DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Słowo „homoseksualizm” zakazane. TVP zablokowało antygenderowy spot „Naszego Dziennika”

Data publikacji: 2017-05-19 08:00
Data aktualizacji: 2017-05-19 08:13:00
Słowo „homoseksualizm” zakazane. TVP zablokowało antygenderowy spot „Naszego Dziennika”
fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM

Przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną – tak TVP uzasadniła odmowę publikacji spotu reklamowego „Naszemu Dziennikowi”. Reklamowany numer traktuje o uderzającej w małżeństwo i rodzinę ideologii gender, jaka wkracza do szkół. Jak się okazało, są to treści dyskryminacyjne!


Jak zapowiada redakcja „Naszego Dziennika”, reklamowany weekendowy magazyn będzie poświęcony problemowi wkraczającej do polskich szkół ideologii gender: „Przeczytamy w nim m.in. artykuły odnoszące się do szerzenia uderzającej w małżeństwo i rodzinę ideologii gender w polskich szkołach. Redakcja szczególnie stara się uwrażliwić rodziców na to niepokojące zjawisko, występujące często w szatach tolerancji”.

 

Magazyn na antenie TVP miał reklamować spot, ale został zablokowany. Poszło o słowo „homoseksualizm”. „Choć reklama nie niosła ze sobą żadnych zdań ocennych wobec homoseksualizmu, odpowiedź była odmowna” – relacjonuje „ND”. Telewizja Polska powołała się na zapisy ustawy o radiofonii i telewizji, które mówią, że „przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną”. Takie uzasadnienie odmowy emisji spotu przekazano dziennikowi.

 

Stanowisko TVP nie zmieniło się też, gdy wyrażenie: „Gender w szkołach. Pod przykrywką równości Twoje dziecko słucha o homoseksualizmie” zostało poprawione na: „Twoje dziecko słucha nieprawdy o homoseksualizmie”. TVP uznała, że wskazywanie na to, jak „sprawdzić szkołę” – co podpowiada „ND” w reklamowanym magazynie, to nawoływanie do „niewłaściwych zachowań nakierowanych na orientację seksualną”.

 

