWA 2004 TRAKTAT O JAŁMUŻNIE.
Tomasz
To już przesadziłeś opirerając się w swojej argumentacji na KKK WYD Pallotinum a gdzie pozostałe Dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła BREVIARIUM FIDEI Wybór Dotrynalnych Wypowiedzi Kościoła Wyd Św Wojciech 1988 2007 Encykliki Adchortacje BULLE.Dzięki obecnemu rządowi będzie mieli takie same problemy z wyznawcami ALLCHA,Dlaczego gardzisz nauczniem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła do 1958 posługując się KKK wyd Pallotinum Pismem Św.Ma oczy widzę co się dzieje.
Oldway
Blagam zastopujcie ludzi którzy klepia w klawiature bo albo są chorzy psychicznie i nie maja co ze soba zrobic albo z innych powodów pisza glupoty, az żal czytać wypowiedzi "Tomasza", bełkot i bezsens, az dziw bierze że kt
Tomasz
CD Mniejszym złem morze jest kompromis aborcyjny ??/
Tomasz
CD ktory zupełnie miesza osoby i zupełnie odmawia im rzeczywistego rozróżnienia,Potępia arian ,zwolenników Eunomiana,macedonian,którzy mówią,że tylko Ojciec jest prawdziwym Bogiem ,Syna zaś ducha i Ducha Świętego umisczają w porządku stworzeń.Potępia także wszystkich innych,którzy uznają w Trójcy stopnie,czyli nierówność.[..] LIST Świętego Officium Do Biskupów Anglii 16 września 1864 r 545 Nic z pewnością lepszego nie powinno być dla Katolika,jak zupełne usunięcie schizmy i nieporozumień między Chreścijanami oraz to aby wszyscy chreścijanie starali się zachować jedność ducha dzięki więzi jaką jest pokój "(Ef4,4 ,3).Lecz radną miarą nie można pozwolić by wierni i duchowni modlili się pod kierownictwem hertyków modli się o jedność chreścijańską ,i co gorsza,według intencji tak splamionej i zarażonej herezją.BREVIARIUM FIDEI WYBÓR DOKYTRYNALNYCH WYPOWIEDZI KOŚCIOŁA WYD ŚW WOJCIECH 1988 2007 Dokumenty Papieży i Soborów Dokrtynalnych potępiają hertyków hrezje.Morze mnie
Tomasz
Breviarium Fidei Wybór Doktrynalnych dokumentów Koscioła WYD Wojciech 2007 HEREZJA,HERETYCY Kanony II Soboru Konstanpolitańskiego [...] Jeśli ktoś nie nakłada anatemy na Aariusza,Eunonisza ,MACODENIUSZA,APOLINAREGO ,EUTYCHESA I ORYGENESA I ORYGENESA,razem z ich bezbożnymi pismami,i na wszystkich innych herrtyków,któży zostali potępieni przez święty,Katolicki Kościół i wymienione Sobory,jak również na tych,którzy mieli albo mają podobny pogląd jak wymienieni przedtem heretycy,iż do końca trawli we własnej bezbożności,ten niech będzie obłozony anatemą.[...]List GRZEGORZA I QUIA CARITATI NICHII 601 159 Chrzest i święcenia hertyków [...]BULLA O UNII Z KOPTAMI I ETIPCZYKAMI CANTATE DOMINO,4 LUTEGO 1442 294 Wszystkich więc,ktorzy są przeciwnego zdania i z tym się nie zgadzają (Kościół)potępia ,odrzuca i eskomunikuje i ogłasza,że są oni obcy ciału Chrystusa ,ktorym jest Kościoł.Dlatego potępia Sabeliusza,który przez osoby i zupełnie odmawia rzczywistego rozróżnienia,Potę
Rozczarowany
Tomasz, odrzucasz choćby te zalecenia św. Pawła i św. Tomasza z Akwinu które wcześniej wymieniłem. Nie mówiąc o tym że gardzisz współczesnym KKK, bo ciągle wypominasz że się na niego powołuję. No i jest coś takiego jak mniejsze zło, choć pewnie tego pojęcia nie rozumiesz (albo udajesz że nie rozumiesz) i dlatego uważasz że nie ma. Np. w kwestii muzułmanów, pojedź do Niemiec gdzie są miliony muzułmanów i porównaj tamten stan z obecną Polską, a sam naocznie przekonasz się że "mniejsze zło" istnieje. A tak przy okazji, dalej mylisz przykłady herezji z definicją herezji. Dam ci taki przykład, chociaż zapewne i tak go nie zrozumiesz. Osoba T. mówi: "mam Mercedesa". Osoba R. mówi: "a więc masz samochód". Osoba T. ripostuje: "nie mam samochodu, bo nie mam Opla, nie mam BMW, nie mam Forda, nie mam Fiata, nie ma Seata". Wiesz, gdybyś miał poczucie humoru to odstawiałbyś całkiem zabawny kabaret, lecz skoro ośmieszasz się na serio, to już jest twoja osobista tragedia :)
Bogart
Dla Francuskiego Kalifatu to dopiero początek.
Tomasz
Nie odrzucam Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Nie ma mniejszego zła.Przyjdą wyznawcy ALLACHA to będą zamachy rozboje gwałty sprawka partii rządzącej straci wyborców.DOGMAT WADA APOSTATA AGNOSTYK NESTORIANIZM MODERNIZM ARIANIZM PRYSCYLIANIKZ EWOLUCJA DOGMATÓW,EWOLUCJONIZM HISTORYCYZM ATEISTA ,DEISTA,WOLNA WOLA HEREZJA LIBERALIZM SOCJALIZM IDEOLOGIA PROTESTANTYZM WADA DOGMAT,WYZNANIE,WSPÓLNOTA RODZINNA WSPÓLNOTA NARODOWA WSPÓLNOTA PAŃSTWOWA WSPÓLNOTA WIERNYCH KATOLICKI CHRZEŚCIJANIN PRYSCYLJANIZM ARIANIE BRACIA CZESCY KALWINI LUTERANIE KWAKRZY ANGLIKANIE ŹELONO-ŚWIĄTKOWCY ZBÓR ŚWIADKOWIE JECHOWY
Rozczarowany
Tomasz, głosowałem na PiS jako na mniejsze zło niż PO, a nie dlatego że miłuję PiS. Gdybyście masowo postąpili według mej propozycji, by głosy przeznaczyć na katolików startujących z list PiS, to skład PiS byłby mocno katolicki, a wtedy katolicy mieliby siłę przebicia w PiS. A tak, nie idąc na wybory umyłeś rączki od odpowiedzialności, jak Piłat. Nie idę do posłów PiS, bo w obecnym małokatolickim składzie PiS, katolickie podejście do problemu imigracji nie ma siły przebicia. Jeśli uważasz że jest inaczej, idź do biura poselskiego PiS, powiedz że głosowałeś na PiS (przecież wiele razy pokazałeś na tym forum że kłamstwo to dla ciebie nie problem), a sam się przekonasz że nic nie wskórasz. Natomiast, gdyby dalej rządziła PO, to mielibyśmy nie kilkuset, ale kilkaset TYSIĘCY muzułmanów w tym roku. Jestem dumny z tego że przyczyniłem się do obalenia większego zła. A frustraci-piłaci wolą większe zło: walki z Doktryną Katolicką.
