DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Skończmy z tą Polską. Niechże już ta Polska zdechnie - nawołuje publicysta „Newsweeka”

Data publikacji: 2016-01-06 13:00
Data aktualizacji: 2016-01-06 13:09:00
Skończmy z tą Polską. Niechże już ta Polska zdechnie - nawołuje publicysta „Newsweeka”
fot. Adam Chelstowki/FORUM

Frustracja i nieumiejętność pogodzenia się z wyborczym werdyktem Polaków pcha lewicowo-liberalnych publicystów do wygłaszania coraz ostrzejszych apelów. Dawid Karpiuk, dziennikarz działu kultura „Newsweeka” tak nienawidzi Polski rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, że proponuje likwidację naszej Ojczyzny w obecnym kształcie.

 

Na początku swojego pełnego emocji tekstu Karpiuk postanowił udowodnić swoją głęboką antysystemowość poprzez wyznanie, że żyje z dziewczyną bez ślubu, nie je mięsa, jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką. Po takiej rekomendacji czytelnicy liberalnych mediów z pewnością uznają dziennikarza „Newsweeka” za godny uwagi autorytet moralny, osobę kompetentną do składania propozycji... likwidacji Polski rządzonej przez PiS.

 

„To Polską tłumaczą się zwyrodnialcy, którzy biją cudzoziemców na ulicach polskich miast, albo urządzają palenie Żyda na wrocławskim rynku. Z Polską w sercach maszerują ulicami miast szowiniści, faszyści i zadymiarze. Ta Polska nie ma nic wspólnego z Polską jej prawdziwych bohaterów. Może więc czas z tej Polski zrezygnować? Chociaż na chwilę” - stwierdził w swoim tekście Dawid Karpiuk, który, jak widać, ma z Ojczyzną wiele przykrych skojarzeń.

 

„Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski” - zdradził swoje marzenie publicysta pisma redagowanego przez Tomasza Lisa.

 

Później rozpoczął wyliczankę przewin Prawa i Sprawiedliwości, do których, w opinii Karpiuka, należy m.in. to, że krytykujący WOŚP poseł Stanisław Pięta ma mniejsze zasługi na polu charytatywności niż Jerzy Owsiak i co więcej - jako poseł otrzymuje pensję z budżetu. Zdaniem dziennikarza „Newsweeka” działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nic Skarb Państwa nie kosztuje. Oberwało się również prof. Krystynie Pawłowicz, ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 

„Najlepiej z Polski żyje oczywiście prezes Kaczyński, człowiek trudniący się polskością całe swoje dorosłe życie. Nie podejmę się wyliczenia ile kosztuje Polskę prezes Kaczyński, bo zdaje się, że najbardziej spektakularne momenty kariery prezesa jeszcze przed nami, a za każdy z nich przyjdzie nam słono zapłacić” - ocenił Karpiuk, który zdaje się nie wiedzieć, że lider Prawa i Sprawiedliwości dobrowolnie nie pobiera emerytury. „Życie z Polski” polityków głównego nurtu dziennikarzowi nie przeszkadza.

 

 

 