By spot mógł się ukazać, musiał zostać całkowicie zmodyfikowany, przy okazji TVP zasugerowało rezygnację także z wyrażenia „gender w szkołach”. Dopiero nowa wersja reklamy – omijająca „słowa miny” – została zaakceptowana przez Biuro Reklamy TVP. Klip odwołuje się do twórczości Adama Mickiewicza: „Ha! Rzekł Maciej, słyszałem, widzę, co się dzieje! Ale, Panie, dwóch orłów razem się nie gnieździ!” i namawia: „Kochajmy się, ale po Bożemu”.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
gej katolik
Jak przystało na portal chrześcijański miłość az sie wylewa z komentarzy :) ciekawe ilu z komentujacych wysililo sie żeby poznać geja albo lesbijke i okazać katechizmowy szacunek. Wiadomo katwiej siedzieć w kapciach i czerpać wiedze z pch24. A Pan Jezus chyba robił dokładnie odwrotnie - vide Zacheusz.
Megi
Deformacja płciowości,zaczyna się od wynaturzania psychiki i duchowości Cz po to,by zniszczyć OBRAZ BOGA w Cz.uczynić M/K HOMO NIEWIADOMO, a skoro nie wiesz KIM JESTEŚ więc możesz próbować,eksperymentować,żyć w preferencji seksualnej w jakiej ci się podoba w zależności od pożądliwości,bo bycie dziewczynką albo chłopcem jest UŁUDĄ zacofanego ciemnogrodu,który ogranicza oświeconego ideologią z piekła rodem człowieka jakąś płciowością ty MOŻESZ BYĆ TYM KIM CHCESZ, NIE TYM KIM JESTEŚ oczywiście zgodnie z perwersją na którą masz ochotę,bo w edukacji genderyzmu zboczenie nie jest deformacją porządku naturyPN.wg eduk.HOMO Jest zdrową orientacjąS i sojusznicy diabelsiej ideologii nie mogąc zmienić Bożego dzieła stworzenia płciowości MiK posługują się GENDER by otumanić i upodlić człowieka.Zniszczyć morale w Cz.-poczucie warości wynikającej z GODNOŚCI bycia M/K.A że Dzieci z natury są ciekawskie,dlatego zagrożenie ed.genderyzmu jest niebezpieczna. Wynaturza osobowość i tożsam
Michu.
Kościół szanuje homoseksualistów i lesbijki. Jednak nie może akceptować homopropagandy i np adopcji dzieci przez kochających inaczej. Mniejszości seksualne muszą zrozumieć że ich zachowanie nie jest norma społeczną i nie może być entuzjazmu dla takich związków. Jest tolerancja nie dzieje im sie żadna krzywda, więc nie mają powodów do narzekań.
Megi
cd.homo wynaturza PN źródłem,którego jt ABSOLUTNY,WIECZNY I POWSZECHNY PORZĄDEK NATURY USTANOWIONY PRZEZ STWÓRPrawo naturalne jest więc prawem rozumnym i powszechnym które"STWÓRCA WYRYŁ GŁĘBOKO W SERCU CZŁOWIEKA"Tomasz z Akwinu uzasadnia,że rozum ludzki poznając porządek natury poznaje piękno i mądrość BOGA w JEGO dziełach stworzenia,a że prawo naturalne jest prawem rozumnym ,więc duch tego świata zaczął DESTRUKCJĘ stworzonego przez Boga "porzadku natury"od ROZUMU człowieka...Robi to genialnie,za pomocą ogłupiającej psychologi,która perwersję uczyniła normą,gorszące bajki i filmy znikąd się nie wzięły są B.skuteczne w ogłupianiu szczególnie dzieci. Demoralizacja gender jest inteligentna i perfidna,posługuje się sprawdzoną pedagogią wykorzystywania uczuć i emocji dziecka,którego karmi się KŁAMSTWEM nie ważne czy jesteś D/CH MOŻESZ BYĆ KIM CHCESZ.Wynaturzenie tożsamościS zaczyna się od deformacji płciowości człowieka by zniszczyć BOŻE DZIEŁO STWORZENIA uczynić z M/K HO
językarz
Należy używać słowa "pederastia".
Johnny
Przecież to jawna i bezczelna cenzura. Ciąg dalszy PRLu.
Rob
Czego spodziewać się po człowieku niewiernym rodzinie? Brak odpowiedzialności niesie ze sobą kolejne skutki...
Megi
Proszę sprawdzić co PiS zrobił z ustawą antyprzemocową zatwierdzoną w 2015 przez Sejm i podpisaną przez Komorowskiego. ..NIC...feministki i pederastwo proszę zauważyc siedzą CICHO...bo w Polskiej szkole dzieci będą edukowane w oparciu o wynaturzone programy gender w duchu oczywiście tolerancji i akceptacji praw homo, którzy jak wiemy swoją perwersję dzięki WHO w diabelskim świecie usankcjonowali. Dzisiaj sodomię nazywa się zdrową ORIENT.S homosie w Polsce którym w majestacie obowiązującej ustawy antyprzemocowej od 2015 przysługuje prawo dostępu do Ed włażą doSz.Proszę zauważyć, ze słownictwa eliminuje się już pojęcie homoseksualizmu i heteroseksualizmu zastępuje je MONSTRUM ZWIĄZEK dwupłciowy ijednopłciowy.Z samej formy pojęć wynika jednoznacznie szczególnie mając na uwadze kształtującą się osobowośc i tożsamość seksualną dziecka,że zrównanie zboczenia s. z naturalną orientacją s.nie tylko ogłupia ale uczy zboczenia, przez wynaturzenie PRAWA NATURALNEGO,ustanowionego przez
odszkodowania
@Irrec rewelacyjnie to ujęłaś/ująłeś, pytanie tylko czy takie argumenty są przyswajalne przez tych chorych zagubionych ludzi. Nie potępiam ludzi lecz ich grzech, który jest tym bardziej cięższy im bardziej świadomie w nim tkwią. Modlę się za nich wszystkich, aby bynajmniej zaprzestali homopropagandy i występowania przeciwko naturze. A jeżeli już w tym chcą nadal trwać to niech nie narzucają swojej nieobyczajowowści innym.
Irrec
Homoseksualizm to nie orientacja tylko dezorientacja. Ci ludzie są zagubieni. Do wszystkich, którzy się zagubili w swojej seksualności. Gdyby Wasi rodzice tak żyli jak Wy, zadali prawa do takiego zycia, nie było by Was. Przemyslcie to...
49
Przecież homoseksualizm nie jest żadną orientacja seksualną tylko dewiacją. Orientacja seksualna jest tylko jedna, cała reszta to zboczenia.
Michu.
Tu chodziło, że "Twoje dziecko słucha nieprawdy o honoseksualizmie". Nie chcieli puścić tego zwrotu bo PiS włada szkołą, to źle by wygladało. Swoją drogą nie wiem jak teraz jest, może dobra zmiana coś wyprostowała w tej materii, aż nie chce mi sie wierzyć, że w szkolach promuje sie gender.
pytanie
czy chodzi o państwową TVP? cenzura? to może pogonić tych błaznów bo ewidentnie się nie sprawdzili na stanowiskach w publicznej telewizji...i psują wizerunek rządowi?
kribac
PiS to fałszywcy
protest
Chcę aby wrócił stary porządek i słowa znaczyły to, co mają znaczyć.Złodziejstwo ma być złodziejstwem,nałogowiec nałogowcem,pederasta pederastą a homoseksualizm homoseksualizmem.Dość już tej chorej poprawności!Do niczego to nie prowadzi tylko do zdziczenia obyczajów i zaniku kultury osobistej.Relatywizacja pojęć i zachowań niszczy całe społeczeństwa.Co widać,słychać i czuć,że powtórzę za klasykiem.
zniesmaczony
Homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym - VI Przykazanie Boże. Za popełnianie tego obrzydliwego grzechu i tkwienie w nim idzie się do piekła. Za propagowanie go - także.
Hmmm
Skoro nie można "homoseksualizm" to może lepiej pederastia albo sodomia?
Stefan
Wybrnęli bardzo dowcipnie z tym Mickiewiczem, choć przekaz nie wszyscy załapią. Te zmagania z niby odwojowaną już, "naszą" TVP, przypominają jako żywo zabawę w ciuciubabkę w cenzurą w czasach PRL. Po raz kolejny okazuje się, że PiS-owcy to socjaliści, tyle że chodzący do kościoła, bo wobec nich nie zaryzykowałbym twierdzenia, że "wierzący". Z Panem Bogiem.
hehehe
To użycie słowa "homoseksualizm" dyskryminuje? Noooo, TVP pojechała po homoseksualistach. Lewactwo zjada własny ogon.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.