Tomasz
cd umieszczonego w porządku stworzeń.Potępia także,wszystkich innych,którzy uznają w Trójcy stopnie,czyli nierówność.545.Nic z pewnością lepszego nie powinno być dla Katolika,jak zupełne usunięcie schizmy między chrześcijanami oraz to,aby"starali zachować jedność ducha dzięki więzi,jaką jest pokój"(Ef.4,3).Lecz żadną miarą nie można pozwolić,by wierni i duchowni pod kierownictwem heretyków,modlili się o jedność chrześcijńską,i co gorsz,według intecji tak splamionej herezją.
Tomasz
cd ,który otrzymali u heretyków,przyjmuje tylko wtedy w nich siły oczyszczenia,ponieważ albo tamci przez włożenie rąk otrzymali Ducha Świętego,albo ci przez wyznanie prawdziwej wiary zostali zjednoczeni z łonem Kościoła Świętego i powszechnego.(univresalis)[...]Bez żadnej wątpliwości może Wsza Świątobliwość przyjąć tych[mianowicie nawróconych nestorian]do swojej wspólnoty,przy zachowabiu własnych święceń,aby gdy Wasza łagodność nie czyni im żadnego sprzeciwu albo trudności z powodu ich własnych święceń,porwać ich z paszczy dawnego lwaa.294.Wszyscy więc,którzy są przeciwnego zdania i z tym się nie zgadzają (Kościół) potępia ,odrzuca i ekskomunikuje,i ogłasza że są oni obcy ciału Chrystusa,którym jest Kościół.Dlatego potępia Sabeliusza,który miesza osoby i zupełnie odmawia im rzeczywistego rozróżnienia.Potępia arian,zwolenników Eunomiana,macedonian,ktorzy mówią,ze tylko Ojciec jest prawdziwym Bogiem ,Syna zaś i Ducha Świętego umiesczają w porządku stworzeń.Potępia
Tomasz
Breviarium Fidei Wybór doktynalnycych Wypowiedzi Kościoła wyd Św Wojciech 2007.HEREZJA.140.Jeśli ktoś nie nakłada anatemy na Ariusza ,Enoniusza,Macedoniusza,Nestoriusza,Eutychesa i Orygenesa razem z bezbożnymi pismami i na wszystkich innych hretyków,którzy zostali potępieni przez święty,katolicki i apostolski Kościół i wymienione wyżej Sobory,jak również na tych,którzy mieli albo mają podobny pogląd jak wymienieni przedtem heretycy,i aż do końca niech będzie obłożony anatemą.159.Zostaliśmy pouczeni przez dawną naukę Ojców,że wszyscy którzy w herezji zostaną ochrzesczeni w imię Trójcy,kiedy wracają do Kościoła świętego,zostają wezwani znowu na łono matki Kościoła albo przez namaszczenie krzyżmem,albo przez włożenie rąk.Stąd Zachód przygotowuje arian do wejścia do Kościoła katolickiego przez włożenie rąk,a Wschód przez namaszczenie krzyżmem świętym.Monofizytów zaś i innych przyjmuje się na podstawie wyznania prawdziwej wiary,ponieważ chrzest święty,który otrzymali u
Tojmasz
CD ..twory świadomości ludzkiej,które -zrodzone z biegiem czasu przez wysiłek ludzi -nadal w nieokreślonym postępie mają się doskonalić.Odrzucenie błędu historycyzmu.
Tomasz
Głosowałeś na PIS .Dlaczego nie byłeś??W marcu przyjadą wyznawcy Allacha i co ty na to"Nie, ma mądrości,nie ma rady przeciw Panu"(Przyp21,30)poeta"najwyższy rozum cnota"Te Dum,Te Domine confitemur Te aternum Patrem omnis tera venentur Tbi ommnes Angeli,Tbi celi et universae Potestantes Tbi Chrubim et Seraphim incesabili voce proclamat:Sanctus,Sanctus,Sanctus,Dominus Deus Saboach [...]Breviarium Fidei Wybóe Doktrynalnych Wypowiedai Koościoła WYD Św Wojciech 1988 Przysięga Antymodernistyczna fragment[...]89 Po czwarte:sczerze przyjmuję naukę wiary przekazaną nam od Apostołów przez prawowiernych Ojców,w tym rozumieniu i pojęciu .Przeto całkowicie odrzucam jako herezję zmyśloną teorię ewolucji dogmatów,które z jednego znaczenia przechodziłyby w drugie,różne od tego jakiego Kościół trzymał się poprzednio.Potępiam również wszelki błąd ,który ,w miejsce Boskiego depozytu wiary,jaki Chrystus powierzył swej Oblubienicy do wiernego przechowywania,przedstawia...twory świadomoś
Rozczarowany
Tomasz, moje uwagi o publicznym odrzuceniu przez ciebie części Doktryny Kościoła nie są bezpodstawne, lecz wynikają bezpośrednio z twoich wypowiedzi. Nie moja wina że nie odróżniasz (albo udajesz że nie odróżniasz) definicji herezji od przykładów herezji. Modlitwa za chrześcijan NIE ZWALNIA z uczynków miłosierdzia względem ciała, jeśli można ich dokonywać roztropnie i bez szkodzenia sobie - a taką właśnie pomoc proponuję. Uważając inaczej jesteś hipokrytą, a głosząc to publicznie siejesz zgorszenie. Św. Paweł głosi: "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze", Akwinata głosi: "bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie". Jawnie gardzisz ich poglądami. A ty u posłów PiS byłeś? Jeśli uważasz że to coś da, to idź do nich.