Źródło: opinie.newsweek.pl

MWł
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Obywatel
Witamy w sredniowieczu!!!!
Taki sobie czlowiek
Przepraszam,czy fakt ze ktos ma rodzicow niekatolikow czy niejedzenie miesa,ma byc yznacznikiem moralnosci?to my zyjemy w panstwie koscielnym?
Obywatel
No prosze,doceniamy odwage!a mail "kulka w leb"do prokuratury!
Profesor
Szanowna Redakcja nie zrozumiala zupenie tekstu tego artykulu,wiece obiektywizmu prosimy!
Obywatel
Zamiesciliscie zdjecie Kaczynskiego,to moze przy okazji zamiesccie oficjalne przeprosiny prezesa ,ktory obrazil polowe Polakow,wyzywajac ich od gestapo,komuchow i zlodziei.ciekawe czy to zamiescicie?;-)
Lagodny czlowiek
Nagonka na tego dziennikarza jest juz szeroko komentowana,wiec moze zdejmijcie juz ten artykul,nie napedzajcie tej ninawisci.
Prawdziwa chrzescijanka
Czy "gdzie se nasi kochani lysi bojowkarze "jest zgodne zPanstwa regulaminem?
Rozczarowany
@Lekarz: problem niskiego poziomu intelektualnego nie dotyczy tylko Polaków. Jest to ogólnoświatowy mankament demokracji, gdzie głupsza sterowana większość narzuca głupią władzę samodzielnie myślącej mniejszości. Dlatego dużo lepsza od demokracji jest dyktatura/monarchia, oczywiście tylko wtedy gdy władca posiada wysoki poziom intelektualno-moralny.
Lekarz
Martwi mnie bardzo poziom intelektualny naszego "mądrego narodu". Demokracja jest tym lepsza im większy w narodzie iloraz inteligencji, może trzeba by przebadać naszych rodaków a szczególnie rządzących aby zapobiec nieszczęściu.
gosc
Czyż to nie owa nienawiści ? i w dodatku w stosunku do całego państwa i narodu, bo przeciez ci ktorzy sie z tym nie zgadzaja odbieraja to jako atak na siebie, mamy chyba stosowna ustawę, więc pytaam sie gdzie są prokuratorzy wyznaczeni do ścigania takich przestępstw a poza tym wyeliminować niemiecki rynek wydawniczy z terenu Polski , sa ku temu podstawy prawne ale solidarność Polaków może na tym odcinku zrobic więcej niz prawo : wystarczy zbojkotować ten rynek i sami zwiną się w tydzien włączając w to żydowska gazete dla Polaków czyli GW oto co proponuje Max Kolonko
Polak-USA
Ja sie pytam gdzie sa nasi "kochani" lysi bojowkarze?
Karkar
A ja mam nadzieje, ze kiedys nie bedzie Karpiuka. Im szybciej tym lepiej.
Rozczarowany
Stormer, więc uważasz że Polska jako całość nie może być silna, ale jako rozbita będzie silna? Zaiste, masz trochę racji. Niewątpliwie. Antypolskiej racji wrogiej nacji ;)
Jacek
Za takie wypowiedzi to tylko kulka się należy.
Rob Veggett
Choć nie cierpię PO, to nie lubię też tego, iż śp. Lech Kaczyński reaktywował żydowską sektę B\'nai B\'rith, którą prezydent Ignacy Mościcki kiedyś dawno kazał kategorycznie rozwiązać i jej nigdy nie reaktywować. Poza tym również podpisał Traktat Lisboński, którym teraz straszą nas Niemcy.
Rob Veggett
Właśnie przez takich pseudo-Polaków Polska zawsze cierpiała.
Stormer
Ma facet trochę racji. Niewątpliwie. Ale niektóre rzeczy przejaskrawił. Polska dopiero będzie silna kiedy stanie się federacją silnych regionów a nie centralnie zarządzaną polityczną amebą jak teraz.
No i zidiociał człowiek z powodu braku białka zwierzęcego w menu. Kolejny któremu odbiło od nadmiaru warzyw.
NickCave
Wczoraj to czytalem, rowniez bylem ziesmaczony :( Wszystko ładnie pięknie - tylko dlaczego przy artykule umiesciliscie zdjecie Kaczynskiego , a nie Lisa czy innego Kraski ? Takie zagranie powoduje u odbiorcy skojarzenie fatalnej wypowiedzi z osobą JK ?