Tomasz
Credo in unum Deum,Patrem omnipotentem factorem caeli et terrare invisibilium Et unum Dominum Jessum Christum Filium Dei unigenitum Et Patre natum ante omnia saecula Deum de dero lumen de lumine,Deum verum Deo vero Genitum,non factum,conubstntialem Patri quem omnia facta sunt Qui proptrr nos homines et propter nostram salutem descendit de celis Et incarnatus est De Spiritu sancto ex Maria Virgine et homo fctus est Crucifixus etiam pro nobis: sub pro nobis:sub Pontio Pilato passus et spiritus est Et resurrexit die secundum Scrituras Et ascndit in calum: sedet ad dexteram Patris Et interum ventures est cum gloria judicare vivos,et mortuos;cujus regni erit finis Et in Spiritum Sanctum Dominum et viificantem Qui ex Patre Filioqe procedit Qui cum Patre,et filio simul adoratur ,et conglrificatur :qui locutus est Profetas Et unam ,sanctam,cattholicam et apostolicam Ecclesiam peccatorum Et esspecto resrrectionem mortuorum Et vitam venturis saeculi Amen.
Tomasz
cd a nie na mocy zgody Kościoła.[Kanon].Jeśli,co nie daj Boże odważy naszej definicji przeciwstawić niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych,Kodeks Prawa Kanonicznego 1983r[...]74.Kanon 754-Wszyscy wierni mają obowiązek zachowywać konstytucje i dekrety,które prawowita władza kościekna wydaje w celu przedstawienia nauki i napiętnowanaia błędnych opinii .Odnosi się to w sposób szczególny do aktów wydawanych przez Biskupa Rzymskiego lub Kolegium Biskupów.
Tomasz
Breviarium Fidei Wybór Dotrynalnych Wypowiedzi Kościoła WYD św Wojciech XX Sobór Powszechny Watykański Sesja IV 1870.Rozdział IV podaje definicje nieomylności Papieża związanej z prymatem(a nie jego osobą.Powołuje się przy tym na decyzje poprzednich Soborów.[...]61.Dlatego trzymając się wiernie Tradycji otrzymanej od początku wiary chrześcijńskiej,ku chwale Boga,Zbawiciela ku podwyższeniu religii Katolickiej i zbawieniu chrzescijańskich narodów za Zgodą świętego Soboru nauczmy i definiujemy jako dogmat objawiony przez Boga,że Biskup Rzymski,gdy mówi ex ctherdra -tzn.gdy sprawuje urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych,swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązująco cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności-dzięki opiece Bożej przyrzeczonej mu w osobie św Piotra Apostoła posiada tą nieomylność ,jaką Boski Zbawiciel chciał wysposarzyć swój Kościół w definiowanie nauki wiary i moralności .Toteż takie definicje są niezmienne same z siebie a nie na
Tomasz
Brviarium Fidei Wybór Dotrynalnych wypowiedzi kościoła wyd Św Wojciech 1988XX Sobór Powszechny Watykański 1870r .Konstytucja Dogmatyczna o Kościele Chrystusowym.Rozdział IV Podaje definicje o nieomylności Papieżą
Tomasz
Credeo in Deum,Patem,omnioptentem,Creatorem celi terre .Et in Jesum Christe,Filium ejus unicum,Dominum nostrum:qui conceptus est de Spiritu Sancto natus est de Spiritu Sancto natus ex Maria Virgine,passus,et sub Pontio Pilatio,crucyficsus mortuos,st sepultus:decendit ad inferos;tertia die resulexit a mortuis;ascendit Dei Patris omnipotens :inde venturus est judicare est judicare vivos et mortuos.Credo in Spiritum Sanctum ,Sanctorum ,sanctam ,sanctam Ecclesiam catoholicam,Sanctorum comunionem,remisinem,pecatorum carinis resurrectionem ,vitam,aternam,Amen .Nie zmarnowałem czasu aby udowodnić że nie jestem heretykiem ani głoszę herezji.Który z błędów popełniłem historycyzm agnoscytyzm ewolucjonizm symbolizm Liberalizm ,immamentyzm ,egzystencjalizm,nestorianizm???A BEZPOSTAWSNE POSĄDZENIE O HEREZJE PUBLICZNIE ???/A CO TY ROBISZ W TYM KIERUNKU?/CZY BYŁEŚ U POSŁÓW PIS W TEJ SPRAWIE??
Rozczarowany
Tomasz, nikt nie każe zapewniać tym chrześcijankom luksusów, oczywiście że powinny mieć dach nad głową i wyżywienie porównywalne jak mają polscy biedni renciści, emeryci czy rodziny wielodzietne. Polskę stać na pomoc na takim poziomie. A nie pomagasz według swoich możliwości, bo gdyby tak było to byś NIE PROTESTOWAŁ. Milczenie nic cię nie kosztuje, nawet jest tańsze niż twój protest, bo nie zużywałbyś czasu i prądu na zawziętą walkę z Doktryną Kościoła. Sam nie chcesz pomagać - to nie pomagaj, to twoja prywatna odpowiedzialność przed Bogiem. Ale nie siej zgorszenia, przez publiczne namawianie innych do grzechu zaniedbania pomocy. Co do sądzenia, to ja ciebie nie sądzę, bo nie wydaję wyroku i nie wykonuję wyroku. Osądzi nas Bóg. Nie zmienia to faktu, że jako chrześcijanin mam obowiązek upominać grzeszników i wytykać błędy (Ez3,17-21, Mt18,15-17, Kpł19,17, Dn12,3, Ef5,11, 2Tm4,2), co tutaj czynię. A jeśli ja popełniam grzech i błędy, też masz prawo mnie upomnieć.
Tomasz
"NIE SĄDŹCIE A NIE BĘDZIECIE SĄDZENI"
Tomasz
W większości Polacy są nie zamożni renciści emeryci rodziny wielodzietne bezdomni ceny żywności najbardziej drożeją.BŁĄD konsumizmu popełniają ludzie opływający w luksusy członkowie Rządu Posłowie Senatorowie Radni i armia urzędników a nie zwykli obywatele.Pomaga się bliźniemu według możliwości pomagającego.A dlaczego Rząd i Politycy nic nie robią w tym kierunku.Błąd Kosumizmu jet popełniany ze zbytku to Bogaci kupują całymi wózkami żywność w Marketach która później ląduje w śmietniku co roku Kupją Telewizory plazmowe zmieniają samochody jak rękawiczki.Dlaczego Rząd nie robi nic w kwestii ich przyjęcia???Pomagam według moich możliwości.Nie jestem bezduszny nawet na ulicy jak bezdomny prosi mnie jedzenie to mu dam lub kupie.
Rozczarowany
Tomasz, ja właśnie krytykuję konsumizm który u ciebie objawia się argumentami ekonomicznymi PRZECIW pomocy bliźniemu, mimo że ci bliźni nie zagrażają dziedzictwu materialnemu i duchowemu. Ja nie chcę przyjmować muzułmanów, tylko chrześcijan, więc po co bijesz pianę na temat muzułmanów? Modlitwa za chrześcijan NIE ZWALNIA z uczynków miłosierdzia względem ciała, jeśli można ich dokonywać roztropnie i bez szkodzenia sobie - a taką właśnie pomoc proponuję. Uważając inaczej jesteś hipokrytą, a głosząc to publicznie siejesz zgorszenie. Św. Paweł głosi: "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze", Akwinata głosi: "bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie". A ty jawnie gardzisz ich poglądami. Odpowiedz jasno: czy masz jakieś katolickie argumenty przeciw czasowemu przyjęciu do Polski chrześcijanek prześladowanych w niemieckich obozach?
Tomasz
Natomiast walczę z liberalizmem tj liberalną wielokulturowością czyli multi-Kulti która to doprowadziła do zniszczenia państwa Europy Zachodniej.Krewni to wspólnota rodzinna czyli rodzice i rodzeństwo wspólnota państwowa to ogół obywateli zamieszkujących dane państwo wspólnota narodowa to naród zamieszkujący dane terytorium. wspólnota duchowa to Kościół Katolicki wspólnota wiernych to laikat.Kultura to język,obyczaje,Liberalizm to jest herezja potępiona przez Papieży.Wielokulturowość nic z pomocom bliźnim nie ma wspólnego,
Tomasz
W w cytowanych przeze dokumentach żadnych błędów historycyzmu agnoscytzmu immamenytzmu ewolucjonizmu,symbolizmu.konsumizmu ,liberalizmu nie popełniłem.
Tomasz
cd powinny czuwać nad poszanowniem prawa naturalnego,powierzającego przybysza opiece tych,którzy go przyjmują.Władze polityczne z uwagi na dobro wspólne,za które ponoszą odpowiedzialność mogą poddać prawo do emigracji różnym warunkom prawnym,zwłaszcza obowiązków względem kraju przyjmującego.Imigrant obowiązany jest z wdzięcznością szanować dziedzictwo materialne i duchowe kraju przyjmującego,być posłusznym jego prawom i wznosić swój wkład w jego wydatki.KKK WYD Pallotinum.Za wrogów państwa uważam wyznawców ALLACHA zamachowców ,morderców gwałcicieli złodziei przed nimi władze Polskie powinny zamknąć granice gdyż nie możliwości izolowania przestępców gdyż więzienia są przepełnine.Należy pomagać Bliźniemu w potrzebie według możliwości udzielającego pomocy jak tak właśnie postępuje.Obecnie pomagam Bliźnim prześladownym Chreścijanom modlitwą jest to pomoc duchowa jaką obecnie mogę ofiarować.
Tomasz
cd zstąpiony innym,doskonalszym innym zostaje odrzucony bez uświadomienia sobie jego ewentualnej trwałej wartości dla nas lub kogoś uboższego[...]Encykllika Papieża Jana Pawła II Centisijmus Annus 1 maja 1991r[...]1593 Dążenie do coraz lepszych warunków życia i coraz większej zamożności jest samo w sobie uzasadnione; trudno jednak nie podkreślić związanych z tym etapem obowiązków i niebezpieczeństw.W sposobie powstawania i określania nowych potrzeb zawsze wyraża mniej lub bardziej słuszna koncepcja człowieka i jego praedziwego dobra.Poprzez decyzje dotyczące produkcji i konsumpcji ujawnia się określona kultura jako ogólna koncepcja życia.To właśnie tutaj powstaje zjawisko konsumizmu[...]BREVIARIUM FIDEI Wybór Doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła wyd św Wojciech 2007 2241 Narody bogate są obowiązane przyjmować, o ile to możliwe obcokrajowców poszukujących bezpieczeństwa i środków do życia,które nie mogą znaleźć w kraju rodzinnym.Władze publiczne powinny czuwać nad pos
Tomasz
cd W konsekwencji,także dostęp do wielorakich rzczywistych dobrodziejstw,jakich w ostatnim czasie dostarczyły wiedza i technika,łącznie z informatyką,nie przynosi ze sobą wyzwolenia spod wszelkiego rodzaju zniewolenia.Przeciwnie,doświadczenie niedawnych lat uczy,że jeśli cała wielka masa zasobów i możliwości oddana do dyspozycji człowieka nie jest kierowana zmysłem moralnym i zorientownym na prawdziwe dobro rodzaju ludzkiego,łatwo obraca się przeciw człowiekowi -jako zniewolenie.[...]Nadrozwój,polegający na nadmiernej rozporządzalności wszelkiego typu dobrami materialnymi na korzyść niektórych warstw społecznych,łatwo przemienia ludzi w niewolników"posiadania" i natychmiastowego zadowolenia,nie widzących pewnego horyzontu,jak tylko mnożenie dóbr już posiadanych lub stale zastępowanie innymi jeszcze doskokonalszymi.Jak to tak zwana cywilizacja spożycia"spożycia"czyli konsumizm,który niesie ze sobą tyle "odpadków" i "rzeczy do wyrzucenia".Posiadany przedmiot,zstąpiony
Rozczarowany
Tomasz, gdy powtarzałem ci kolejny raz że należy pomóc chrześcijankom w niemieckich obozach, to pisałeś: "Nie należy pomagać wrogowi państwa mordercom." Nie moja wina że nie rozumiesz (albo udajesz że nie rozumiesz) prostego tekstu. Zapamiętaj: te osoby NIE SĄ wyklęte i NIE SĄ wrogami Państwa. Ja nie nawołuję do zaniedbania swoich, ja nawołuję do takiej pomocy która nie spowoduje zaniedbania swoich. Powołujesz się na Ga6,10: "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze". Jak widzisz, św. Paweł zaleca dokładnie to co ja: pomoc ZWŁASZCZA braciom W WIERZE, a nie braciom w kulturze, narodzie itd. jak błędnie tutaj głosisz. Dzięki że znowu argumentujesz na swoją niekorzyść. Modlitwa za chrześcijan NIE ZWALNIA z uczynków miłosierdzia względem ciała, jeśli można ich dokonywać roztropnie i bez szkodzenia sobie - a taką właśnie pomoc proponuję. Uważając inaczej jesteś hipokrytą, a głosząc to publicznie siejesz zgorszenie.
Tomasz
cd a troszczy się tylko o samo"istnienie"poszczególntch rzeczy.Dochodzi do tego rodzaj fałszywego"historycyzmu"ktory zwracając się wyłącznie do badania faktycznych kolei życia ludzkiego,w dziedzinie filozofii i dogmatycznych zasad podważa same podstawy prawdy same podstawy każdej prawdy,jak i bezwzględnego prawa.(...)Nie odrzucam przykaznia miłości bliźniego obecnie pomagam bliźnim będącym w potrzebie w sposób duchowy modląc się za prezśladownych Chreścijan.