nieodnasawiający
MAM PROPOZYCJĘ `````````````` c.d.jak po niżej Natomiast niszczą dobre imię Polski za granicą!znalazłam fb.POPIERAM TĄ PROPOZYCJĘ I PODPISZĘ !
Teresa
Oczywiście, że powinny być kary za takie wypowiedzi, tylko przez ostatnie 8 lat tak się przyjęło, że wolnośc im sie myli z samowola i myslą, że mozna tak.
nieodnasawiający
MAM PROPOZYCJĘ c.d.jak poniżej Natomiast niszczą dobre imię Polski za granicą!znalazłam fb.POPIERAM TĄ PROPOZYCJĘ I PODPISZĘ !
nieodnasawiający
MAM PROPOZYCJĘ By sejm uchwalił ustawę o odbieraniu dotacji dla partii , które nie pracują na rzecz i dla dobra Polski. Nie współpracują z partią rządzącą , a posłowie i kluby tych partii nie składają konstruktywnych projektów ustaw i nie uczestniczą w pracach projektów rządowych. Zwłaszcza zaś , gdy działają na niekorzyść własnego narodu . Oczerniają i donoszą do obcych mediów i nie pracują w parlamencie europejskim dla dobra Polski . Natomiast wnoszą skargi na własną ojczyznę. Partie . które osiągnęły 3 % próg w wyborach są opłacane i utrzymują się z publicznych pieniędzy , a więc każdego z nas płacącego podatki Polacy oznajmiają ,że nie będą utrzymywać nierobów, nieudaczników, a zwłaszcza zdrajców Polski . Zwracamy się do Pana Marszałka Sejmu RP o rozważenie takiej obywatelskiej inicjatywy , a jednocześnie zażalenia na takie partie , jak PO , PSL i Nowoczesna . Które w V III Kadencji Sejmu nie wykazują się pozytywnie w pracach legislacyjnych sejmu . Natomiast niszczą
Ukarać go z całą surowoscia i bez żadnych ulg
pit
Wara od Polski i Polaków jeśli nie podoba się w Polsce droga otwarta na zachód.Anty Polska Gazeta nienawidząca Polaków.
wwm
@Polak "(...) choćby finał WOSP i facet, który ma szczere intencje pomocy, robi to, mobilizuje ludzi do fajnej inicjatywy, szuka sponsorów i charuje jak wół (....)". Pan raczy żartować - panie Polak. Niejaki O. robi publiczność w konia i dobrze z tego żyje (przy okazji: w języku polskim nie ma słowa "charować" - jest słowo harować). "Pamiętajcie, że prawda jest zawsze gdzieś po środku". Prawda leży tam, gdzie leży - panie Polak. Niekoniecznie pośrodku. Ma Pan, panie Polak, problemy z logiką - i z ortografią ("charuje", "po środku"). "Człowiek ma mózg - mocne narzędzie (...)". Czasem mocne - a czasem słabe, panie Polak.
Rozczarowany
@Polak: "Pamiętajcie, że prawda jest zawsze gdzieś po środku" - czyli uważasz że jeśli ja twierdzę 2+2=4, a ktoś twierdzi 2+2=10, to prawdą jest że wynik 2+2 wynosi coś tak około 7? No i sam na własnym przykładzie możesz dostrzec że posiadanie mózgu nie gwarantuje sensowności wypowiedzi, więc może zanim zaczniesz krytykować innych, to weź się za poprawę poziomu swojego komentowania? :)
goral
jak PO kiedyś zrobiło. ZROBIĆ MU NALOT O 6RANO I ARESZTOWAC
Rozczarowany
"Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur" - czyli ma nadzieję że kiedyś nie będzie w Polsce Karpiuków uprzedzonych do kultury chrześcijańskiej?
Maggi
Te komentarze mówią same za siebie ...popierajmy dalej nasz wybór w postaci tego rzadu ! Jest wielu młodych , mądrych ludzi, którym taki Dawid Karpiuk moze .... Nasz rząd wie co robi i wara im przeszkadzać !
Leo
{Na początku swojego pełnego emocji tekstu Karpiuk postanowił udowodnić swoją głęboką antysystemowość poprzez wyznanie, że żyje z dziewczyną bez ślubu, nie je mięsa, jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką.} Piękna definicja nawiasu społecznego. Tylko że nawias wziął górę nad Narodem.
Polak