Tomasz
545 Nic z pewnościa lepszego nie powinno być dla katolika jak zupełnie usunięcie schizmy i nieporozumień między cherześcijanami oraz to,aby chreześcijanie starali się zachować jedność jednego Ducha dzięki więzi jaką jest pokój"( Ef.4,3).Lecz żadną miarą nie można pozwolić by wierni i duchowni pod kierownictwem heretyków modlili się o jedność chreścijańską,co gorsza według intencji tak splamionej i zarażonej herezją.[...]List św Oficjum do Biskupów Anglii 16 września 1864 r Encyklika Papieża Piusa XII HUMANI GENERIS 12 sierpnia 1950 5 ptępienie historycyzmu 1063,Fałszywe poglądy takiego ewolucjonizmu,odrzucającego wszelką absllutną,bezwelędnie stałą i nieodmienną prawdę,utorowałay drogę nowej odmianie błędnej filozofii,która idąc w zawody z"idealizmem" "immamentyzmem"i"pragramatyzmem",przybrała miano "edzystencjalizmu "zaznaczając tym wyrazem że wcale nie dba o niezminną istotę prawdy,a trosc
Rozczarowany
O właśnie, wreszcie to dodałeś: papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności TYLKO WTEDY gdy się wypowiada w formule ex cathedra. Sam widzisz jak zniekształcałeś Doktrynę Kościoła pisząc poprzednio: "Papież jest nieomylny w sprawach wiary moralności". Uważaj na to co i jak piszesz, bo głosząc (nawet niechcący) błędne nauki, rozsiewasz zło zamiast dobra.
Tomasz
cd z wypadkiem,kiedy może coś dobrego uczynić poszczególnym ludziom.Miłość więc wymaga,by człowiek nie mogąc czynnie świadczyć dobrodziejstw jakiemuś człowiekowi,był jednak duchowo gotowy mu pomóc,gdy nadarzy się sposobność.Możemy jednak być dobroczynni dla wszystkich ludzi w ogólności,modląc się za chrześcijan i niechrześcijan/R.t.3.Wyklętym i wrogom Państwa należy odmówić dobrodziejstw,by odciągnąć ich od złych czynów.Należy jednak im w tym co jest konieczne do życia,ale w sposób właściwy,by nie umarli z głodu czy pragnienia lub z innego powodu ale zawsze z wymogami sprawiedliwości(...)Nie napisałem nigdy o Chreścijanach z Syrii że są mordercami i wrogami Państwa zacytowałem tylko fragment wypowiedzi Akwinaty dotyczący Dobroczynności.
Tomasz
cd daje do zrozumienia,że nadewszystko mamy miłować Boga.W nakazie miłowania bliźniego jak siebie bliźniego,jak siebie samego,na pierwszym miejscu siebie samego ponad miłowanie bliźniego.Podobnie nakaz wyrażony w I liście Jana(3,16)"powinniśmy oddać życie za braci",to jest życie cielesne,wskazuje,że powinniśmy bliźniego więcej niż własne ciało,a według św Pawła(1 Tym 5,8;Ga 6,10}spośród bliźnich bardziej winniśmy miłować ludzi lepszych i bardziej nam blisich(...)Zagadnienie 31 o dobroczynności Artykuł 2 Czy należy okazywać dobroczynność wszystkim ludziom ?(...)Skoro miłość rozciąga się na wszystkich ludzi,to także dobrocznność powinna obejmować wszystkich ludzi,ale zależnie od okoliczności miejsca i czasu,gdyż wszystkie czynności cnotliwe powinny uwzględniać właściwe okoliczności.R.t.1 Nie jesteśmy zdolni świadczyć dobro wszystkim ludziom każdemu z osobna,choć każdy może się spotkać z wypadkiem kiedy może coś dobrego uczynić poszczególnym
Tomasz
Nie napisałem nigdy że Chrześcijanki z Niemiec to mordercy i zbójcy.Nigdy nie nazwałem tak Chrześcijan,Wykazałem na podstawie poniżej przedstawionych dokumentów także wydanych do 1958 że nie jestem heretykiem polecam przysięgę antymodernistyczną którą składali Kapłani do roku 1958.Apel papieża w sprawie uchodźców jest polityczny Papież nie ogłosił żadnego dogmatu dotyczącego wiary i obyczajów.Zagadnienie 44 O przykazaniach miłości Artykul 8 Czy porządek i miłość podpada pod to przykazanie?(...)Sposób wymagany do natury uczynku cnotliwego,popada pod przykazanie dane odnośnie do uczynku owej cnoty.Otóż porządek miłości jest istotnym wymaganiem cnoty,gdyż chodzi do w nim o stosunek miłowania do umiłowanego przedmiotu(z 26 a 4 ad 1;a 7 a9).Jest więc rzeczą oczywistą,że porządek miłości winien podpadać pod to przykazanie.R.t.2.Pismo święte wyraża kolejność porządku w miłowaniu czterech rzeczy.Gdy bowiem nakazuje miłowanie Boga z całego serca,daje przez to do zrozumienia,
Tomasz
Katechizm Katolicki Kard Gasparii wyd Tede-um III O Składzie Apolstolskim. p .147 Kiedy Papież Korzysta z przywileju niomylności? O.Papież korzysta z przywileju osobistej nieomylności korzysta wówczs ,gdy przemawia ex cathrdra,to jest gdy jako pasterz i nauczyciel wszystkich chrześcijan określa naukę wiary i obyczajów,którą ma przyjąć cały Kościół .Sobór Watykański,Konst.Pastor aternus,rozd 4-Charyzmat nieomylności Jezus Chrystus Piotrowi i jego następcom na Stolicy papieskiej obiecał wyraźnie(ŁK 22,32)gdy powiedział do Szymona Piotra "Jam prosił za tobą,aby nie ustała wiara twoja ,a ty niekiedy nawróciwszy się,utwiedzaj braci twoich.
Rozczarowany
Tomasz, przykazanie miłości bliźniego to sprawy wiary, pomoc bliźniemu w potrzebie to sprawy moralności, a sam piszesz: "Papież jest nieomylny w sprawach wiary moralności". Więc się zdecyduj: albo sprzeciwiasz się poglądowi który wyznajesz (schizofrenia światopoglądowa?), albo głosisz pogląd w który sam nie wierzysz (hipokryzja światopoglądowa?). Tak, masz prawo grzeszyć (siać zgorszenie i samemu odmawiać udzielenia możliwej roztropnej pomocy bliźniemu) zgodnie z własnym sumieniem i wolną wolą, ale moim obowiązkiem jako katolika jest tobie uświadomić że grzeszysz nie podporządkowując się rozumnie Bogu. Odpowiadając na pytanie: popełniasz błąd odrzucając częściowo KKK2447 wobec chrześcijanek z obozów w Niemczech, a także odrzucając zalecenie Akwinaty: "bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie". Popełniasz też grzech oszczerstwa nazywając je "wrogami państwa i mordercami".
Tomasz
cd a o której mówił Apostoł "Widzę inny zakon w członkach sprzeciwiający się zakonowi umysłu mojego[Rz 7,23].Żywa Tradycja jest to sformułowanie nie precyzyjne.Tradycja Katolicka"Tak jak ją Kościół rozumiał przez wieki"Jaki błąd popełniłem który Dogmat odrzucam ?/
Tomasz
cd 22.Czcigodni,Bracia są ludzie o wybitnej wiedzy,którzy otwarcie głoszą,iż religia to najzszniejszy dar,jaki Bóg obdarzył ludzi;niemniej jednak tak wysoko cenią i wynoszą rozum,że nieroztropnie sądzą,iż należy go postawiać ponad religią.Dlatego według ich poglądu nauki teologiczne trzeba traktować na równi z filozoficznymi.Lecz nauki teologiczne opierają się na dogmatach wiary,nad które nie ma nic mocniejszego,nic bardziej stałego\'filozoficznie natomiast rozwijają się i naświetlają rozumem ludzkim...23 Przeto tego rodzaju zwolennicy albo raczej wielbiciele ludzkiego rozumu,którzy obierają go za przewodnika [w sprawach wiary}] i pod jego kierrownictwem spodziewają się osiągnąć wszelką pomyśślność,zapomieli o tym jak wielka i i bolesna rana została zadana naturze ludzkiej na skutek winy pierwszych rodziców,a mianowicie że i ciemności przysłoniły umysł i wola stała się skłonna do zła...Na tym właśnie polega owa ustawiczna walka[wewnętrzna]której i my doświadczamy ,
Tomasz
cd nie może wywnioskować ani udoskonalić.Żeby jednak rozum ludzki nie został oszukany i nie zbłądził,powinien pilnie zbadać fakt Bożego Objawienia,by się upewnić,że Bóg rzeczywiście przemówił i by -jak mądrze naucza Apostoł-"okazać Mu rozumne podporządkowanie się[Rz 12,1].Któż bowiem nie wie lub może nie,wiedzieć,że mówiącemu Bogu należy okazać pełną wiarę i że samemu rozumowi nic bardziej nie odpowiada jak mocne przylgnięcie do tego,co Bóg objawił,który ani sam nie myli,ani mylić omylić nie może?[...] Stąd to umysł ludzki,poznając jasno i otwarcie z tych najokazalszych dowodów i również najsilniejszych dowodów,że istnieje Bóg,wyznawca sprawca tejże wiary,nie może posuwać się dalej,lecz odrzuciwszy zupełnie jakiekolwiek trudności i wątpliwości powinien tejże wirze okazać całkowite podporządkowanie,ponieważ winien uważać za pewne,że to co wiara ludziom przedkłada do wierzenia i wykonania zostało przekazane przez Boga[...]Pius IX Mowa konstytorialna"Singulari qudam
Tomasz
cd Wybór Doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła BREVIARIUM FIDEI Wyd Św Wojciech 1988 Pius IX Encyklika:" Qui pluribus"1864 18[...]Zapewne z nie mniejszym podstępem,Czcigodni Bracia nieprzyjaciele Bożego Objawienia,chełpiąc się z w najwyższym stopniu z ludzkiego postępu,chcieli go z lekomyślnym i świętokradzkim zuchwalstwem wprowadzić do religii katolickiej,jak gdyby ta religia nie była dziełem Boga,ale ludzi,lub jakimś filozoficznym wymysłem,który w sposób ludzki można udoskonalać.Do nich to,tak nieszczęśliwie fantazjują,bardzo trafnie odnoszą słowa wypowiedziane przez Tertuliana pod adresem filozofów swego czasu,że "wymyślili chrześcijaństwo stoickie,platońskie i dialektyczne"[De praescript,haer PL-2,20].Tymczasem -ponieważ nasza święta religia nie jest wymysłem rozumu ludzkiego,lecz została objawiona ludziom przez najłaskawszego Boga -każdy powinien łatwo zrozumieć,że religia wszelką moc z powagi Boga przemawiającego[do człowieka] i żadną miarą miarą rozum ludzki nie
Tomasz
Papież jest nieomylny w sprawach wiary moralności.Należy słuchać wypowiedzi dostojników watykańskich m in Kard E R BURKE wypowiedzi Papieża można korygować tak bywało w Historii.W sprawie uchodźców nie jest doktrynalny.Kodeks Prawa Kanonicznego 1983 kan754.Wszszyscy wierni mają obowiązek zachowywać konstytucje i dekrety,która prawowita władza wydaje w celu predstawienia nauki i napiętnowania błędnych opinii.Odnosi się to ,w sposób sczególny do aktów wydanych przez Biskupa Rzymskiego lub Kolegium Biskupów,VATICANUM SECUNDUM nie był soborem doktrynalnym tylko duszpastreskim w jego dokumentach znajduje się liberalna trucizna pochodząca od wrogów Kościoła modernistów natomiast pozostałe Sobory były Dokrtynalne np Sobór Watykański Sobór Trydencki Sobór Latrański.Papiea apel czy wypowiedzi nie są doktrynalne dotyczące polityki emigracyjnej nie są wiążące dla wiernych świeckich w tym przypadku wierny postępuje zgodnie z własnym sumieniem i wolną wolą którą otrzymał od Stwó
Rozczarowany
No właśnie Tomasz, więc na jakiej podstawie odrzucasz część Depozytu Wiary, charyzmat prawdy którego efekt jest zawarty m.in. w zapisach KKK o roztropnej pomocy bliźniemu, poparty tezami św. Tomasza z Akwinu? Tym bardziej że jest wyjaśniany przez Biskupa Rzymu inaczej niż ty wyjaśniasz? Jakie masz prawo do podważania wyjaśnień Papieża? Sam powinieneś się zastosować do poleceń które cytujesz. Nie rozumiesz tego, czy udajesz że nie rozumiesz?