Mały apel do czytelników. Może faktycznie artykuł przesadzony -czytałem w newsweeku. jest raczej manifestem. Oddaje raczej nastrój jaki ostatnio ja sam mam obserwując trochę to wszystko z boku. Bardzo dużo czytam wypowiedzi na temat polityki - Głównie komentarze. Co się z ludźmi dzieje? Nawoływania do przemocy, rasistowskie, ksenofobiczne, homofobiczne wyzwiska. choćby finał WOSP i facet, który ma szczere intencje pomocy, robi to, mobilizuje ludzi do fajnej inicjatywy, szuka sponsorów i charuje jak wół - obrywa najbardziej. Politycy z każdej strony manipulują masą poprzez przekazywanie informacji przedstawiając pomysły innych jako skrajne. Pamiętajcie, że prawda jest zawsze gdzieś po środku. Taka nasza cecha: Jak już wybrałem to na pewno się nie pomyliłem i będe tego bronić! jak zabraknie mi argumentów to będe oczerniał innych i stane się agresywny. O to chodzi? Podziały? Człowiek ma mózg - mocne narzędzie - niech robi co chce ale niech nie krzywdzi innych!
Sawa
Jak to się stało - ojciec prawosławny, protestantka matka - a synuś D.Karpiuk - lewak?????? Nic dziwnego, że tacy potrzebują Unijnej flagi, żeby wiedzieli, że Polska jest w Europie.
DM
@ Tiberias Za podobne igraszki w powaznych demokracjach (takich jak USA powaznych?) grozi dozywocie? Chce byc grzeczna, zatem zapytam tylko: "Czy aby dobrze sie Pan czuje?"
Dziki
Odesłać Makreli
Wika
Dawid Karpiuk powiedział,że jest zaciekłym wrogiem Polski.To co on tutaj jeszcze robi?
wwm
"Karpiuk (...) żyje z dziewczyną bez ślubu, nie je mięsa, jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką". Słabo. Naprawdę cool byłoby dopiero wtedy, gdyby ta dziewczyna była chłopcem.
Podlega wyrokowi dużemu.
pocztylion
Zapakować delikwenta w paczkę i wysłać na poste restante np. do Korei Północnej.
LONGINUS PODBIPIETA
Niech sproboja,a przekonaja sie ze nie naucza wilka kijem trawy jesc
leon
Dawid i do tego Karpiuk - komentarz zbędny!
fiona
Brak mięsa w diecie mężczyzny ma negatywny wpływ na jakość jego życia seksualnego, co zostało naukowo udowodnione. Polecać wrócić do mięsa.
John Galt
... szczekają, a karawana idzie dalej...
Anka
Wara od Polski! A tak w ogóle to czy prawo nie ma kary na takie wypowiedzi ?
Tiberias
Za takie igraszki w poważnych demokracjach grozi dożywocie (USA) lub wieloletnia odsiatka.
Kris
Po cholerę kupować tego szmatławca, wystarczy zbojkotować to pismo a sami się wyniosą z Polski, której tak bardzo nienawidzą. Ot tyle.
Zofia
Sądząc po nazwisku tego pana to "polski kiedyś nie będzie" ale Ukraina zapewne musi być zawsze
wars
Ta niemiecka gazeta pod amerykańskim tytułem powinna zostać zamknięta "w tej Polsce", która tak uwiera autora Newsweeka. Rząd PiS powinien w końcu otwarcie walczyć z innymi państwami i grupami wpływów które za pośrednictwem mediów, fundacji i agentury realizują w III RP swoją wrogą Polsce i Polakom politykę - rząd ma narzędzia niech je w końcu wykorzysta nie można tolerować sytuacji gdy Niemcy czy Żydzi za pomocą swoich "polskich" wynarodowionych popychadeł nawołują do obalenia demokratycznie wybranego (pomimo ogromnej przewagi wrogich Polakom mediów) polskiego rządu czy "likwidacji" Polski!
Sylwester
Jak temu panu nie podoba się w Polsce suwerennej i oficjalnie wzywa do likwidacji naszego ukochanego kraju, to jedynym rozwiązaniem jest ogłoszenie ze jest banitą i samowolne opuszczenie kraju, widać jeżeli tego nie zrobi ze mocny w gębie
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.