Tomasz
Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickego wyd Jedność Kielce 2005 16 Do kogo należy autentyczna interprtacja Depozytu Wiary? Zadanie autentycznego wyjśninia depozytu wiary powierzone zostało tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła to znaczy następcy Piotra ,Biskupowi Rzymu i biskupom pozostającym z nim w komunii.Do Urzędu Nauczycielskiego,który w przekazywniu słowa Bożego posiada pewny charyzmat prawdy,należy także zdefiniowanie dogmatów ,które są sformułowaniami prawd zawartych w Objawieniu,władza ta rozciąga się także na prawdy mające z objawieniem koniczny związek.
Rozczarowany
Tomasz, po wielu dyskusjach nie wykazałeś mi "nieznajomości Nauczycielskiego Kościoła" (cokolwiek masz na myśli używając tego dziwnego terminu). Ale przynajmniej dobrze że WRESZCIE przyznałeś się do pomyłki z użyciem terminu "apologeta islamu" w pierwszym twoim poście. I co, sam widzisz że z tego powodu korona z głowy ci nie spadła :)
Tomasz
Nie popadłem w obłęd walki ze samym sobą pierwotny sens zdania mial być taki Rzoczarowny kompromituje się nie znajomością Nauczycielskiego Kościoła.Apologeta obrońca Wiary Katolickiej przed błędami i wrogami czyli np Islamem modernistami nic obroną Islamu nie mający nic wspólnego Kapłan Katolicki nie morze być obrońcom Islamu .Apologetyka obrona wiary Katolickiej przed błędami i wrogami.Miałem na myśli .Ks Apologetę obrońcę wiary katolickiej nie "Apologeta terroryzmu".
Tomasz
CD z wszelkim współczesnym postępem i tak go obejmować,jak Kościół katolicki obejmuje wszystkie wieki i wszystkie narody i popiera wszelkie dobre pomysły,jak wspomaga rozwój wszelkich nauk,choćby śmiałych,byle prawdziwych,a nigdy ich się nie lęka[...]Należy jednak mądrą radą zachęcać do studiów tych spośród kleru,którzy odczuwają sZczególny pociąg i mają zdolności do tej lub owej dziedziny nauki i sztuki o ile nie są sprzeczne z ich powołaniem kapłańskim[...]
Tomasz
cd uznaniu wiernych pod kierownictwem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.Wszyscy są więc obowiązani unikać doktryn temu przeciwnych.575,[Głoszenie prawdy Bożej]Kapłan powinien współczesnym ludziom,bardzo spragnionym prawdy,podawać ją ze swobodną szczerością;chwiejnych i wątpiących na duchu powinien podnosić,umacniać,i doprowdzić do bezpiecznej przystani wiary katolickiej...Kapłan zatem,nawet wśród zajęć i trosk swego urzędu powinien,czcigodni bracia powtarzać,wedle sił i możności powtarzać przynajmniej ważniejsze nauki teologiczne i na podstawie tej wiedzy.ktorą nabył w seminarium,codziennie pogłębiać swe wykształcenie teologiczne,żeby mógł skuteczniej głosić słowo Boże i kierować duszami.Poza tym -jak się tego domaga godność jego stanu oraz celem pozyskania posłuchu i należytego poważania u ludu-winien przyswoić sobie,co niewątpliwie jego działalność duszpasterską uczyni skuteczniejszą, te wiadomości,które są wspólną własnością ludzi wykształconych.Ma być obeznany z
Tomasz
Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego wyd Jedność Kielce 2005 328.Jakie są skutki święceń prezbiteratu? Namszczenie Duchem Świętym naznacza prezbiterów szczególnym i niezatartym znamieniem i wskutek tego upodobnienia ich do Chrystusa Kapłana,tak iż mogą działać w osobie Chrystusa Głowy .Jako współpracownicy biskupa są wyświęcani aby głosić Ewangelie,sprawować kult Boży ,zwłaszcza Eucharystię,skąd czerpie ich moc cała ich posługa i być pasterzami wiernych,[...]Wybór dokrtynalnych wypowiedzi kościoła Breviarium Fidei wyd Św Wojciech 1988 Kodeks Prawa Kanonicznego 73 .Kan 750-wiarą boską i katolicką należy wierzyć w to,wszystko co jest zawarte w słowie Bożym,pisanym lub przekazanym w jednym depozycie wiary powierzonemu Kościołowi i co równocześnie,jako przez Boga objawione ,podaje do wierzenia Nauczycielski Urząd Kościoła czy to w uroczystym orzeczeniu,czy też w zwyczajnym i powszechnym nauczaniu,co mianowicie ujawnia się we wspólnym uznaniu wiernych pod
Rozczarowany
Tak jak przypuszczałem, Tomasz dalej gra swoją rolę niemądrego, który nawet nie wie że apologeta islamu to ten co broni islamu, a nie ten co krytykuje islam. Napisał przecież w tym wątku: "Kazimierz Ks Pges jest apologetą Islamu". Także co chwilę zmienia zdanie, wcześniej napisał: "Rozczarowany kompromituje się znajomością Urzędu Nauczycielskiego Kościoła", a teraz sam sobie zaprzecza pisząc: "rozczarowny się kompromituje nie znajomością Urzędu Nauczycielskiego Kościoła". Czyżby Tomasz popadł w obłęd walki z samym sobą? :)
Tomasz
cd są bezpieczni u racjonalistów są znani,jakby walczący pod jednym z nimi sztandarem,chlubią się bowiem z pochwały ,którą odrzucił by prawdziwy Katolik,podczas gdy oni się ciszą i przeciwstawiają je naganom Kościoła.Zobaczmy jednak,jak któryś z nich tę swoją apologetykę tworzy.Cel,który chce osiągnąć jest ten,aby człowieka nie mającego dotąd wiary doprowadzić do tego,żeby w katolickiej religii osiągnął te doświadczenia,które według modernistow,są jedyną podstawą wiary.Prowadzi do tego celu dwojaka droga:jedna obiektywna,druga subiektywna.Pierewsza wychodzi z agnostycyzmu i do tego zmierza,żeby dowieść istnienia w każdej religii,zwłaszcza katolickiej,tej siły żywotnej,ktora każdemu psychologowi i historykowi o zdrowy rozumie myśl że w historii w danej religii kryje coś niepoznawalnego.[...]
Tomasz
cd wielka Tradycja wyraża się stosownie do różnych miejsc i różnych czasów .W jej świetle mogą one być podtrzywane modyfikowne lub nawet odrzucane pod przewodnictwem Urzędu Nauczycieskiego Kościoła.KKK WYD Pallotinum Breviarium Fidei Wybór Doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła WYD Św Wojciech 1988 84 Przejdźmy jednak do apologetyki.U modernistów dwojako zależy ona od filozofii.Najpierw ubocznie,posługując się historią,na rozkaz filozofii napisaną to że zapożycza dogmaty i sądy.Stąd to rozpowszechnione w szkole modernistów zalecane,że nowa apologetyka ma rostrzygać spory religijne przez i psychologiczne badania.Dlatego apologeci moderniści zaczynają swoją pracę od uwagi skierowanej do racjonalistów,że nie broniąc za pomocą Ksiąg Świętych ani dzieł używanych powszechnie w Kościele,a napisanych według dawnej metody,lecz na podstawie historii realnej,pojętej według nowych przepisów i nowej metody[...]Co zaś dotyczy wyznania owej szczerości czują się bezpieczni:już u racjo
Tomasz
To rozczarowny nie wie co to jest apologeta to jest obrońca wiary Katolickiej przed wrogami i błędami .Apologetyka to obrona wiary przed wrogami i błędami. JEST NAPISANE KRYTYK I BADACZ ISLAMU APOLOGETA CZYLI OBROŃCA WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ PRZED WROGAMI I BŁĘDAMI.To rozczarowny się kompromituje nie znajomością Urzędu Nauczycielskiego Kościoła czyli nie posiada dostaecznej wiedzy.III Interpretacja i tradycje eklezjalne 83.Tradycja apostolska,o której mówimy,pochodzi od Apostołów i przekazuje to,co oni otrzymali z nauczania i przykładu Jezusa,oraz to,czego nauczał ich Duch Święty .Pierwsze pokolenie chrześcijan nie miało spisanego jeszcze Nowego Testamentu;sam Nowy Testament poświadcza proces żywej Tradycji.Od Tradycji Apostolskiej należy odróżnić "tradycje"teologiczne dyscyplinarne,liturgiczne i pobożnościowe,jakie uformowały się w ciągu wieków w Kościołach lokalnych.Stanowią one szczególne formy,przez Które wielka Tradycja wyraża się stosownie do różnych miejsc
Rozczarowany
O proszę, więc Tomasz nie tylko uznaje prawowiernego księdza katolickiego za apologetę islamu, ale dostarcza kolejny dowód na to że gra tutaj rolę głupka. Właśnie napisał: "Rozczarowany kompromituje się znajomością Urzędu Nauczycielskiego Kościoła." A od kiedy to posiadanie wiedzy jest kompromitacją??? Kompromitacją jest za to postawa Tomasza, który udaje tutaj głupka nie rozumiejącego co pisze. Po co to robi? Wygląda na to że po to by, podszywając się pod katolików, kompromitować katolicyzm. Dodatkowo, popada w absurd uważając że herezją jest... mój atak na jego grę :)
Tomasz
Jest napisane wyraźnie apologeta, badacz i krytyk Islamu .Apologetyka zajmuje się obroną wiary Katolickiej a nie islamu. Polecam Apologetykę Podręczną Ks Bartynowski si WYD Tede-um inne książki z tej dziedziny.
Tomasz
Miało być to rozczarowny kompromituje się nieznajomości a Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.
Tomasz
To rozczarowany na forum atakuje bezpodstawnie o herezje nazywając herytkami,Rozczarowany kompromituje się znajomością Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.Papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności,.Papież apelował o przyjęcie uchodźców.Wypowiedzi Papieża można korygować tak bywało w historii.To rozczarrowny wielokrotnie udowodnił że nie rozumie przytaczanych Dokumentów Kościoła.
Rozczarowany
@Kazimierz: Proszę się nie przejmować Tomaszem, on wiele razy udowodnił że nie rozumie czytanego tekstu, albo że musi coś napisać by skompromitować wizerunek katolika.
wars
Sytuacja rozwija się zgodnie z planem - obalono rządy na Bliskim Wschodzie rękami "krzyżowców", sprowadzono wściekłych i roszczeniowo nastawionych młodych ludzi do Europy, a rękami lewaków niszczone jest wszystko co chrześcijańskie, cenzura i kary dla tych którzy nie chcą dać się zdominować pod hasłem "przestępstw z nienawiści", a potem spowodować konflikt chrześcijańsko-muzułmański tym razem na terenie Europy i wtedy wprowadzić już całkowity zamordyzm. Socjaliści, lewacy czy "liberały bez kapitałów" to tylko wykonawcy choć niektórzy z nich stoją na świeczniku, ale to nie oni pociągają za sznurki. Dobrze to było widać podczas uroczystości "ku czci ofiar" w Charlie Hebdo gdy premierowi Francji (do którego ksiądz napisał list, a który jak określił to były szef MSZ Francji jest pod wpływem żydowskiej żony) w obecności prezydenta Francji żydowscy ochroniarze wykręcali ręce...Brak reakcji i cisza w związku z tą sprawą w "wolnych europejskich mediach" jest znamienna.
Kazimierz
Tomasz: Pisanie, że "Ks Pges jest apologetą Islamu broni Kościół Rzymsko-Katolicki", jest bez sensu, gdyż "apologeta znaczy" obrońca. Jaki sens miałoby zdanie "Ks. Pages jest obrońcą islamu broni Kościoła Rzymsko-katolickiego"? W artykule pisze, że ks. Pages jest "apologetą islamu". Apologeta to znaczy obrońca, a ks. Pages NIE jest żadnym obrońcą islamu. Słowo jest więc błędnie użyte.
bjs
Zastanawia mnie jaki cel mają Ci socjaliści. Być może liczą na to że chrześcijanie z islamistami się nawzajem powyrzynają, a oni będą mogli w końcu utworzyć państwo totalitarne złożone z homo-sovieticus.
nowik
Francja spłynie z wodą podczas 3 wojny światowej. Kara Boża przybliża się wielkimi krokami.
xdc
u nas moze byc tak samo.
Filip
Francja nie chciała dokonać intronizacji NSPJ i dziś pogrąża się w szaleńczej autodestrukcji. Oby Polska wyciągnęła wnioski z jej marnego losu.
Tomasz
Kazimierz Ks Pges jest apologetą Islamu broni Kościół Rzymsko-Katolicki.Polecam książkę apologetyka podręczna Ks Bartynowski wyd Tede-um Warszawa.
Kazimierz
Ks. Pages nie jest na szczęście apologetą islamu. Zob. znaczenie tego słowa: http://sjp.pwn.pl/sjp/apologeta;2440963.html
wmo
Zanim Francja skończy tak, jak na to zasługuje za swoje postępowanie, należałoby w Polsce udzielić azylu księdzu, który jest prześladowany ...
PK
Liberte, egalite et luminarite
Predator
Super, czyli jak Francuzom ta religia odpowiada. To czemu nie. Powodzenia! !!!
Leo
+
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.